Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: BIOBUD Piotr Schabikowski

Wartość umowy
2 875 740 zł
Umowa zawarta
7 maja 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 2 875 740 zł – 4 120 473 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi gminnej w m. Świerzna Gmina Oleśnica dz. 139 i dz. 112

Zamawiający Gmina Oleśnica (Oleśnica, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi gminnej w m. Świerzna Gmina Oleśnica dz. 139 i dz. 112”, wybierając ofertę wykonawcy BIOBUD INWESTYCJE Piotr Schabikowski Sp. komadytowo-akcyjna. Wartość umowy: 2 875 740 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina OleśnicaOleśnica, Dolnośląskieopublikowano 11 maja 2026
Wartość umowy
2 875 740 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaSpecyfika: Przetarg dotyczył przebudowy drogi gminnej z instalacją oświetlenia i odwodnienia, bez unieważnień.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: BIOBUD INWESTYCJE Piotr Schabikowski Sp. komadytowo-akcyjna (Sokołowice), wspólnie z: BIOBUD Piotr Schabikowski.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 2 875 740,00 zł (umowę zawarto 7 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 2 875 740,00 zł do 4 120 473,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA OLEŚNICA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934791

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 11 Listopada 24

1.5.2.)Miejscowość

Oleśnica

1.5.3.)Kod pocztowy

56-400

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.7.)Numer telefonu

71 314 02 00

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@olesnica.wroc.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://olesnica.nowoczesnagmina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gmina-olesnica.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi gminnej w m. Świerzna Gmina Oleśnica dz. 139 i dz. 112

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-db37332c-c97c-48b7-af8b-85c3ea5e6b9d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00237043

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00034925/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa drogi gminnej nr 102167D w miejscowości Świerzna

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00152111

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BI.271.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej w miejscowości Świerzna długości ok. 0,7 km wraz z budową kanalizacji deszczowej i przestawieniem istniejącego oświetlenia.
Powierzchnia remontowanych dróg
Powierzchnia jezdni: ok 3000 m2
Powierzchnia chodnika i zjazdów: ok 1600 m2
Powierzchnia pobocza: ok 260 m2
Charakterystyka obiektu projektowanego
1) Parametry techniczne przebudowywanej drogi
- Długość drogi: ok 650 mb
- Droga jednojezdniowa
- Szerokość jezdni 5,0 metra
- Spadek jezdni poprzeczny dwustronny 2%
- Ściek przykrawężnikowy dwustronny z dwóch rzędów kostki betonowej 16x16 cm
- Szerokość chodnika w świetle krawężników 2,0 metra
2) Konstrukcje
a) Projektowana konstrukcja jezdni składa się z następujących warstw:
- 4 cm – warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S
- 5 cm – warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W
- 20 cm – podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 mm
- 20 cm – warstwa gruntu stabilizowanego cementem
- 25 cm – warstwa ulepszonego podłoża z mieszanki niezwiązanej o k≥8 m/dobę i CBR≥20%
- podłoże istniejące (minimalny wtórny moduł odkształcenia na górze warstwy E2=25 MPa)
W ramach inwestycji zaprojektowani przebudowę zjazdu z drogi wojewódzkiej nr DW451 oraz przebudowę połączenia z drogą gminną (dz. nr 112) – konstrukcja jak na ciągu głównym.
b) Projektowana konstrukcja chodnika składa się z następujących warstw:
- 8 cm – warstwa ścieralna z kostki betonowej
- podsypka cementowo-piaskowa
- 15 cm – podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 mm
- 10 cm – warstwa gruntu stabilizowanego cementem
- 20 cm – warstwa ulepszonego podłoża z mieszanki niezwiązanej o k≥8 m/dobę i CBR≥20%
- podłoże istniejące (minimalny wtórny moduł odkształcenia na górze warstwy E2=25 MPa)
c) Konstrukcja zjazdów asfaltowych:
- 4 cm – warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S
- 5 cm – warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W
- 15 cm – podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 mm
- 20 cm – warstwa gruntu stabilizowanego cementem
- 25 cm – warstwa ulepszonego podłoża z mieszanki niezwiązanej o k≥8 m/dobę i CBR≥20%
- podłoże istniejące (minimalny wtórny moduł odkształcenia na górze warstwy E2=25 MPa)
d) Konstrukcja zjazdów z kostki betonowej:
- 8 cm – warstwa ścieralna z kostki betonowej
- podsypka cementowo-piaskowa
- 15 cm – podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 mm
- 20 cm – warstwa gruntu stabilizowanego cementem
- 25 cm – warstwa ulepszonego podłoża z mieszanki niezwiązanej o k≥8 m/dobę i CBR≥20%
- podłoże istniejące (minimalny wtórny moduł odkształcenia na górze warstwy E2=25 MPa)
3) Parametry techniczne projektowanej kanalizacji deszczowej
• kolektory na ciągu głównym o średnicy 400 mm z polipropylenu PP lub PEHD
• studnie betonowe o średnicy wewnętrznej 1000 mm
• przykanaliki o średnicy 200 mm
• wpusty z elementów prefabrykowanych o średnicy 500 mm z osadnikiem

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2875740,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4120473,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2875740,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
BIOBUD INWESTYCJE Piotr Schabikowski Sp. komadytowo-akcyjna

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: BIOBUD Piotr Schabikowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

911-204-22-09

7.3.3)Ulica

Sokołowice 109

7.3.4)Miejscowość

Sokołowice

7.3.5)Kod pocztowy

56-400

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2875740,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 187 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
331 228 zł1 605 997 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 274 770 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
331 228 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 605 997 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Oleśnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Oleśnica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 875 740 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BIOBUD INWESTYCJE Piotr Schabikowski Sp. komadytowo-akcyjna (Sokołowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.