Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 243 408 zł
Umowa zawarta
24 kwietnia 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 1 243 408 zł – 2 054 744 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywne świadczenie usług cateringowych z obsługą kelnerską dla Politechniki Śląskiej. Znak sprawy: DZPZ.283.7.2026.MK

Zamawiający Politechnika Śląska (Gliwice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywne świadczenie usług cateringowych z obsługą kelnerską dla Politechniki Śląskiej.…”, wybierając ofertę wykonawcy Catering Service Czochara Machnicki Sp.J. Wartość umowy: 1 243 408 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Politechnika ŚląskaGliwice, Śląskieopublikowano 30 kwietnia 2026
Wartość umowy
1 243 408 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Catering Service Czochara Machnicki Sp.J. (Świętochłowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 243 408,00 zł (umowę zawarto 24 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 1 243 408,00 zł do 2 054 743,50 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

  • 5

    Gammagast Robert Skwarło

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Politechnika Śląska

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001637

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Akademicka 2A

1.5.2.)Miejscowość

Gliwice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

(32) 237-13-34, 237-13-35

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

DZPZ@polsl.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.polsl.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.polsl.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywne świadczenie usług cateringowych z obsługą kelnerską dla Politechniki Śląskiej. Znak sprawy: DZPZ.283.7.2026.MK

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b389ec2c-f920-4796-b12b-51438959e6b5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00223479

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00045210/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.10 Sukcesywne świadczenie usług cateringowych z obsługą kelnerską dla Politechniki Śląskiej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

W części przedmiot zamówienia może być finansowany ze środków pochodzących z UE

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00136473

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZPZ.283.7.2026.MK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1285509,07 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne świadczenie usług cateringowych z obsługą kelnerską dla Politechniki Śląskiej. Usługa będzie wykonywana na terenie Gliwic, Katowic, Rybnika i Zabrza oraz w obiektach wskazanych przez Zamawiającego w odległości do 50 km w linii prostej od siedziby Zamawiającego (wg strony http://wyznacz.pl lub innego równoważnego serwisu). Zamawiający przewiduje możliwość realizacji usług cateringowych na potrzeby uczestników szkoleń realizowanych w gminach na terenie województwa śląskiego. Siedziba Zamawiającego jest pod adresem: ul. Akademicka 2A, 44 – 100 Gliwice.

Uwaga:
W części przedmiot zamówienia może być finansowany ze środków pochodzących z UE.

2. Termin wykonania zamówienia: sukcesywnie od Dnia Początku Obowiązywania Umowy przez okres 12 miesięcy lub do wyczerpania ceny umowy, o której mowa w § 2 ust. 1 Projektowanych Postanowień Umowy, w zależności od tego co nastąpi wcześniej, z zastrzeżeniem § 2 ust. 10 pkt 1) i ust. 11 oraz § 7 ust. 3 pkt 2) lit. c) Projektowanych Postanowień Umowy.
UWAGA!!
Zamawiający informuje, że posiada aktualnie obowiązującą umowę nr DZPZ.283.1.2025.MK obejmującą analogiczny przedmiot zamówienia. Faktyczna realizacja umowy zawartej w wyniku niniejszego postępowania nastąpi po wygaśnięciu ww. umowy.
O wygaśnięciu obowiązującej ww. umowy Zamawiający niezwłocznie powiadomi Wykonawcę drogą mailową. Termin realizacji umowy DZPZ.283.1.2025.MK to 01.04.2026 r. lub do wyczerpania ceny umowy, w zależności od tego co nastąpi wcześniej. Zamawiający przewiduje, że ww. umowa wygaśnie na przełomie marca/kwietnia 2026 r. Przez Dzień Początku Obowiązywania Umowy Strony rozumieją dzień powiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego drogą mailową o wygaśnięciu umowy nr DZPZ.283.1.2025.MK.

4.5.3.)Główny kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

55320000-9 - Usługi podawania posiłków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1243408,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2054743,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1243408,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Catering Service Czochara Machnicki Sp.J.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6462834240

7.3.3)Ulica

Wyzwolenia 13

7.3.4)Miejscowość

Świętochłowice

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1243408,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Wartość podana w pkt 4.3.) niniejszego ogłoszenia, tj. 1 285 509,07 zł (bez vat) dotyczy wyłącznie zamówienia podstawowego. Wartość zamówienia z uwzględnieniem prawa opcji (100%) wynosi 2 571 018,14 zł (bez vat).
Wartość podana w pkt 8.2) niniejszego ogłoszenia jest to cena umowy bez opcji. Maksymalna wartość umowy wraz z prawem opcji wynosi 2 486 816,00 zł brutto.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55321000-6Usługi przygotowywania posiłków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
359 197 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
198 642 zł661 561 zł
Rozstęp międzykwartylowy
462 920 zł
Źródło próbki
CPV 55321000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
198 642 zł
Mediana
359 197 zł
Górny kwartyl
661 561 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Politechnika Śląska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gliwice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 243 408 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55321000-6 (Usługi przygotowywania posiłków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Catering Service Czochara Machnicki Sp.J. (Świętochłowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.