ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej zagospodarowania terenu działki 76/43 obręb Kleosin wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad projektami w trakcie realizacji inwestycji.

Zamawiający Gmina Juchnowiec Kościelny (Juchnowiec Kościelny, Podlaskie) prowadził postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej zagospodarowania terenu działki 76/43…”. Termin składania ofert minął 11 maja 2026, 11:00. Wadium: 100 zł.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
100 zł
Termin składania ofert
11 maja 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,7 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi20%Doświadczenie projektanta wyznaczonego do realizacji zamówienia20%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    30 kwietnia 2026

    Termin ofert: 11 maja 2026 11:00
  2. Wynik postępowania

    11 maja 2026

    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminOferty częściowe niedozwolone; preferowane podejście MŚP z doświadczeniem w projektach gminnych; termin realizacji do uzgodnienia z zamawiającym.

  • 2

    WarunkiWymagane doświadczenie w zakresie projektowania zagospodarowania terenu oraz nadzoru autorskiego nad projektami budowlanymi (preferowane referencje z podobnych zleceń).

  • 3

    ZakresOpracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenu działki 76/43 obręb Kleosin (woj. podlaskie) wraz z nadzorem autorskim podczas realizacji inwestycji.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Juchnowiec Kościelny

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050659355

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jaśminowa 19

1.5.2.)Miejscowość

Juchnowiec Kościelny

1.5.3.)Kod pocztowy

16-061

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@juchnowiec.gmina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.juchnowiec.gmina.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej zagospodarowania terenu działki 76/43 obręb Kleosin wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad projektami w trakcie realizacji inwestycji.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3ebf8e22-933e-4e77-b092-228ed6baf05d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00224543

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00027094/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.11 Zagospodarowanie terenów gminnych rekreacyjnych

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3ebf8e22-933e-4e77-b092-228ed6baf05d

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-3ebf8e22-933e-4e77-b092-228ed6baf05d

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

12. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w instrukcjach interaktywnych zlokalizowanych w Centrum pomocy Platformy e-Zamówienia.
13.Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
14.Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularz do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
15.Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulaminu Platformy e-Zamówienia, a mianowicie:
W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest:
a) Komputer PC:
- parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD,
- zainstalowany jeden z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04,
- zainstalowana jedna z poniżej wymienionych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowsza, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 lub nowsza,
lub
b) Tablet/Telefon:
- parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2 GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3,
- przeglądarka Chrome 61 lub nowa,
c) Dla korzystania z z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies,
d) Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych:
- specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2,
- format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8,
- oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

INW.271.1.20.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji oraz kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej zagospodarowania terenu działki 76/43, obręb Kleosin, gmina Juchnowiec Kościelny zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje również uzyskanie ostatecznych decyzji o pozwoleniu na budowę, skutecznych zgłoszeń budowy lub wykonywania innych robót budowlanych, uzgodnienia wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad projektami w trakcie realizacji inwestycji. Wykonawca zobowiązany jest do reprezentowania Zamawiającego przed właściwymi organami administracji publicznej. Na działce 76/43 znajduje się infrastruktura techniczna.

4.2.6.)Główny kod CPV

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

okres gwarancji i rękojmi

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie projektanta wyznaczonego do realizacji zamówienia

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy zgodnie z art. 57 ust. 1 ustawy Pzp oraz zapisami rozdziału VI SWZ nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu, określone przez Zamawiającego.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie potwierdzające spełnianie warunku oraz wykaże, że:
- wykonał nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jedną usługę polegającą na opracowaniu kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenu obejmującej co najmniej branżę architektoniczną, z podaniem przedmiotu zamówienia, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których ta usługa została wykonana,
W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, przynajmniej jeden z Wykonawców musi wykazać spełnienie powyższego warunku samodzielnie.
- osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialne za projektowanie, kontrolę jakości oraz sprawowanie nadzoru autorskiego, posiadają uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub uprawnienia równorzędne wydane przed wejściem w życie ww. rozporządzenia, posiadają co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe w projektowaniu (od momentu uzyskania uprawnień) tj. uprawnienia budowlane do projektowania w specjalnościach:
- architektonicznej, osoba winna posiadać doświadczenie w pełnieniu funkcji projektanta przy co najmniej jednej usłudze polegającej na opracowaniu kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenu obejmującej co najmniej branżę architektoniczną (od momentu uzyskania uprawnień);

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie wadium w wysokości

100 zł (słownie: sto złotych), w terminie do dnia 11 maja 2026 roku do godziny 11:00, tj. przed upływem terminu składania ofert. 2. Wadium może być wniesione w następujących formach: 1) pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić za pomocą przelewu bankowego na konto Zamawiającego: Bank Spółdzielczy w Juchnowcu Górnym Nr 68 8074 0003 0000 1661 2000 0030. Zamawiający będzie uważał wniesienie wadium za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

17. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie za zgodą obu stron wyrażoną w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności i będą dopuszczalne w granicach unormowania art. 455 ustawy Pzp.
8. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany w przypadku umów zawieranych na okres dłuższy niż 6 miesięcy w zakresie, zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy
9. w przypadku zmian ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia o której mowa w art. 439 ustawy pzp, na następujących zasadach:
1) Pierwsza waloryzacja może nastąpić po upływie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie umowy i będzie dokonywana w oparciu o wskaźnik, liczony jako suma wskaźników cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem (kwartał do poprzedniego kwartału) ogłaszanych w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, w okresie który upłynął od wejścia w życie umowy;
2) Każda kolejna waloryzacja może nastąpić po upływie 6 miesięcy od poprzedniej waloryzacji i będzie dokonywana w oparciu o wskaźnik, liczony jako suma wskaźników cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem (kwartał do poprzedniego kwartału) ogłaszanych w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, w okresie który upłynął od poprzedniej waloryzacji;
3) Waloryzacja wynagrodzenia wymaga zawarcia aneksu do umowy;
4) Poziom zmiany cen uprawniający strony umowy do żądania zmiany wynagrodzenia wynosi 3% w każdym ze wskazanych okresów waloryzacji;
5) Zwaloryzowane stawki wynagrodzenia będą obowiązywać począwszy od kolejnego miesiąca, następującego po upływie okresu waloryzacji;
6) Maksymalna wartość zmiany wynagrodzenia, jaką dopuszcza Zamawiający w efekcie zastosowania klauzuli waloryzacyjnej, wynosi 10% wartości określonej w § 7 ust. 2 w dniu zawarcia umowy;
7) Warunkiem dokonania zmian, o których mowa w pkt 2-7, jest złożenie uzasadnionego wniosku przez stronę inicjującą zmianę wraz z opisem okoliczności stanowiących podstawę do dokonania takiej zmiany;
8) Wykonawca, którego wynagrodzenie zostało zwaloryzowane zgodnie z zapisami niniejszego paragrafu, zobowiązany jest do zmiany wynagrodzenia przysługującego podwykonawcy;
9) zmiana wynagrodzenia zgodnie z niniejszym ustępem wyczerpuje roszczenia Wykonawcy związane ze zmianą ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją Przedmiotu Umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-11 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-3ebf8e22-933e-4e77-b092-228ed6baf05d

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-11 12:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71221000-3Usługi architektoniczne w zakresie…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 11.05.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Juchnowiec Kościelny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Juchnowiec Kościelny.
Tak. Wadium określono na 100 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71221000-3 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.