Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
358 000 zł
Umowa zawarta
28 kwietnia 2026
Okres realizacji
120 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 358 000 zł – 369 000 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Dodatkowa gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa miejsca obsługi użytkowników tras i ścieżek turystyczno-rekreacyjnych w korytarzu EUROVELO R9 w Starym Gostyniu

Zamawiający Gmina Gostyń (Gostyń, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa miejsca obsługi użytkowników tras i ścieżek turystyczno-rekreacyjnych w korytarzu…”, wybierając ofertę wykonawcy PROGRES Sebastian Kurpisz. Wartość umowy: 358 000 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina GostyńGostyń, Wielkopolskie (powiat Gostyński →)opublikowano 4 maja 2026
Wartość umowy
358 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PROGRES Sebastian Kurpisz (Leszno).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 358 000,00 zł (umowę zawarto 28 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    Ofertyprzetargu złożono 3 oferty, a zamówienie zostało udzielone wykonawcy "Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe BUD-STAL sp. z o.o.".

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

  • 5

    Zamówienie publiczne na "Budowę miejsca obsługi użytkowników tras i ścieżek turystyczno-rekreacyjnych w korytarzu EUROVELO R9 w Starym Gostyniu" udzielono w trybie podstawowym.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Gostyń

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411050646

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 2

1.5.2.)Miejscowość

Gostyń

1.5.3.)Kod pocztowy

63-800

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@gostyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.biuletyn.gostyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1277542

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa miejsca obsługi użytkowników tras i ścieżek turystyczno-rekreacyjnych w korytarzu EUROVELO R9 w Starym Gostyniu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f2abc034-2dc3-4fef-a9ca-054827073c22

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00226854

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040282/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 Budowa miejsca obsługi użytkowników tras i ścieżek turystyczno-rekreacyjnych w korytarzu EUROVELO R9 w Starym Gostyniu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Wspieranie rozwoju programowanego w Lokalnych Strategiach Rozwoju (RLKS) w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027. Projekt numer FEWP.08.01-IZ.00-0028/25

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00154729

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

I.271.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Budowa miejsca obsługi użytkowników tras i ścieżek turystyczno-rekreacyjnych w korytarzu EUROVELO R9 w Starym Gostyniu.
Zakres prac obejmuje:
• Roboty przygotowawcze,
• Wykonanie fundamentów,
• Wykonanie nawierzchni,
• Montaż elementów obsługi użytkowników,
• Instalacja monitoringu wizyjnego,
• Budowa przyłącza wodociągowego,
• Prace wykończeniowe i uporządkowanie terenu.
Do obowiązków Wykonawcy, które nie zostały ujęte w dokumentacji bądź kosztorysie należą:
• Uzyskanie wszelkich uzgodnień i zezwoleń wymaganych do realizacji niniejszego obiektu;
• Poinformowanie wszystkich gestorów sieci o realizacji zadania przed rozpoczęciem robót;
• Obsługa geodezyjna oraz sporządzenie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
• Prowadzenie na własny koszt pomiarów i badań materiałów;
• Koszty zabezpieczenia i rozliczenia mediów;
• Koszty nadzoru nad infrastrukturą techniczną.
Powyższe koszty należy uwzględnić w ofercie, nie wykonując odrębnych pozycji kosztorysowych.
Zamawiający ustala okres podstawowej gwarancji na 60 miesięcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

34928210-3 - Wiaty drewniane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

358000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

369000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

358000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PROGRES Sebastian Kurpisz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

697 204 1366

7.3.4)Miejscowość

Leszno

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

358000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gostyń prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gostyń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 358 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PROGRES Sebastian Kurpisz (Leszno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.