Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
586 846 zł
Umowa zawarta
28 kwietnia 2026
Okres realizacji
75 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 586 846 zł – 758 694 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa drogi leśnej – dojazd ppoż nr 34 w Leśnictwie Osięciny wraz z przebudową zjazdu zwykłego klasy A z drogi wojewódzkiej DW267 ( I etap)

Zamawiający Nadleśnictwo Włocławek (Włocławek, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa drogi leśnej – dojazd ppoż nr 34 w Leśnictwie Osięciny wraz z przebudową zjazdu…”, wybierając ofertę wykonawcy Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Wartość umowy: 586 846 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Nadleśnictwo WłocławekWłocławek, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 28 kwietnia 2026
Wartość umowy
586 846 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. (Kruszyn), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 586 845,94 zł (umowę zawarto 28 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 586 845,94 zł do 758 693,99 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 75 dni.

  • 5

    KryteriaKryterium oceny ofert był wyłącznie cena.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Nadleśnictwo Włocławek

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 910507855

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ziębia 13

1.5.2.)Miejscowość

Włocławek

1.5.3.)Kod pocztowy

87-800

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.7.)Numer telefonu

542349800

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wloclawek@torun.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wloclawek.torun.lasy.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_wloclawek

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


gospodarka leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa drogi leśnej – dojazd ppoż nr 34 w Leśnictwie Osięciny wraz z przebudową zjazdu zwykłego klasy A z drogi wojewódzkiej DW267 ( I etap)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8b0c3678-b918-4927-93a8-3a71980cd436

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00219356

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00157670/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa drogi leśnej-dojazd ppoż nr 34 w Leśnictwie Osięciny wraz z przebudową zjazdu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00173406

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.1.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi leśnej - dojazdu ppoż nr 34 w Leśnictwie Osięciny wraz z przebudową zjazdu zwykłego klasy A z drogi wojewódzkiej DW267 - I etap od km 0+013,50 do km 0+800,00 oraz zjazdu od km 0+000,0 do km 0+013,5. Parametry techniczne projektowanej drogi:
- kategoria obciążenia ruchem KR1
- klasa drogi - D
- prędkość projektowa - 30 km/h
- szerokość jezdni - 3,5 m
- spadek poprzeczny jezdni – jednostronny 3%
- szerokość mijanki – 3,0 m
- spadek poprzeczny mijanki - jednostronny 3%
- szerokość poboczy – 2 x 0,75 m
- spadek poprzeczny poboczy – 6%
- skrajnia drogi – szer. 6,0 m, wys. 4,0
Projektowana budowa drogi leśnej – dojazd pożarowy ppoż nr 34 została wpisana w istniejący układ komunikacyjny ( przebieg istniejącego duktu leśnego). Projektowane są korekty geometrii trasy drogi polegające na likwidacji licznych załamań trasy oraz na zwiększeniu promieni łuków w planie.
Szczegółowe wymagania, warunki techniczne związane z realizacją przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 9 do SWZ – Dokumentacja projektowa (w tym karta tytułowa projektu budowlanego, projekt techniczny branży drogowej, SSTWiOR , ślepy kosztorys ofertowy wraz z przedmiarem )

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233225-2 - Roboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowych

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

586845,94 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

758693,99 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

586845,94 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8882461309

7.3.3)Ulica

z/s Nowa Wieś, ul. Jana Pawła II nr 7

7.3.4)Miejscowość

Kruszyn

7.3.5)Kod pocztowy

87-853

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

586845,94 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

75 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
788 292 zł
Próbka: 192 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
328 802 zł1 597 243 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 268 442 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
328 802 zł
Mediana
788 292 zł
Górny kwartyl
1 597 243 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Nadleśnictwo Włocławek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Włocławek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 586 846 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. (Kruszyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.