Sukcesywne świadczenie usług cateringowych z obsługą kelnerską dla Politechniki Śląskiej. Znak sprawy: DZPZ.283.7.2026.MK
Zamawiający Politechnika Śląska (Gliwice, Śląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Sukcesywne świadczenie usług cateringowych z obsługą kelnerską dla Politechniki Śląskiej.…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 355 583 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=570, dane: BZP/TED, stan na 6 września 2026)
- ~2,7 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisyPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Hotelarstwo i restauracje (CPV 55)
- woj. Śląskie
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Politechnika Śląska |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000001637 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Akademicka 2A |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gliwice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 44-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL229 - Gliwicki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | (32) 237-13-34, 237-13-35 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | DZPZ@polsl.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.polsl.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Edukacja |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00145297 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-03-09 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00136473 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne świadczenie usług cateringowych z obsługą kelnerską dla Politechniki Śląskiej. Usługa będzie wykonywana na terenie Gliwic, Katowic, Rybnika i Zabrza oraz w obiektach wskazanych przez Zamawiającego w odległości do 50 km w linii prostej od siedziby Zamawiającego (wg strony http://wyznacz.pl lub innego równoważnego serwisu). Zamawiający przewiduje możliwość realizacji usług cateringowych na potrzeby uczestników szkoleń realizowanych w gminach na terenie województwa śląskiego. Siedziba Zamawiającego jest pod adresem: ul. Akademicka 2A, 44 – 100 Gliwice. Uwaga: W części przedmiot zamówienia może być finansowany ze środków pochodzących z UE. 2. Termin wykonania zamówienia: sukcesywnie od Dnia Początku Obowiązywania Umowy przez okres 12 miesięcy lub do wyczerpania ceny umowy, o której mowa w § 2 ust. 1 Projektowanych Postanowień Umowy, w zależności od tego co nastąpi wcześniej, z zastrzeżeniem § 2 ust. 8 pkt 1) i ust. 9 oraz § 7 ust. 3 pkt 2) lit. c) Projektowanych Postanowień Umowy. UWAGA!! Zamawiający informuje, że posiada aktualnie obowiązującą umowę nr DZPZ.283.1.2025.MK obejmującą analogiczny przedmiot zamówienia. Faktyczna realizacja umowy zawartej w wyniku niniejszego postępowania nastąpi po wygaśnięciu ww. umowy. O wygaśnięciu obowiązującej ww. umowy Zamawiający niezwłocznie powiadomi Wykonawcę drogą mailową. Termin realizacji umowy DZPZ.283.1.2025.MK to 01.04.2026 r. lub do wyczerpania ceny umowy, w zależności od tego co nastąpi wcześniej. Zamawiający przewiduje, że ww. umowa wygaśnie na przełomie marca/kwietnia 2026 r. Przez Dzień Początku Obowiązywania Umowy Strony rozumieją dzień powiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego drogą mailową o wygaśnięciu umowy nr DZPZ.283.1.2025.MK. Po zmianie: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne świadczenie usług cateringowych z obsługą kelnerską dla Politechniki Śląskiej. Usługa będzie wykonywana na terenie Gliwic, Katowic, Rybnika i Zabrza oraz w obiektach wskazanych przez Zamawiającego w odległości do 50 km w linii prostej od siedziby Zamawiającego (wg strony http://wyznacz.pl lub innego równoważnego serwisu). Zamawiający przewiduje możliwość realizacji usług cateringowych na potrzeby uczestników szkoleń realizowanych w gminach na terenie województwa śląskiego. Siedziba Zamawiającego jest pod adresem: ul. Akademicka 2A, 44 – 100 Gliwice. Uwaga: W części przedmiot zamówienia może być finansowany ze środków pochodzących z UE. 2. Termin wykonania zamówienia: sukcesywnie od Dnia Początku Obowiązywania Umowy przez okres 12 miesięcy lub do wyczerpania ceny umowy, o której mowa w § 2 ust. 1 Projektowanych Postanowień Umowy, w zależności od tego co nastąpi wcześniej, z zastrzeżeniem § 2 ust. 10 pkt 1) i ust. 11 oraz § 7 ust. 3 pkt 2) lit. c) Projektowanych Postanowień Umowy. UWAGA!! Zamawiający informuje, że posiada aktualnie obowiązującą umowę nr DZPZ.283.1.2025.MK obejmującą analogiczny przedmiot zamówienia. Faktyczna realizacja umowy zawartej w wyniku niniejszego postępowania nastąpi po wygaśnięciu ww. umowy. O wygaśnięciu obowiązującej ww. umowy Zamawiający niezwłocznie powiadomi Wykonawcę drogą mailową. Termin realizacji umowy DZPZ.283.1.2025.MK to 01.04.2026 r. lub do wyczerpania ceny umowy, w zależności od tego co nastąpi wcześniej. Zamawiający przewiduje, że ww. umowa wygaśnie na przełomie marca/kwietnia 2026 r. Przez Dzień Początku Obowiązywania Umowy Strony rozumieją dzień powiadomienia Wykonawcy przez Zamawiającego drogą mailową o wygaśnięciu umowy nr DZPZ.283.1.2025.MK. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-03-13 09:00 Po zmianie: 2026-03-16 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-03-13 10:00 Po zmianie: 2026-03-16 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-04-11 Po zmianie: 2026-04-14 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.