ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Tarczyn

Zamawiający Gmina Tarczyn (Tarczyn, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę…”. Termin składania ofert minął 20 maja 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina TarczynTarczyn, Mazowieckie (powiat Piaseczyński →)opublikowano 8 maja 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 500 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
20 maja 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena62%Termin gwarancji i rękojmi18%Liczba miejsc siedzących20%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    08 maja 2026

    Termin ofert: 20 maja 2026 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    13 lipca 2026

    2 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 62%, Termin gwarancji i rękojmi 18%, Liczba miejsc siedzących 20%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Tarczyn.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA TARCZYN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 015891250

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Juliana Stępkowskiego 17

1.5.2.)Miejscowość

Tarczyn

1.5.3.)Kod pocztowy

05-555

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.)Numer telefonu

22 7157919

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

monika.borkowska@tarczyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.tarczyn.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Tarczyn

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-af944c46-6b0e-4f37-82f5-cdcdebca7c81

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00234805

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00039511/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Zakup autobusu szkolnego

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-af944c46-6b0e-4f37-82f5-cdcdebca7c81

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Komunikacja odbywa się za pośrednictwem dedykowanych formularzy, dostępnych na platformie e-zamowienia. Złożenie oferty możliwe jest jedynie poprzez zakładkę "Oferty/wnioski" i przycisk "Złóż ofertę". Wykonawca, zamierzający wziąć udział w postępowaniu, musi posiadać aktywne
konto "Wykonawcy" na platformie e-zamówienia z zaznaczonymi uprawnieniami do składania ofert. Instrukcja składania ofert
dostępna jest na platformie ezamowienia w zakładce "Centrum pomocy". Maksymalny rozmiar plików przesyłany przez platformę
wynosi 150 Mb. Dokumenty związane z postępowaniem będą publikowane na platformie e-zamowienia z odesłaniem do strony
https://bip.tarczyn.pl

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

obowiązek realizowany w swz

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

obowiązek realizowany w swz

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP.271.1.13.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Tak

4.1.14.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego autobusu szkolnego (min. 24 miejsca) na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Tarczyn, fabrycznie nowego, wyprodukowanego w 2025 r. lub 2026 r., nieużywanego, w pełni wyposażonego, dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera swz.

4.2.6.)Główny kod CPV

34121000-1 - Autobusy i autokary

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Kryterium – cena
Punktacja zostanie przyznana wg wzoru: stosunek najniższej ceny oferty do ceny oferty ocenianej pomnożony przez 62.
Kryterium – termin gwarancji i rękojmi
Za każdy dodatkowy miesiąc gwarancji i rękojmi ponad 24 miesiące, Zamawiający przyzna po 0,5 pkt., maksymalna liczba pkt. do otrzymania – 18 pkt.
Kryterium – liczba miejsc siedzących
Wykonawca poda w ofercie liczbę miejsc siedzących w oferowanym pojeździe.
Punktacja zostanie przyznana w następujący sposób:
Liczba miejsc siedzących 24 (22 pasażerów + opiekun + kierowca) – 0 pkt
Liczba miejsc siedzących 26 (24 pasażerów + opiekun + kierowca) – 10 pkt
Liczba miejsc siedzących 28 (26 pasażerów + opiekun + kierowca) – 20 pkt

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

62

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin gwarancji i rękojmi

4.3.6.)Waga

18

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Liczba miejsc siedzących

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Wykonawca ma wykazać się należytym wykonaniem (w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie) dostaw co najmniej 2 fabrycznie nowych autobusów o wartości min. 200 000 zł każdy.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień składania, tj.:
1) wykazu dostaw wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, , a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy - załącznik nr 4.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Wykonawca złoży wraz z ofertą wypełnioną specyfikację techniczną oferowanego autobusu (załącznik nr 5 do swz)

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Kompletna oferta składana przez platformę e-zamówienia powinna zawierać:
1) wypełniony formularz oferty (każda pozycja) – załącznik nr 1 do SWZ,
2) oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – załącznik nr 2 i nr 3 do SWZ,
3) wypełnioną specyfikację techniczną (przedmiotowy środek dowodowy) – załącznik nr 5 do swz,
4) odpis z KRS, CEiDG lub inny dokument, z którego wynika umocowanie do reprezentacji,
5) jeśli dotyczy - pełnomocnictwo do reprezentacji,
6) jeśli dotyczy – wydzielony plik jako tajemnica przedsiębiorstwa,
7) w przypadku podmiotu wspólnego:
a) pełnomocnictwo do reprezentacji

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wskazują w formularzu oferty dane podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu lub do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy. Do oferty należy dołączyć to pełnomocnictwo.
Zamawiający uzna za spełniony warunek wiedzy i doświadczenia jeśli przynajmniej jeden z członków podmiotu wspólnego
wykaże się wykonaniem opisanych tam dostaw w całości. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia,
oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 Pzp i art. 7 ust. 1 ustawy z 13.04.2022 r. szczególnych rozwiązaniach w
zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, składa
każdy wykonawca.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z projektowanymi postanowieniami umownymi

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-20 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-20 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-06-18

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się także wykonawców spełniających przesłanki określone
w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu
agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Przedmiot zamówienia jest dofinansowany z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia „Autobusy dla mazowieckich szkół” – edycja 2026.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34121000-1Autobusy i autokary
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
500 000 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
373 450 zł875 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
501 550 zł
Źródło próbki
CPV 34121000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
373 450 zł
Mediana
500 000 zł
Górny kwartyl
875 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 20.05.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Tarczyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tarczyn.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34121000-1 (Autobusy i autokary). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.