Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
219 188 zł
Umowa zawarta
11 października 2023
Okres realizacji
do 30 kwietnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie kierowcy40%Doświdczenie kierowcy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu krasnostawskiego w latach 2023 – 2026 (trzy sezony zimowe)

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Krasnymstawie (Krasnystaw, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu krasnostawskiego w latach 2023 –…”, wybierając ofertę wykonawcy Uchański Tadeusz Prace Ziemne i Transportowe. Wartość umowy: 219 188 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
219 188 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Uchański Tadeusz Prace Ziemne i Transportowe (Lublin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 219 187,80 zł (umowę zawarto 11 października 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 kwietnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W KRASNYMSTAWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110199172

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Borowa 6

1.5.2.)Miejscowość

Krasnystaw

1.5.3.)Kod pocztowy

22-300

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zdp-krasnystaw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

zdpkrasnystaw.bipstrona.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://portal.smartpzp.pl/zdpkrasnystaw

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka organizacyjna administracji samorządowej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Jednostka organizacyjna administracji samorządowej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu krasnostawskiego
w latach 2023 – 2026 (trzy sezony zimowe)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-90dcb931-4d79-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00438306

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-10-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00024409/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie powiatu krasnostawskiego w latach 2023 – 2027 (cztery sezony zimowe).

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00386788

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SPZP.3610.14.2023.AW

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

496448,55 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1 – Nośnik dla posypywarki napędzanej kołem (ZDP/2K) i pługa jednostronnego (teren powiatu wg dyspozycji Zamawiającego, szacunkowa ilość km/sezon wynosi – 3230, strefa Nr 2 - przewidywany obszar ZUD)
Przedmiot zamówienia obejmuje usługę odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej oraz utrzymania w gotowości sprzętu do zimowego utrzymania dróg.
Praca sprzętu odbywać się będzie na wezwanie i wg dyspozycji Zamawiającego. Zamawiający zabezpiecza materiały do zwalczania śliskości zimowej. Łącznie zimowym utrzymaniem objęto 410,601 km dróg powiatowych (wykaz dróg zał. nr 13 i standardy ZUD zał. nr 14, mapa sytuacyjna zał. nr 15). Szczegółowe warunki określa: Specyfikacja techniczna sprzętu oraz warunków wykonywana usług posypywarek i pługa odśnieżnego do zimowego utrzymania dróg (zał. nr 12).
Za okresy zimowe uważane są sezony:
I. od 01.11.2023 r. do 30.04.2024 r.,
II. od 01.11.2024 r. do 30.04.2025 r.,
III. od 01.11.2025 r. do 30.04.2026 r.,

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.5.)Wartość części

147716,69 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2 – Nośnik dla posypywarki napędzanej hydraulicznie z samochodu (ZDP/1K) i pługa jednostronnego (teren powiatu wg dyspozycji Zamawiającego, szacunkowa ilość km/sezon wynosi – 3230, strefa Nr 3 - przewidywany obszar ZUD)
Przedmiot zamówienia obejmuje usługę odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej oraz utrzymania w gotowości sprzętu do zimowego utrzymania dróg.
Praca sprzętu odbywać się będzie na wezwanie i wg dyspozycji Zamawiającego. Zamawiający zabezpiecza materiały do zwalczania śliskości zimowej. Łącznie zimowym utrzymaniem objęto 410,601 km dróg powiatowych (wykaz dróg zał. nr 13 i standardy ZUD zał. nr 14, mapa sytuacyjna zał. nr 15). Szczegółowe warunki określa: Specyfikacja techniczna sprzętu oraz warunków wykonywana usług posypywarek i pługa odśnieżnego do zimowego utrzymania dróg (zał. nr 12).
Za okresy zimowe uważane są sezony:
I. od 01.11.2023 r. do 30.04.2024 r.,
II. od 01.11.2024 r. do 30.04.2025 r.,
III. od 01.11.2025 r. do 30.04.2026 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.5.)Wartość części

