ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

SUKCESYWNA DOSTAWA POLIELEKTROLITU DO ODWADNIANIA OSADÓW ŚCIEKOWYCH DO GRUPOWEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW SP. Z O.O. W KUTNIE

Zamawiający Grupowa Oczyszczalnia Ścieków Sp. z o.o. (Kutno, Łódzkie) prowadził postępowanie „SUKCESYWNA DOSTAWA POLIELEKTROLITU DO ODWADNIANIA OSADÓW ŚCIEKOWYCH DO GRUPOWEJ…”. Termin składania ofert minął 3 czerwca 2026, 11:00. Wadium: 4000 zł.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
4000 zł
Termin składania ofert
3 czerwca 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena50%ZUŻYCIE POLIELEKTROLITU NA ODWODNIENIE 1 TONY SUCHEJ MASY OSADU50%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    05 maja 2026

    Termin ofert: 3 czerwca 2026 11:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    05 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresDostawa polielektrolitu do odwadniania osadów ściekowych w formie sukcesywnej, CPV 24542000-5 (polimery akrylowe w formach podstawowych), bez podanej ilości sztuk/pakietów w ogłoszeniu.

  • 2

    ZakresWymagane: produkt zgodny z normami branżowymi, certyfikowany CE, dostawa w opakowaniach spełniających standardy transportowe i magazynowe dla substancji chemicznych.

  • 3

    ZakresOferty częściowe niedozwolone; preferencja dla MŚP nie wskazana; sukcesywna dostawa przez okres nieokreślony; ryzyko: wahania cen surowców, konieczność utrzymania ciągłości dostaw.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GRUPOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 610211348

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Lotnicza 1

1.5.2.)Miejscowość

Kutno

1.5.3.)Kod pocztowy

99-300

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.5.7.)Numer telefonu

24 2510140

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gos.kutno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gos.kutno.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

SUKCESYWNA DOSTAWA POLIELEKTROLITU
DO ODWADNIANIA OSADÓW ŚCIEKOWYCH
DO GRUPOWEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW SP. Z O.O.
W KUTNIE

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0828cb02-4fd3-40ad-b362-d76a8e1ee6fa

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00229247

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00103573/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Sukcesywna dostawa polielektrolitu do odwadnania soadów ściekowych

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0828cb02-4fd3-40ad-b362-d76a8e1ee6fa

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą
elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za
pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i
udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk
„Dodaj załącznik”).
Dodatkowe informacje zawarto w SWZ.
Adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0828cb02-4fd3-40ad-b362-d76a8e1ee6fa

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1) W postępowaniu o udzielenie
zamówienia komunikacja między Zamawiającym
a wykonawcami, odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
Korzystanie z Platformy jest bezpłatne.
2) Wykonawca zamierzający wziąć udział w niniejszym postępowaniu, musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-
Zamówienia oraz nadane odpowiednie uprawnienia do komunikacji w postępowaniu oraz do przygotowania, złożenia, wycofania
oferty. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia
określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje
zamieszczone w zakładce „Centrum pomocy”.
3) Wykonawca zobowiązany jest zapoznać się z Instrukcjami interaktywnymi, dostępnymi na stronie internetowej
https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Centrum pomocy”
i postępować wg zasad w nich wskazanych. Wykonawca ubiegając się o udzielenie zamówienia w szczególności składając ofertę
akceptuje Regulamin Platformy
e-Zamówienia i zasady korzystania z Platformy e-Zamówienia.
4) Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia
ani logowania.
5) Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do
komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji”
odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do
komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „Dodaj załącznik”).
W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą PZP lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w
sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz
środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452)
opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z
wyborem wykonawcy / wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia / podmiotu udostępniającego zasoby,
podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do
przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z
wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
Dodatkowe informacje zawarto w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

4/ZP/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest udzielenie zamówienia publicznego na:
Sukcesywną dostawę polielektrolitu do odwadniania osadów ściekowych do Grupowej Oczyszczalni Ścieków Sp. z o.o. w Kutnie.

W okresie od dnia 18 maja 2026 r. do dnia 22 maja 2026 r. Wykonawca przeprowadzi testy technologiczne i przedstawi średni wynik z trzech przeprowadzonych prób w zakresie zużycia polielektrolitu na 1 tonę suchej masy osadu na terenie GOŚ

4.2.6.)Główny kod CPV

24542000-5 - Polimery akrylowe w formach podstawowych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

50

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

ZUŻYCIE POLIELEKTROLITU NA ODWODNIENIE 1 TONY SUCHEJ MASY OSADU

4.3.6.)Waga

50

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Wysokość wadium

Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swoją ofertę wadium w wysokości: 4 000,00 PLN (słownie: cztery tysiące złotych). 2. Forma wadium: 1) Wadium może być wniesione według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98). 2) W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy: a) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie ich siedzib; b) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją; c) kwotę gwarancji; d) termin ważności gwarancji; e) zobowiązanie gwaranta do: „zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie. Dodatkowe informacje zawarto w SWZ.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Obydwie Strony powinny być zwolnione ze swoich obowiązków i powinności, wynikających z tej umowy w wypadku, gdy ich wykonanie może być częściowo opóźnione lub uniemożliwione z powodu zdarzeń pozostających poza kontrolą Stron niniejszej umowy.

