Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
1 358 640 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    372 334 zł
    5 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    561 045 zł
    5 ofert
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    425 261 zł
    6 ofert
Oferty w postępowaniu
16 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji w przypadku dostarczenia wadliwego produktu40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług cateringowych dla placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest Gmina Gostyń w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Gmina Gostyń (Gostyń, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług cateringowych dla placówek oświatowych, których organem prowadzącym…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 1 358 640 zł. Złożono 16 ofert.

Zamawiający: Gmina GostyńGostyń, Wielkopolskie (powiat Gostyński →)opublikowano 2 września 2026
Łączna wartość umów
1 358 640 zł
Liczba ofert
16 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~2,7 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    17 czerwca 2026

    Termin ofert: 26 czerwca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    02 września 2026

    5 ofert2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Firma Handlowo – Usługowa Paweł Seiffert (części 1, 3); Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa „Gold-Box” Maria Kosela (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 1 358 640,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 16 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Gostyń

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411050646

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 2

1.5.2.)Miejscowość

Gostyń

1.5.3.)Kod pocztowy

63-800

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@gostyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.biuletyn.gostyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1327485

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług cateringowych dla placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest Gmina Gostyń w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9d22b194-530b-4178-92b6-56f7634db60f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418194

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00040282/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.7 Świadczenie usług cateringowych dla placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest Gmina Gostyń w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00294046

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

O.271.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług cateringowych dla Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Czarnego Legionu w Gostyniu.
1. Adres placówki/ miejsce dostawy: 2 budynki: ul. Kościelna 3 oraz ul. St. Helsztyńskiego 8, 63-800 Gostyń,
2. Usługa będzie realizowana dla 180 uczniów klas I-VIII (ilość dzieci może ulec zmianie) w wieku szkolnym 7-15 lat,
3. Wykonawca będzie dostarczał posiłki od poniedziałku do piątku podczas dwóch 20 minutowych przerw tj. po 4-tej i po 5-tej lekcji (11.25-11.45; 12.30-12.45).
4. Zamawiający określa wielkość przedmiotu zamówienia w okresie trwania umowy: 179 dni, tj. 32 220 obiadów jednodaniowych (drugie danie).

4.5.3.)Główny kod CPV

55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych

4.5.5.)Wartość części

483300,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług cateringowych dla Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Przemysła II w Gostyniu.
1. Adres placówki/ miejsce dostawy: ul. Hutnika 3, 63-800 Gostyń,
2. Usługa będzie realizowana dla 200 uczniów klas I-VIII (ilość dzieci może ulec zmianie) w wieku szkolnym 7-15 lat,
3. Wykonawca będzie dostarczał posiłki od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:25, 12:20, 13:25.
4. Zamawiający określa wielkość przedmiotu zamówienia w okresie trwania umowy: 187 dni, tj. 37 400 obiadów jednodaniowych (drugie danie).

4.5.3.)Główny kod CPV

55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych

4.5.5.)Wartość części

617100,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług cateringowych dla Szkoły Podstawowej Nr 5 im. ks. Franciszka Olejniczaka w Gostyniu.
1. Adres placówki/ miejsce dostawy: ul. Graniczna 1, 63-800 Gostyń,
2. Usługa będzie realizowana dla 200 uczniów klas I-VIII (ilość dzieci może ulec zmianie) w wieku szkolnym 7-15 lat,
3. Wykonawca będzie dostarczał posiłki od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:30, 12:30.
4. Zamawiający określa wielkość przedmiotu zamówienia w okresie trwania umowy: 184 dni, tj. 36 800 obiadów jednodaniowych (drugie danie).

4.5.3.)Główny kod CPV

55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych

4.5.5.)Wartość części

552000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

372334,32 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

528923,52 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

372334,32 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Handlowo – Usługowa Paweł Seiffert

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6961867849

7.3.4)Miejscowość

Gostyń

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

372334,32 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-07 do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

561044,88 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

613958,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

561044,88 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa „Gold-Box” Maria Kosela

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6961288293

7.3.4)Miejscowość

Borek Wielkopolski

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

561044,88 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

425260,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

604108,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

425260,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Handlowo – Usługowa Paweł Seiffert

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6961867849

7.3.4)Miejscowość

Gostyń

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

425260,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-07 do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55524000-9Usługi dostarczania posiłków do szk…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
331 205 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
223 538 zł586 450 zł
Rozstęp międzykwartylowy
362 912 zł
Źródło próbki
CPV 55524000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
223 538 zł
Mediana
331 205 zł
Górny kwartyl
586 450 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Gostyń prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gostyń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 358 640 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55524000-9 (Usługi dostarczania posiłków do szkół). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Handlowo – Usługowa Paweł Seiffert (Gostyń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.