Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie zimowym 2025-2026

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Choszcznie (Choszczno, Zachodniopomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie zimowym 2025-2026”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 714 920 zł
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

10 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Choszcznie

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811782182

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Bolesława Chrobrego 27a

1.4.2.)Miejscowość

Choszczno

1.4.3.)Kod pocztowy

73-200

1.4.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.4.7.)Numer telefonu

95 7657975

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

pzdst@powiatchoszczno.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bippzd.powiatchoszczenski.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c7fa0dc4-f5e2-41e4-b15c-fa99703eca85

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00224416

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-04-30

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00461738

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w sezonie zimowym 2025-2026

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie Nr 2 – obręb gminy Choszczno
Zakres robót obejmuje w szczególności:
- odśnieżanie dróg powiatowych;
- posypywanie nawierzchni dróg mieszanką piasku z solą lub solą;
- gotowość do świadczenia usług: usuwanie gołoledzi i odśnieżania;
- odśnieżanie dróg przy pomocy pracy koparko-ładowarki lub ładowarki lub innym sprzętem pomocniczym; Szczegółowy
zakres ww. usług ujęty jest w arkuszu cenowym dla każdego zadania.
Szczegółowe wykazy kilometrów dróg poszczególnych zadań (części) wyszczególniono w załączniku nr 8 niniejszej SWZ -
Specyfikacje Techniczne.

3.8.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

3.9.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-10-29

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

od 2025-11-01 do 2026-03-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Ideal Auto Piotr Kucharski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5941441288

4.3.3.)Ulica

Matejki 11

4.3.4.)Miejscowość

Choszczno

4.3.5.)Kod pocztowy

73-200

4.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

156789,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00511083/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-01-26

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Zmiana umowy jest konieczna z uwagi na wyjątkowo intensywne i długotrwałe opady śniegu, gwałtowne zmiany
temperatury, które spowodowały zwiększenie zakresu usług zimowego utrzymania dróg oraz prognozowaną pogodę na
przyszłe dni. Okoliczności te miały charakter nieprzewidywalny i spełniają przesłankę art. 455 ust.1 pkt 4 PZP

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zakres prac związanych z zimowym utrzymaniem dróg spowodował konieczność rozszerzenia zakresu świadczenia.
Sporządzono Aneks do umowy.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

67305,60

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
714 920 zł
Próbka: 82 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
246 258 zł1 713 114 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 466 856 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
246 258 zł
Mediana
714 920 zł
Górny kwartyl
1 713 114 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Choszcznie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Choszczno.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.