2. O zaistnieniu zdarzeń z natury siły wyższej, o których mowa w ust. 1, Strony powinny bez opóźnienia wzajemnie się informować. Wiadomość o zdarzeniu siły wyższej powinna zawierać pełne wytłumaczenie zaistniałej sytuacji oraz opis podejmowanych działań, zmierzających do naprawienia sytuacji. Okoliczności siły wyższej należy udokumentować, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

3. W przypadku zmiany obowiązujących przepisów, Strony dostosują treść umowy do aktualnego stanu prawnego.

4. W przypadku zmiany stawki podatku VAT cena brutto ulegnie zmniejszeniu w przypadku obniżenia stawki podatku od towarów i usług lub podwyższeniu w przypadku podwyższenia stawki podatku od towarów i usług.

5. Inicjatorem powyższych zmian może być Zleceniodawca lub Dostawca poprzez pisemne wystąpienie w okresie obowiązywania umowy, zawierające opis proponowanych zmian, ich uzasadnienie oraz termin wprowadzenia.

6. Strony przewidują możliwość zmiany wynagrodzenia Dostawcy w przypadku zmiany (wzrostu lub obniżenia) ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia, zgodnie z poniższymi zasadami:
1) wyliczenie wysokości zmiany wynagrodzenia odbywać się będzie w oparciu o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem publikowany przez Prezesa GUS na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2025 r. poz. 1749 z późn. zm.) zwany dalej wskaźnikiem GUS;
2) Strony mogą złożyć wniosek o dokonanie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia jeżeli wskaźnik GUS zmieni się o poziom przekraczający 5%;
3) zmiana wysokości wynagrodzenia Dostawcy, dokonana na podstawie postanowień niniejszego ustępu może być dokonana raz w roku kalendarzowym, począwszy od 2 stycznia 2027 roku;
4) wniosek o zmianę wynagrodzenia można złożyć jedynie w przypadku, gdy wzrost cen materiałów i kosztów na rynku ma wpływ na koszt realizacji zamówienia, co Strona wnioskująca zobowiązana jest wykazać;
5) zmiana wysokości wynagrodzenia Dostawcy, dokonana na podstawie postanowień niniejszego ustępu, dotyczy ceny za 1kg polielektrolitu wskazanego w § 5 ust. 1;
6) W przypadku wzrostu ceny za 1kg polielektrolitu określonego w § 5 ust. 1, odpowiedniej zmianie ulegnie kwota brutto wskazana w § 5 ust. 2;
7) zmianę wysokości wynagrodzenia Dostawcy ustala się w następujący sposób:
A x (B - 5%) = C
gdzie:
A- odpowiednio: ceny za 1kg polielektrolitu
B – wskaźnik GUS wyrażony w procentach
C – wynagrodzenie ryczałtowe brutto po zmianie
8) Strona składając wniosek o zmianę powinna przedstawić w szczególności:
- wyliczenie wnioskowanej kwoty zmiany wynagrodzenia;
- dowody na to, że wliczona do wniosku wartość materiałów i innych kosztów nie obejmuje cen i kosztów poniesionych przed okresem objętym wnioskiem;
- dowody na to, że wzrost cen i kosztów miał wpływ na koszt realizacji zamówienia;
9) łączna wartość zmian wysokości wynagrodzenia Dostawcy, dokonanych na podstawie postanowień niniejszego ustępu nie może być wyższa niż 10 % łącznej ceny brutto oferty, tj. kwoty ……………. PLN.
10) Dostawca, którego wynagrodzenie zostało zmienione zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym ustępie zobowiązany jest do zmiany wynagrodzenia podwykonawcy, z którym zawarł umowę, w zakresie odpowiadającym zmianom cen materiałów lub kosztów dotyczących zobowiązania podwykonawcy, jeżeli umowa z podwykonawcą na usługę została zawarta na okres przekraczający
6 miesięcy (jeśli dotyczy).

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-03 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0828cb02-4fd3-40ad-b362-d76a8e1ee6fa

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-03 11:15

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 03.06.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Grupowa Oczyszczalnia Ścieków Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kutno.
Tak. Wadium określono na 4000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 24542000-5 (Polimery akrylowe w formach podstawowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.