Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
67 670 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 67 670 zł – 313 248 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na przedmiot zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

,,REMONT ROWU MELIORACYJNEGO NR 13, OBRĘB STUDZIENNA W RACIBORZU ORAZ REMONT ROWU MELIORACYJNEGO NR D-8, OBRĘB SUDÓŁ W RACIBORZU”

Zamawiający Miasto Racibórz (Racibórz, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „,,REMONT ROWU MELIORACYJNEGO NR 13, OBRĘB STUDZIENNA W RACIBORZU ORAZ REMONT ROWU…”, wybierając ofertę wykonawcy Alfred Kurfeld Firma Budowlano Melioracyjna. Wartość umowy: 67 670 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Miasto RacibórzRacibórz, Śląskie (powiat Raciborski →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
67 670 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 lipca 2026

    Termin ofert: 10 sierpnia 2026 11:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Alfred Kurfeld Firma Budowlano Melioracyjna (Błażejowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 67 669,72 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 67 669,72 zł do 313 248,17 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Racibórz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258397

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Króla Stefana Batorego 6

1.5.2.)Miejscowość

Racibórz

1.5.3.)Kod pocztowy

47-400

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

0327550710

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@um.raciborz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bipraciborz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.raciborz.pl/procurements/396/procurement

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

,,REMONT ROWU MELIORACYJNEGO NR 13, OBRĘB STUDZIENNA W RACIBORZU ORAZ REMONT ROWU MELIORACYJNEGO NR D-8, OBRĘB SUDÓŁ W RACIBORZU”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-503b5e74-c0b7-486b-8cfe-0d47de20111d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414989

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00026890/19/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.25 Remont rowu melioracyjnego nr 13, obręb Studzienna w Raciborzu oraz Remont rowu melioracyjnego nr D-8, obręb Sudół w Raciborzu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00360519

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.37.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

4252535,76 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

58794,36 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont rowów melioracyjnych uszkodzonych podczas powodzi w Polsce we wrześniu 2024r.:

Zakres zamówienia obejmuje wykonanie 2 zadań:

Zadanie nr 1: Remont rowu melioracyjnego nr 13, obręb Studzienna w Raciborzu
Realizacja zadania odbywać się będzie w lokalizacji: działka ewidencyjnie oznaczona nr 245 a.m. 4 obręb Studzienna w Raciborzu.

Zakres obejmuje w szczególności:
a) Koszenie dna, skarp rowów i pasów o szerokości 1 metra przyległych do skarp po obu stronach rowu (maksymalna wysokość pozostawionego porostu wynosi 5 cm), 80% pokosu należy wygrabić oraz wywieźć, w tym samym dniu (zebrany pokos należy przekazać do kompostowni w Raciborzu wraz z dokonaniem stosownych opłat za składowanie i udokumentowaniem Kartą Przekazania Odpadu) – powierzchnia przewidziana do koszenia wynosi ok. 420 m2
b) Odtworzenie rowu melioracyjnego na długości 175 m rowu otwartego; Rów winien odprowadzać wodę do rowu nr 12 w km 0+230. Parametry wstępnie winny wynosić:
- długość 175m,
- szerokość dna 0,3-0,4m,
- głębokość 0,5-0,8m,
- szerokość koryta 1,8-2,0,
- nachylenie skarp 1:1 .

Zadanie nr 2: Remont rowu melioracyjnego nr D-8, obręb Sudół w Raciborzu
Realizacja zadania odbywać się będzie w lokalizacji: działka ewidencyjnie oznaczona nr 275 a.m.4 obręb Studzienna w Raciborzu oraz nr 433 a.m. 2 obręb Sudół w Raciborzu.

