Przebudowa drogi gminnej w m. Świerzna Gmina Oleśnica dz. 139 i dz. 112
Zamawiający Gmina Oleśnica (Oleśnica, Dolnośląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Przebudowa drogi gminnej w m. Świerzna Gmina Oleśnica dz. 139 i dz. 112”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 802 566 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=6781, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisyAnaliza wprowadzonych zmian
- 1
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej w miejscowości Świerzna (gmina Oleśnica), obejmująca działki nr 139 i 112.
- 2
Konieczne jest dysponowanie osobami z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi: kierownikiem budowy (specjalność drogowa) i kierownikiem robót (specjalność instalacyjna, sieci cieplne, wentylacyjne, gazowe, wodociągowe i kanalizacyjne).
- 3
Ogłoszenie dotyczy zmiany ogłoszenia o zamówieniu, a konkretnie warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej i zawodowej wykonawców.
- 4
Wykonawca musi wykazać się doświadczeniem w realizacji robót drogowych (nawierzchnia z betonu asfaltowego min. 2500 m2) oraz instalacyjnych (sieci kanalizacji deszczowej/sanitarnej o dł. min. 500 m). Wymagane jest doświadczenie w wykonaniu co najmniej dwóch takich robót.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA OLEŚNICA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 931934791 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. 11 Listopada 24 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Oleśnica |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 56-400 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL518 - Wrocławski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 71 314 02 00 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | urzad@olesnica.wroc.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://olesnica.nowoczesnagmina.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00175247 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-03-27 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00152111 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej i zawodowej. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli wykaże minimalne poziomy zdolności: a) w ciągu ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał (zakończył): - przynajmniej dwie roboty budowlane o podobnym charakterze, obejmujące swym zakresem roboty drogowe polegające na wykonaniu nawierzchni drogowej (drogi, placu, chodnika lub innej) o nawierzchni z betonu asfaltowego o powierzchni nie mniejszej niż 2500 m2, - przynajmniej dwie roboty budowlane o podobnym charakterze, obejmujące swym zakresem roboty instalacyjne w zakresie budowy, rozbudowy lub przebudowy sieci kanalizacji deszczowej lub sieci kanalizacji sanitarnej o długości nie mniejszej niż 500 m, b) dysponuje lub będzie dysponował w okresie realizacji zamówienia osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia: - 1 (jedną) osobą pełniącą funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej, - 1 (jedną) osobą pełniącą funkcję kierownika robót, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Po zmianie: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej i zawodowej. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek udziału w postępowaniu dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli wykaże minimalne poziomy zdolności: a) w ciągu ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał (zakończył): - przynajmniej dwie roboty budowlane o podobnym charakterze, obejmujące swym zakresem roboty drogowe polegające na wykonaniu nawierzchni drogowej (drogi, placu, chodnika lub innej) o nawierzchni z betonu asfaltowego o powierzchni nie mniejszej niż 2500 m2 łącznie, - przynajmniej dwie roboty budowlane o podobnym charakterze, obejmujące swym zakresem roboty instalacyjne w zakresie budowy, rozbudowy lub przebudowy sieci kanalizacji deszczowej lub sieci kanalizacji sanitarnej o długości nie mniejszej niż 500 m łącznie, b) dysponuje lub będzie dysponował w okresie realizacji zamówienia osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia: - 1 (jedną) osobą pełniącą funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej, - 1 (jedną) osobą pełniącą funkcję kierownika robót, posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-03-31 10:00 Po zmianie: 2026-04-09 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-03-31 12:00 Po zmianie: 2026-04-09 11:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-04-29 Po zmianie: 2026-05-08 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.