Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
6 189 547 zł
Umowa zawarta
20 kwietnia 2026
Okres realizacji
9 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 6 189 547 zł – 7 499 731 złodrzucone: 5
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin wykonania przedmiotu umowy40%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa sali gimnastycznej przy ZSS w Targanicach z podziałem na części: Część I: „Budowa sali..” - rozbiórka istniejącego budynku sali gimnast. Część II: „Budowa sali ..- budowa nowej sali gimnast.

Zamawiający Gmina Andrychów (Andrychów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sali gimnastycznej przy ZSS w Targanicach z podziałem na części: Część I: Budowa…”, wybierając ofertę wykonawcy ETNA PIOTR JOB SPÓŁKA z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 6 189 547 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina AndrychówAndrychów, Małopolskie (powiat Wadowicki →)opublikowano 6 maja 2026
Wartość umowy
6 189 547 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

12 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ETNA PIOTR JOB SPÓŁKA z ograniczoną odpowiedzialnością (Skawina), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 6 189 547,08 zł (umowę zawarto 20 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 6 189 547,08 zł do 7 499 730,61 zł. Odrzucono 5 ofert.

  • 4

    TerminSpecyfika: Umowa podzielona na 2 części, rozbiórka (Część I) i budowa nowej sali (Część II), termin realizacji 12 miesięcy

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ANDRYCHÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182031

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 15

1.5.2.)Miejscowość

Andrychów

1.5.3.)Kod pocztowy

34-120

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.7.)Numer telefonu

33 8429900

1.5.8.)Numer faksu

33 8752916

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@andrychow.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.andrychow.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://josephine.proebiz.com/pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa sali gimnastycznej przy ZSS w Targanicach z podziałem na części: Część I: „Budowa sali..” - rozbiórka istniejącego budynku sali gimnast. Część II: „Budowa sali ..- budowa nowej sali gimnast.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d5a018a5-7279-49b3-a1e6-def89b844e9f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00230652

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00125426/19/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Budowa sali gimnastycznej przy ZSS w Targanicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00543009

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.48.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

6096256,26 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I: „Budowa sali gimnastycznej przy ZSS w Targanicach” - rozbiórka istniejącego budynku sali gimnastycznej obejmuje w szczególności:
5.1.3 Prace przygotowawcze.
5.1.4 Rozbiórkę budynku
5.1.5 Inne prace i roboty niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, w tym :
5.1.5.1 oznakowanie oraz zabezpieczenie przejętego terenu budowy na czas robót,
5.1.5.2 organizację zaplecza, w tym dróg dojazdowych do terenu budowy,
5.1.5.3 organizację dojść i dojazdów do posesji w trakcie prowadzenia robót,
5.1.5.4 odcięcie i zabezpieczenie instalacji będących w obiekcie,
5.1.5.5 wykonanie pełnej dokumentacji powykonawczej z naniesionymi zmianami w trakcie robót (gdy wymagane),
5.1.5.6 wykonanie dokumentacji fotograficznej z każdego etapu realizacji przedmiotu zamówienia,
5.1.5.7 bieżący wywóz materiałów nieużytecznych z terenu budowy,
5.1.5.8 wykonanie robót naprawczych infrastruktury technicznej, której stan techniczny na skutek realizacji robót uległ pogorszeniu, w tym robót odtworzeniowych.
5.2 Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określony został w załączonej dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz w przedmiarze robót.
5.3 Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy.
5.4 Wykonawca zobowiązany jest realizować przedmiot zamówienia zgodnie z obowiązującymi normami i wiedzą techniczną, określonymi m. in. ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane przy zachowaniu należytej staranności, właściwej organizacji pracy oraz zasad BHP.
5.5 W przypadku wystąpienia w materiałach przetargowych jednoznacznych nazw patentów, znaków towarowych, materiałów, wyrobów lub urządzeń wskazujących na producenta i konkretnych typów katalogowych – wszystkie takie nazwy każdorazowo należy czytać z klauzulą „lub równoważne” o takich samych lub nie gorszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz estetycznych. Jeżeli w w/w dokumentach podano konkretne typy materiałów, wyrobów i urządzeń, należy to traktować jako pomocnicze wskazanie minimalnego poziomu jakościowego (standardu).
5.6 Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów równoważnych pod warunkiem uzyskaniem parametrów jakościowych i cech użytkowych co najmniej na poziomie wskazanym w opisie przedmiotu zamówienia. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów uwiarygadniających te materiały w celu udowodnienia, że oferowane parametry jakościowe i cechy użytkowe są równoważnie lub lepsze od złożonych w dokumentacji. Udowodnienie, że zastosowane materiały, przedmioty lub towary mają parametry równe lub lepsze niż materiały, przedmioty lub towary powołane w opisie przedmiotu zamówienia spoczywa na Wykonawcy. Koszty związane z wykazaniem równoważności rozwiązań ponosi Wykonawca.
5.7 Zamawiający wymaga na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zatrudnienia na podstawie umowy o pracę we własnym przedsiębiorstwie lub przez podwykonawcę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, tj.:
5.7.2 Część I: prace fizyczne na terenie budowy obejmujące: wykonanie robót rozbiórkowych;
Dotyczy Części I – maksymalny Termin wykonania przedmiotu umowy wynosi 70 dni i jest jednym z kryteriów oceny ofert zgodnie z zapisem rozdziału 19 pkt 19.1.1 niniejszej SWZ. Oferta Wykonawcy , który poda Termin wykonania przedmiotu umowy niż 70 dni zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Z uwagi na ograniczoną ilość znaków pełen tekst w SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.5.)Wartość części