Zakres obejmuje w szczególności:
a) Koszenie dna, skarp rowów i pasów o szerokości 1 metra przyległych do skarp po obu stronach rowu (maksymalna wysokość pozostawionego porostu wynosi 5 cm), 80% pokosu należy wygrabić oraz wywieźć, w tym samym dniu (zebrany pokos należy przekazać do kompostowni w Raciborzu wraz z dokonaniem stosownych opłat za składowanie i udokumentowaniem Kartą Przekazania Odpadu) – powierzchnia przewidziana do koszenia wynosi ok. 4361 m2
b) Odmulenie dna rowu D-8 o szerokości w dnie 0,5-0,7 metra oraz o głębokości 0,8-1,2 metra – namuł z odmulenia należy zagospodarować zgodnie z wymogami ustawy o odpadach (przekazać podmiotowi posiadającemu odpowiednie uprawnienia wraz poniesieniem stosownych opłat lub uzyskać stosowną decyzję na zagospodarowanie) – przewiduje się odmulanie na całej długości rowu otwartego (805 m) do 30 cm.
c) Odmulenie przepustów i kolektorów o łącznej długości 170m o średnicy 0,40-0,50 metra – przewiduje się odmulenie przepustów i kolektorów o średnim zamuleniu do 1/3 wysokości;
d) Remont przepustu P4 z zachowaniem obecnych parametrów, tj. długość 5m, średnica 400mm:
- rozebranie istniejącego przepustu,
- oczyszczenie i wyprofilowanie istniejącego rowu,
- podsypka o grubości min. 20cm,
- zagęszczenie mechaniczne przygotowanego podłoża sypkiego pod rurę,
- ułożenie rury SN8 PP lub PE o długości 5m fi 400 mm na dnie wykopu,
- obsypanie rury warstwami piasku,
- utwardzanie wierzchniej warstwy przejazdu grubym tłuczniem.
e) Odtworzenie koryta ziemnego rowu w km 0+000 do 0+005 i 0+035 do 0+125:
- szerokość w dnie 0,5-0,7m,
- głębokość 0,8-1,2m,
- szerokość koryta 1,5-2,0m,
- nachylenie skarp 1:0,9.

W ramach obu zadań inwestycyjnych wykonawca opracuje i wykona w szczególności:
a) harmonogram rzeczowo – finansowy realizacji inwestycji (jako załącznik do umowy, przedstawiony do akceptacji zamawiającemu przed zawarciem umowy na podstawie złożonej oferty),
b) uzgodnienie dróg komunikacyjnych niezbędnych dla prowadzenie robót,
oznakowanie ich, zabezpieczenie i właściwe utrzymanie,
c) roboty budowlane opisane w dokumentach zamówienia, przedmiarze,
d) wywóz odpadów budowlanych na koncesjonowane wysypisko komunalne.

Remont rowów melioracyjnych na poszczególnych zadaniach należy wykonać zgodnie z przedmiarami robót.
Zamawiający oświadcza, że posiada prawo do dysponowania nieruchomościami na cele budowlane oraz wszystkie dokumenty formalno-prawne pozwalające na realizację przedmiotu umowy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla zadania nr 1 i zadania nr 2 zawiera – zał. nr 3 do SWZ.

Pozostałe wymagania określono we wzorze umowy, stanowiącym zał. nr 4 do SWZ.

Zadanie dofinansowane ze środków dotacji celowej na usuwanie skutków powodzi 2024r. z Ministerstwa Finansów.

4.5.3.)Główny kod CPV

45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45232452-5 - Roboty odwadniające

45247200-2 - Roboty w zakresie budowy tam i innych konstrukcji stałych

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

67669,72 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

313248,17 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

67669,72 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Alfred Kurfeld Firma Budowlano Melioracyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7491846039

7.3.3)Ulica

Wiejska 19

7.3.4)Miejscowość

Błażejowice

7.3.5)Kod pocztowy

47-253

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

67669,72 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45246400-7Roboty w zakresie ochrony przeciwpo…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
812 825 zł
Próbka: 48 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
402 204 zł1 952 356 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 550 152 zł
Źródło próbki
CPV 45246400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
402 204 zł
Mediana
812 825 zł
Górny kwartyl
1 952 356 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Racibórz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Racibórz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 67 670 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45246400-7 (Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Alfred Kurfeld Firma Budowlano Melioracyjna (Błażejowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.