„Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Haczów - sezon 2025/2026”.
Zamawiający Gmina Haczów (Haczów, Podkarpackie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „„Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Haczów - sezon 2025/2026””. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 714 920 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=812, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie
07 listopada 2025
Termin ofert: 17 listopada 2025 09:30Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
02 grudnia 2025
1 oferta2 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
20 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
20 stycznia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
07 maja 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
07 maja 2026
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Haczów |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 370440206 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Haczów nr 573 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Haczów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 36-213 |
| 1.4.4.) | Województwo | podkarpackie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL821 - Krośnieński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 134391002 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 134391696 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@haczow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://bip.haczow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-db6b6eec-8911-4807-983d-8abc1a9c4a25 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00232465 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-05-07 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00523981 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Haczów - sezon 2025/2026”. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest usługa pn.: „Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy Haczów - sezon 2025/2026”. Lokalizacja: Gmina Haczów powiat brzozowski woj. podkarpackie. Zadanie obejmuje usługi odśnieżania oraz usuwania oblodzeń dróg gminnych, parkingów przy budynkach użyteczności publicznej oraz chodników na terenie gminy Haczów w sezonie 2025/2026 w systemie interwencyjnym poprzez odśnieżanie pługiem - zwalczanie śliskości poprzez posypywanie mieszanką piaskowo – solną. - którą udostępni Zamawiający.( załadunek i transport z miejsca składowania tj. oczyszczalni ścieków w Haczowie zapewni Wykonawca . Wykonawca będzie zobowiązany do pełnienia dyżuru zimowego utrzymania dróg po otrzymaniu informacji o takiej konieczności od Zamawiającego. Dyspozycja może być wydana przez uprawnionego przedstawiciela Gminy Haczów drogą telefoniczną a następnie potwierdzona drogą elektroniczną (faks lub mail). Wykaz dróg, chodników do zimowego utrzymania określa szczegółowo załącznik nr 3 do SWZ. – 1) Część I |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 90620000-9 - Usługi odśnieżania |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-12-02 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-04-30 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Mobilne Zakuwanie Węży Konrad Madej |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6861702586 |
| 4.3.3.) | Ulica | Trzesniów 173 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Trześniów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 36-212 |
| 4.3.6.) | Województwo | podkarpackie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 350 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00568805/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-04-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zamawiający ustalił w umowie z Wykonawcą na podstawie kosztów roboczogodziny podanej w ofercie przez wykonawcę łączną szacunkową wartość usługi odśnieżania przez cały okres trwania umowy .Na skutek bardzo obfitych opadów śniegu , które powtarzały się z dużą częstotliwością ,a także zwalczania śliskości pośniegowej, gołoledzi. Koszt wynagrodzenia wzrósł ponad szacunkową kwotę określoną w umowie. Zmiana nie spowodowała zmiany treści oferty i kwoty za 1 roboczogodzinę określona przez wykonawcę |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana dotyczyła łącznej szacunkowej wartosci usługi odśnieżania przez cały okres trwania umowy. Na skutek obfitych opadów sniegu i dużej częstotliwosci świadczenia usług odśnieżania koniecznym była zmiana szacunkowej wartosci wynagrodzenia określonego w umowie. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 100000,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 68950 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.