Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
471 016 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    439 331 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    31 685 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Utrzymanie w stałej sprawności technicznej urządzeń transportu bliskiego

Zamawiający Inwestycje Dolnośląskie Sp. z o.o. (Wrocław, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Utrzymanie w stałej sprawności technicznej urządzeń transportu bliskiego”, wybierając ofertę wykonawcy LIFT-SYSTEM S.C. D.TARKA, A.TARKA. Łączna wartość umów: 471 016 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Inwestycje Dolnośląskie Sp. z o.o.Wrocław, Dolnośląskieopublikowano 30 kwietnia 2026
Łączna wartość umów
471 016 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 kwietnia 2026

    Termin ofert: 10 kwietnia 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    30 kwietnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma LIFT-SYSTEM S.C. D.TARKA, A.TARKA za łącznie 471 016,20 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    Zamawiającym jest INWESTYCJE DOLNOŚLĄSKIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą we Wrocławiu. Postępowanie prowadzone było w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy. Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie w stałej sprawności technicznej urządzeń transportu bliskiego, w tym 17 sztuk dźwigów liniowych (osobowych i towarowych).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

INWESTYCJE DOLNOŚLĄSKIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 021173201

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Igielna 13

1.5.2.)Miejscowość

Wrocław

1.5.3.)Kod pocztowy

50-117

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@inwdo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.inwdo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1288973

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


WYNAJEM I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI LUB DZIERŻAWIONYMI

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Utrzymanie w stałej sprawności technicznej urządzeń transportu bliskiego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ce619cf8-32f2-49d3-9129-f700331b2594

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00223592

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00183374

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/TP/2/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Część 1 zamówienia – utrzymanie w stałej sprawności technicznej dźwigów liniowych (osobowych i towarowych) – 17 szt

Przedmiot zamówienia obejmuje: a) całodobowe pogotowie dźwigowe; b) okresowe przeglądy eksploatacyjno-konserwacyjne urządzeń transportu bliskiego, w tym udział w badaniach okresowych i doraźnych przeprowadzanych przez Urząd Dozoru Technicznego oraz reprezentowanie Zamawiającego przy czynnościach sprawdzających realizowanych przez UDT; c) usuwanie usterek i wykonywanie napraw UTB zgodnie z bieżącymi potrzebami Zamawiającego, potwierdzanych wpisem w Dzienniku Konserwacji Urządzenia zgodnie z instrukcją producenta, w tym: Dokumentacją Techniczno-Ruchową (DTR) oraz wymogami zawartymi ustawie z dnia 21 grudnia 2020 r. o dozorze technicznym, normami branżowymi, przepisami w zakresie BHP i p.poż.; d) wykonanie pomiarów parametrów instalacji elektrycznej.

4.5.3.)Główny kod CPV

50750000-7 - Usługi w zakresie konserwacji wind

4.5.5.)Wartość części

390952 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
2)Część 2 zamówienia – utrzymanie w stałej sprawności technicznej podnośnika nożycowego – 1 szt. Przedmiot zamówienia obejmuje

a) okresowe przeglądy eksploatacyjno-konserwacyjne Urządzenia, w tym udział w badaniach okresowych i doraźnych przeprowadzanych przez Urząd Dozoru Technicznego oraz reprezentowanie Zamawiającego przy czynnościach sprawdzających realizowanych przez UDT; b) usuwanie usterek i wykonywanie napraw zgodnie z bieżącymi potrzebami Zamawiającego, potwierdzanych wpisem w Dzienniku Konserwacji Urządzenia zgodnie z instrukcją producenta, w tym: Dokumentacją Techniczno-Ruchową (DTR) oraz wymogami zawartymi ustawie z dnia 21 grudnia 2020 r. o dozorze technicznym, normami branżowymi, przepisami w zakresie BHP i p.poż.; c) wykonanie pomiarów parametrów instalacji elektrycznej.

4.5.3.)Główny kod CPV

50750000-7 - Usługi w zakresie konserwacji wind

4.5.5.)Wartość części

25940 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

381779,70 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

571743,36 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

439331,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

LIFT-SYSTEM S.C. D.TARKA, A.TARKA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8961505751

7.3.4)Miejscowość

WILKOWICE 1A, 55-020 ŻÓRAWINA

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

439331,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

21279 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

43911 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

31684,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

LIFT-SYSTEM S.C. D.TARKA, A.TARKA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8961505751

7.3.4)Miejscowość

WILKOWICE 1A, 55-020 ŻÓRAWINA

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

31684,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50750000-7Usługi w zakresie konserwacji wind
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Inwestycje Dolnośląskie Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 471 016 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50750000-7 (Usługi w zakresie konserwacji wind). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: LIFT-SYSTEM S.C. D.TARKA, A.TARKA (WILKOWICE 1A, 55-020 ŻÓRAWINA). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.