650503,51 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II - „Budowa sali gimnastycznej przy ZSS w Targanicach” - budowa nowej sali gimnastycznej obejmuje w szczególności:
5.1.2.1 Wykonanie prac w zakresie architektury, konstrukcji :
5.1.2.1.1 Roboty ziemne, przygotowawcze.
5.1.2.1.2 Fundamenty
5.1.2.1.3 Izolacje fundamentów
5.1.2.1.4 Elementy konstrukcyjne
5.1.2.1.5 Ściany
5.1.2.1.6 Posadzki:
- Warstwy P1, Warstwy P2, Warstwy P3, Warstwy P4
5.1.2.1.7 Dach:
- Warstwy dachu -D1, Warstwy dachu -D2, Warstwy attyki SA1
5.1.2.1.8 Ślusarka aluminiowa okienna
5.1.2.1.9 Drzwi zewnętrzne
5.1.2.1.10 Stolarka drzwiowa wewnętrzna
5.1.2.1.11 Roboty wykończeniowe
5.1.2.1.12 Elewacja
5.1.2.1.13 Wyposażenie
5.1.2.2 Zagospodarowanie terenu:
5.1.2.2.1 Rozbiórki ,roboty ziemne
5.1.2.2.2 Ciągi piesze
5.1.2.2.3 Tereny zielone
5.1.2.2.4 Boisko-sztuczna trawa
5.1.2.3 Wykonanie prac w zakresie instalacji gaz., wod.-kan i c.o.:
5.1.2.3.1 Instalacja gazowa
5.1.2.3.2 Kotłownia gazowa
5.1.2.3.3 Instalacja c.o.
5.1.2.3.4 Instalacja wody
5.1.2.3.5 Instalacja ppoż. hydrantowa
5.1.2.3.6 Instalacja kanalizacji sanitarnej wewn.
5.1.2.3.7 Wentylacja mechaniczna
5.1.2.3.8 Instalacja kanalizacyjna zewnętrznej
5.1.2.3.9 Przyłącz wodociągowy
5.1.2.4 Wykonanie prac w zakresie instalacji elektrycznych:
5.1.2.4.1 Montaż złącza ZK
5.1.2.4.2 Instalacja elektryczna
5.1.2.4.3 Tablice rozdzielcze
5.1.2.4.4 Oprawy
5.1.2.4.5 Osprzęt elektryczny
5.1.2.4.6 Instalacja tel., LAN, nagłośnienia, monitoring
5.1.2.4.7 Instalacje odgromowe
5.1.2.4.8 Pomiary elektryczne
5.1.2.4.9 Rusztowania w sali sportowej.
5.1.2.5 Uzyskanie decyzji na użytkowanie.
5.1.2.6 Inne prace i roboty niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, w tym :
5.1.2.6.1 oznakowanie oraz zabezpieczenie przejętego terenu budowy na czas robót,
5.1.2.6.2 organizację zaplecza, w tym dróg dojazdowych do terenu budowy,
5.1.2.6.3 organizację dojść i dojazdów do posesji w trakcie prowadzenia robót,
5.1.2.6.4 obsługa geodezyjna inwestycji wraz z pomiarem powykonawczym,
5.1.2.6.5 wykonanie pełnej dokumentacji powykonawczej z naniesionymi zmianami w trakcie robót (gdy dotyczy),
5.1.2.6.6 wykonanie dokumentacji fotograficznej z każdego etapu realizacji przedmiotu zamówienia,
5.1.2.6.7 bieżący wywóz materiałów nieużytecznych z terenu budowy,
5.1.2.6.8 przeprowadzenie wszelkich pomiarów kontrolnych,
5.1.2.6.9 wykonanie robót naprawczych infrastruktury technicznej, której stan techniczny na skutek realizacji robót uległ pogorszeniu, w tym robót odtworzeniowych,
5.1.2.6.10 przeszkolenie wskazanych przez administratora obiektu osób, potwierdzone dokumentem imiennym, w zakresie obsługi zamontowanych urządzeń,
5.1.2.6.11 zapewnienie obsługi serwisowej na zamontowane urządzenia na okres trwania gwarancji oraz wskazanie danych kontaktowych do osoby upoważnionej przez Wykonawcę do serwisowania urządzeń.
5.2 Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia określony został w załączonej dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz w przedmiarze robót.
5.3 Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy.
5.4 Wykonawca zobowiązany jest realizować przedmiot zamówienia zgodnie z obowiązującymi normami i wiedzą techniczną, określonymi m. in. ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane przy zachowaniu należytej staranności, właściwej organizacji pracy oraz zasad BHP.
5.5 W przypadku wystąpienia w materiałach przetargowych jednoznacznych nazw patentów, znaków towarowych, materiałów, wyrobów lub urządzeń wskazujących na producenta i konkretnych typów katalogowych – wszystkie takie nazwy każdorazowo należy czytać z klauzulą „lub równoważne” o takich samych lub nie gorszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz estetycznych. Jeżeli w w/w dokumentach podano konkretne typy materiałów, wyrobów i urządzeń, należy to traktować jako pomocnicze wskazanie minimalnego poziomu jakościowego (standardu).
