ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa sprzętu komputerowego i peryferyjnego w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” oraz "Dbamy o zdrowie pracowników Starostwa Powiatowego w Łowiczu"

Zamawiający Powiat Łowicki (Łowicz, Łódzkie) prowadził postępowanie „Dostawa sprzętu komputerowego i peryferyjnego w ramach projektu Cyberbezpieczny…”. Termin składania ofert minął 20 maja 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat ŁowickiŁowicz, Łódzkie (powiat Łowicki →)opublikowano 12 maja 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 905 683 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
20 maja 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Dodatkowy okres gwarancji40%Zatrudnienie osoby bezrobotnej do realizacji zamówienia10%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Dodatkowy okres gwarancji 40%, Zatrudnienie osoby bezrobotnej do realizacji zamówienia 10%.

  • 2

    ZakresOferty częściowe dozwolone wyłącznie dla pakietów sprzętu komputerowego i peryferyjnego osobno, preferencja dla MŚP (udział w projektach unijnych FERC), realizacja w terminie 30 dni od podpisania umowy.

  • 3

    WarunkiWymagane certyfikaty CE, deklaracja zgodności z normami PN-EN, doświadczenie min. 2 lata w dostawach dla sektora publicznego (referencje potwierdzone umowami).

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT ŁOWICKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750147768

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Stanisława Stanisławskiego 30

1.5.2.)Miejscowość

Łowicz

1.5.3.)Kod pocztowy

99-400

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@powiatlowicki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat.lowicz.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu komputerowego i peryferyjnego w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” oraz "Dbamy o zdrowie pracowników Starostwa Powiatowego w Łowiczu"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-73ba2c7b-5c67-481c-ad44-1da8bbe29cc7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00238550

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00044432/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.8 Dostawa podstawowego sprzętu komputerowego w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd

1.2.9 Dostawa urządzeń peryferyjnych do komputerów w ramach projektu pn. "Dbamy o zdrowie pracowników Starostwa Powiatowego w Łowiczu"

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021–2027 (FERC), Regionalne Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-73ba2c7b-5c67-481c-ad44-1da8bbe29cc7

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-73ba2c7b-5c67-481c-ad44-1da8bbe29cc7

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Rozdział 13 SWZ. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
13.20. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
13.21. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

FIZ.272.11.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu komputerowego, w tym monitorów, klawiatur, myszy oraz podstawek pod laptopa dla pracowników Starostwa Powiatowego w Łowiczu. Zamówienie zostało podzielone na dwie Części:
Cześć nr 1 – „Zakup podstawowego sprzętu komputerowego w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”
W ramach Części 1 przedmiot zamówienia obejmuje dostawę:
1) Urządzenia sieciowego typu I – 1 sztuka,
2) Urządzenia sieciowego typu II – 8 sztuk,
3) Urządzenia sieciowego typu III – 6 sztuk,
4) Urządzenia sieciowego typu IV – 2 sztuki,
5) Urządzenia sieciowego typu V – 18 sztuk,
6) Zasilania awaryjnego – 120 sztuk,
o minimalnych wymaganych parametrach technicznych określonych w Załączniku nr 2.1 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia – Formularz parametrów technicznych.
Przedmiot zamówienia realizowany będzie w ramach projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” nr FERC.02.02-CS.01-001/23, współfinansowanego ze środków Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021–2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2 – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.
Cześć nr 2 – „Dostawa monitorów, klawiatur, myszy oraz podstawek pod laptopa w ramach projektu „Dbamy o zdrowie pracowników Starostwa Powiatowego w Łowiczu”
W ramach Części 2 przedmiot zamówienia obejmuje dostawę:
1) Monitora – 90 sztuk,
2) Zestawu ergonomicznych klawiatur i myszy – 70 sztuk,
3) Podstawek pod laptopa – 20 sztuk,
o parametrach technicznych określonych w Załączniku nr 2.2 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia.
Przedmiot zamówienia realizowany będzie w ramach projektu nr FELD.08.04-IZ.00-00110/24 pn. „Dbamy o zdrowie pracowników Starostwa Powiatowego w Łowiczu" w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, Priorytet FELD.08 Fundusze Europejskie dla edukacji i kadr w Łódzkiem, Działanie FELD.08.04 Zdrowy pracownik.

4.2.6.)Główny kod CPV

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

32424000-1 - Infrastruktura sieciowa

35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające

30231300-0 - Monitory ekranowe

30237460-1 - Klawiatury komputerowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

Dodatkowy okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.4.)Rodzaj kryterium

aspekty społeczne, w tym integracja zawodowa i społeczna osób, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy

4.3.5.)Nazwa kryterium

Zatrudnienie osoby bezrobotnej do realizacji zamówienia

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Tak

4.3.11.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

zdolności technicznej lub zawodowej;
Dotyczy Części nr 1 i 2

Zamawiający, w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie doświadczenia, uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał należycie, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonuje należycie, w okresie ostatnich trzech (3) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy — w tym okresie 2 (dwie) dostawy sprzętu komputerowego, każda o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych
5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty
Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zgodnie z SWZ.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z § 14 PPU - Załącznik nr 4.1 i 4.2 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-20 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-73ba2c7b-5c67-481c-ad44-1da8bbe29cc7

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-20 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

32420000-3Urządzenia sieciowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
905 683 zł
Próbka: 65 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
314 745 zł2 974 680 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 659 935 zł
Źródło próbki
CPV 32420000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
314 745 zł
Mediana
905 683 zł
Górny kwartyl
2 974 680 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 20.05.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Powiat Łowicki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łowicz.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 32420000-3 (Urządzenia sieciowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.