Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
172 968 zł
Umowa zawarta
27 kwietnia 2026
Okres realizacji
180 dni
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 172 968 zł – 191 993 złodrzucone: 5wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

ROBOTY UTRZYMANIOWE W OBRĘBIE WYLOTÓW KANALIZACJI DESZCZOWEJ NR: W3, W6, W7, W15 W RAMACH ZADANIA PN. ODBUDOWA INFRASTRUKTURY KANALIZACYJNEJ ZNISZCZONEJ PODCZAS POWODZI NA TERENIE MIASTA RACIBÓRZ

Zamawiający Miasto Racibórz (Racibórz, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „ROBOTY UTRZYMANIOWE W OBRĘBIE WYLOTÓW KANALIZACJI DESZCZOWEJ NR: W3, W6, W7, W15 W RAMACH…”, wybierając ofertę wykonawcy ToMikop Tomasz Krupa. Wartość umowy: 172 968 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Miasto RacibórzRacibórz, Śląskie (powiat Raciborski →)opublikowano 4 maja 2026
Wartość umowy
172 968 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie odnotowano odrzucenia żadnej oferty ani unieważnienia postępowania.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ToMikop Tomasz Krupa (Owsiszcze), mikrofirma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 172 967,62 zł (umowę zawarto 27 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 172 967,62 zł do 191 992,68 zł. Odrzucono 5 ofert.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 180 dni.

  • 6

    Wykonawcą zamówienia zostało wybrane Przedsiębiorstwo Budowlano-Melioracyjne Sp. z o.o. z siedzibą w Mysłowicach.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Racibórz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258397

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Króla Stefana Batorego 6

1.5.2.)Miejscowość

Racibórz

1.5.3.)Kod pocztowy

47-400

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

327550710

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@um.raciborz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bipraciborz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.raciborz.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

ROBOTY UTRZYMANIOWE W OBRĘBIE WYLOTÓW KANALIZACJI DESZCZOWEJ NR: W3, W6, W7, W15 W RAMACH ZADANIA PN. ODBUDOWA INFRASTRUKTURY KANALIZACYJNEJ ZNISZCZONEJ PODCZAS POWODZI NA TERENIE MIASTA RACIBÓRZ

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ead29f00-1ac6-4f85-b9af-5db0fff35fa8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00226437

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00026890/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.17 Odbudowa infrastruktury kanalizacyjnej zniszczonej podczas powodzi na terenia Miasta Racibórz

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00118120

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

190009,13 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzanie robót utrzymaniowych w obrębie czterech wylotów kanalizacji deszczowej miasta Raciborza, w tym trzech do Odry Miejskiej i jednego do Kanału Ulgi. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót utrzymaniowych w zakresie bieżącej konserwacji istniejących obiektów budowlanych – wylotów kanalizacji deszczowej oznaczonych symbolami: W3 – ul. Alojzego Nowary, W6 – ul. Rudzka, W7 – ul. Bosacka i W15 – ul. Piaskowa.

Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wszelkich niezbędnych zgód, pozwoleń czy decyzji administracyjnych niezbędnych do wykonania zakresu prac. Opłaty związane z uzyskaniem wszelkich uzgodnień, dokumentów, map, opinii i decyzji (w tym opłaty administracyjne) ponosi Wykonawca.

Wykonawca sporządzi szczegółową inwentaryzację istniejących obiektów, które zlokalizowane są w zasięgu oddziaływania robót. Wykonawca także we własnym zakresie wykona wszelkie prace pomiarowe związane ze szczegółową inwentaryzacją obiektów w terenie planowanych prac. Prace pomiarowe Wykonawca w całości wykona na własny koszt.
Wykonawca przekaże Zamawiającemu dokumentację powykonawczą w ilości 2 egzemplarzy.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa - załącznik nr 4 do SWZ.

3. Pozostałe wymagania określono we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.


4. Wizja lokalna
1) Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia Zamawiający zaleca odbycie wizji lokalnej przez Wykonawców.
2) Zamawiający informuje, iż brak uczestnictwa w z wizji lokalnej nie będzie wnosić
negatywnych skutków dla Wykonawcy w postaci odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Prawo zamówień publicznych.
3) Wykonawca dokonuje wizji lokalnej na własny koszt.


Zadanie planowane do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, Priorytet FENX.09 Wsparcie obszarów popowodziowych z Funduszu Spójności, Działanie FENX.09.01 Odbudowa infrastruktury wodno-ściekowej

4.5.3.)Główny kod CPV

45244000-9 - Wodne roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

172967,62 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

191992,68 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

172967,62 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ToMikop Tomasz Krupa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6391133061

7.3.3)Ulica

Wojska Polskiego 38

7.3.4)Miejscowość

Owsiszcze

7.3.5)Kod pocztowy

47-450

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

172967,62 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

180 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45244000-9Wodne roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Racibórz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Racibórz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 172 968 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45244000-9 (Wodne roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ToMikop Tomasz Krupa (Owsiszcze). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.