147716,69 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 3 – Nośnik dla posypywarki napędzanej silnikiem (ZDP/4) i pługa jednostronnego (teren powiatu wg dyspozycji Zamawiającego, szacunkowa ilość km/sezon wynosi – 3230, strefa Nr 4 - przewidywany obszar ZUD)
Przedmiot zamówienia obejmuje usługę odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej oraz utrzymania w gotowości sprzętu do zimowego utrzymania dróg.
Praca sprzętu odbywać się będzie na wezwanie i wg dyspozycji Zamawiającego. Zamawiający zabezpiecza materiały do zwalczania śliskości zimowej. Łącznie zimowym utrzymaniem objęto 410,601 km dróg powiatowych (wykaz dróg zał. nr 13 i standardy ZUD zał. nr 14, mapa sytuacyjna zał. nr 15). Szczegółowe warunki określa: Specyfikacja techniczna sprzętu oraz warunków wykonywana usług posypywarek i pługa odśnieżnego do zimowego utrzymania dróg (zał. nr 12).
Za okresy zimowe uważane są sezony:
I. od 01.11.2023 r. do 30.04.2024 r.,
II. od 01.11.2024 r. do 30.04.2025 r.,
III. od 01.11.2025 r. do 30.04.2026 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.5.)Wartość części

135176,57 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 4 – Nośnik z posypywarką i pługiem jednostronnym (teren powiatu wg dyspozycji Zamawiającego, szacunkowa ilość km/sezon wynosi – 1300, strefa Nr 8 - przewidywany obszar ZUD)
Przedmiot zamówienia obejmuje usługę odśnieżania i zwalczania śliskości zimowej oraz utrzymania w gotowości sprzętu do zimowego utrzymania dróg.
Praca sprzętu odbywać się będzie na wezwanie i wg dyspozycji Zamawiającego. Zamawiający zabezpiecza materiały do zwalczania śliskości zimowej. Łącznie zimowym utrzymaniem objęto 410,601 km dróg powiatowych (wykaz dróg zał. nr 13 i standardy ZUD zał. nr 14, mapa sytuacyjna zał. nr 15). Szczegółowe warunki określa: Specyfikacja techniczna sprzętu oraz warunków wykonywana usług posypywarek i pługa odśnieżnego do zimowego utrzymania dróg (zał. nr 12).
Za okresy zimowe uważane są sezony:
I. od 01.11.2023 r. do 30.04.2024 r.,
II. od 01.11.2024 r. do 30.04.2025 r.,
III. od 01.11.2025 r. do 30.04.2026 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.5.)Wartość części

54405,43 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część Nr 5 – Nośnik dla pługa ciężkiego dwustronnego (teren powiatu wg dyspozycji Zamawiającego, szacunkowa ilość km/sezon wynosi – 250).
Przedmiot zamówienia obejmuje usługę odśnieżania oraz utrzymania w gotowości sprzętu do zimowego utrzymania dróg.
Praca sprzętu odbywać się będzie na wezwanie i wg dyspozycji Zamawiającego. Zamawiający zabezpiecza materiały do zwalczania śliskości zimowej. Łącznie zimowym utrzymaniem objęto 410,601 km dróg powiatowych (wykaz dróg zał. nr 13 i standardy ZUD zał. nr 14, mapa sytuacyjna zał. nr 15). Szczegółowe warunki określa: Specyfikacja techniczna sprzętu oraz warunków wykonywana usług posypywarek i pługa odśnieżnego do zimowego utrzymania dróg (zał. nr 12).
Za okresy zimowe uważane są sezony:
I. od 01.11.2023 r. do 30.04.2024 r.,
II. od 01.11.2024 r. do 30.04.2025 r.,
III. od 01.11.2025 r. do 30.04.2026 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.5.)Wartość części

11433,18 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 3

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

219187,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

219187,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

219187,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Uchański Tadeusz Prace Ziemne i Transportowe

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 9461229739

7.3.3)Ulica

ul. Plagego i Laśkiewicza 13/31

7.3.4)Miejscowość

Lublin

7.3.5)Kod pocztowy

20-317

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-10-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

219187,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-04-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
706 822 zł
Próbka: 81 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
244 140 zł1 768 745 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 524 605 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
244 140 zł
Mediana
706 822 zł
Górny kwartyl
1 768 745 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Krasnymstawie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krasnystaw.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 219 188 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Uchański Tadeusz Prace Ziemne i Transportowe (Lublin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.