Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Umowa zawarta
4 maja 2026
Okres realizacji
7 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup sprzętu i wyposażenia medycznego dla ZOZ w Żórawinie, gmina Żórawina, w ramach projektu grantowego pod nazwą ”Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)” Etap I – Zakup i dostawa USG

Zamawiający Zakład Opieki Zdrowotnej w Żórawinie (Żórawina, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup sprzętu i wyposażenia medycznego dla ZOZ w Żórawinie, gmina Żórawina, w ramach…”, wybierając ofertę wykonawcy Medinco sp. z o.o. Wartość całego ogłoszenia wynikowego: 289 899 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
289 899 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Medinco sp. z o.o (Warszawa), średnia firma.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 7 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Opieki Zdrowotnej w Żórawinie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 930327280

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Urzędnicza 11

1.5.2.)Miejscowość

Żórawina

1.5.3.)Kod pocztowy

55-020

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.7.)Numer telefonu

71 316-50-18

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@zoz-zorawina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zorawina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d76d5b1f-89fb-4e80-bcf0-0c9cd82d920d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup sprzętu i wyposażenia medycznego dla ZOZ w Żórawinie, gmina Żórawina, w ramach projektu grantowego pod nazwą ”Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)” Etap I – Zakup i dostawa USG

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d76d5b1f-89fb-4e80-bcf0-0c9cd82d920d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00231932

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00185972/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup sprzętu i wyposażenia medycznego dla ZOZ w Żórawinie, gmina Żórawina, w ramach projektu grantowego pod nazwą ”Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)” w podziale na Etap I i Etap II.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt grantowy nr FENX.06.01-IP.03-0001/23 pod nazwą „Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00187614

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZOZ.271.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

330043,93 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

268425,93 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakup sprzętu i wyposażenia medycznego dla Zakładu Opieki Zdrowotnej w Żórawinie, gmina Żórawina, w ramach projektu grantowego pod nazwą ”Wsparcie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)” w podziale na 2 Etapy tj.
1) Etap I - Zakup i dostawa USG (zwanego dalej „Aparat USG”).
2) Etap II – Zakup i dostawa pozostałego sprzętu i wyposażenia medycznego.
Przedmiot niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia stanowi wyłącznie Etap I zamówienia, tj Etap I - Zakup i dostawa USG (zwanego dalej „Aparat USG”).
Aparat USG ma służyć do wykonywania wszechstronnych badań ultrasonograficznych przez lekarza w ramach diagnostyki w POZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

33112200-0 - Aparaty ultrasonograficzne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

0 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

0 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

289899,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Medinco sp. z o.o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5222673475

7.3.3)Ulica

Rondo ONZ 1/p.27

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-124

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

289899,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33112200-0Aparaty ultrasonograficzne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
366 315 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
263 973 zł1 333 939 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 069 966 zł
Źródło próbki
CPV 33112200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
263 973 zł
Mediana
366 315 zł
Górny kwartyl
1 333 939 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Opieki Zdrowotnej w Żórawinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Żórawina.
W ogłoszeniu o wyniku wskazano 289 899 zł dla całego ogłoszenia. Bez jednoznacznego rozbicia na części tej kwoty nie traktujemy jako ceny jednej wybranej oferty ani wartości umowy konkretnego wykonawcy.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33112200-0 (Aparaty ultrasonograficzne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Medinco sp. z o.o (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.