5.6 Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów równoważnych pod warunkiem uzyskaniem parametrów jakościowych i cech użytkowych co najmniej na poziomie wskazanym w opisie przedmiotu zamówienia. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów uwiarygadniających te materiały w celu udowodnienia, że oferowane parametry jakościowe i cechy użytkowe są równoważnie lub lepsze od złożonych w dokumentacji. Udowodnienie, że zastosowane materiały, przedmioty lub towary mają parametry równe lub lepsze niż materiały, przedmioty lub towary powołane w opisie przedmiotu zamówienia spoczywa na Wykonawcy. Koszty związane z wykazaniem równoważności rozwiązań ponosi Wykonawca.
5.7 Zamawiający wymaga na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zatrudnienia na podstawie umowy o pracę we własnym przedsiębiorstwie lub przez podwykonawcę osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, tj.:
5.7.3 Część II: prace fizyczne na terenie budowy obejmujące: prace budowlane obejmujące wznoszenie budynku.
5.8 Wykonawca, w przypadku uznania jego oferty za najkorzystniejszą, zobowiązany jest do zatrudnienia na podstawie umowy o pracę we własnym przedsiębiorstwie lub przez Podwykonawcę osób wykonujących roboty określone w pkt 5.7.
Dotyczy Części II - Minimalny okres gwarancji wymagany przez Zamawiającego wynosi 60 miesięcy i jest jednym z kryteriów oceny ofert zgodnie z zapisem rozdziału 19 pkt 19.1.2 niniejszej SWZ. Jeżeli Wykonawca w Formularzu Ofertowym nie poda terminu gwarancji lub zadeklaruje okres gwarancji krótszy niż 60 miesięcy, oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Z uwagi na ograniczoną ilość znaków pełen opis w SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45262522-6 - Roboty murarskie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45000000-7 - Roboty budowlane

45410000-4 - Tynkowanie

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45442100-8 - Roboty malarskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.5.)Wartość części

5445752,75 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 2

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

6189547,08 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

7499730,61 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

6189547,08 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ETNA PIOTR JOB SPÓŁKA z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9442279096

7.3.3)Ulica

Stanisława Wyspiańskiego 48A

7.3.4)Miejscowość

Skawina

7.3.5)Kod pocztowy

32-050

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

6189547,08 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111300-1Roboty rozbiórkowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
384 273 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
158 165 zł772 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
614 192 zł
Źródło próbki
CPV 45111300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
158 165 zł
Mediana
384 273 zł
Górny kwartyl
772 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Andrychów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Andrychów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 6 189 547 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111300-1 (Roboty rozbiórkowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ETNA PIOTR JOB SPÓŁKA z ograniczoną odpowiedzialnością (Skawina). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.