Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
287 909 zł
Umowa zawarta
31 marca 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 287 909 zł – 334 998 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji na zlecenie Zamawiającego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie dostaw związanych z bieżącym utrzymaniem dróg gminnych i wewnętrznych o nawierzchniach żwirowych i bitumicznych – transport wraz z materiałem na 2026 rok

Zamawiający Gmina Brzostek (Brzostek, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie dostaw związanych z bieżącym utrzymaniem dróg gminnych i wewnętrznych o…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Handlowo Usługowa Grzegorz Ligęzka. Wartość umowy: 287 909 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina BrzostekBrzostek, Podkarpackie (powiat Dębicki →)opublikowano 27 kwietnia 2026
Wartość umowy
287 909 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    04 marca 2026

    Termin ofert: 12 marca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 kwietnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Handlowo Usługowa Grzegorz Ligęzka (Brzostek), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 287 909,00 zł (umowę zawarto 31 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 287 909,00 zł do 334 997,95 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

  • 5

    UmowaWartość wybranej oferty jest niższa od szacowanej wartości zamówienia.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BRZOSTEK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851661085

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Brzostek

1.5.3.)Kod pocztowy

39-230

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@brzostek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.brzostek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://brzostek.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie dostaw związanych z bieżącym utrzymaniem dróg gminnych i wewnętrznych o nawierzchniach żwirowych i bitumicznych – transport wraz z materiałem na 2026 rok

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1647202f-87fa-4af2-9d94-46c05aa9d5f7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00217763

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00036984/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Wykonanie dostaw związanych z bieżącym utrzymaniem dróg gminnych i wewnętrznych o nawierzchniach żwirowych i bitumicznych – transport wraz z materiałem na 2026 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00139875

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie transportu samochodami samowyładowczymi w tym samochód z napędem 4x4. Samochody tylko o ładowności 6-10t - przewóz i rozładunek: pospółki, żwiru, kruszywa (rozładunek również przez rozścielenie warstwy o określonej grubości przez Zamawiającego i wysyp boczny), transport piasku oraz innych materiałów w tym kręgów na wskazane przez Zamawiającego miejsce na terenie Gminy Brzostek.
Przedmiot zamówienia obejmuje transport i dostawę kruszywa:
1) Transport t/km = (transport 1t na odcinku 1km)
2) Praca samochodu 1 godz. = (godzina pracy samochodem)
3) Transport 1 m3/km = (transport 1m3 na odcinku 1km)
4) Kruszywo naturalne o uziarnieniu ciągłym 0-31,5 mm - (spełniającego wymagania normy PN EN 13242 lub równoważnej, bez zanieczyszczeń mieszankami mineralno–ilastymi).
5) Kruszywo naturalne 16–63 mm - (spełniającego wymagania normy PN-EN 13242 bez zanieczyszczeń mieszankami mineralno – ilastymi).
6) Kruszywo kruszone 0-31,5mm - (spełniającego wymagania normy PN-EN 13242)
7) Kruszywo łamane – kliniec 0-31,5 mm – (spełniającego wymagania normy PN-EN 13242+A1:2010)
8) Kruszywo łamane – kliniec 4-31,5 mm - (spełniającego wymagania normy PN-EN 13242+A1:2010)
9) Tłuczeń frakcja 31,5-63 mm (spełniającego wymagania normy PN-EN-13242+A1:2010)
Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zależności od aktualnych potrzeb poprzez zlecenia, w których podany będzie rodzaj kruszywa, ilość, miejsce i termin dostawy, nie krótszy niż zaoferowany przez Wykonawcę w złożonej ofercie lub dane dot. transportu innych materiałów niż kruszywo.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

60180000-3 - Wynajem pojazdów do transportu towarów wraz z kierowcą

60181000-0 - Wynajem samochodów ciężarowych wraz z kierowcą

14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

287909,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

334997,95 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

287909 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Handlowo Usługowa Grzegorz Ligęzka

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8721168188

7.3.3)Ulica

Okrągła 1

7.3.4)Miejscowość

Brzostek

7.3.5)Kod pocztowy

39-230

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

287909,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233141-9Roboty w zakresie konserwacji dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
305 200 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
179 770 zł407 071 zł
Rozstęp międzykwartylowy
227 300 zł
Źródło próbki
CPV 45233141· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
179 770 zł
Mediana
305 200 zł
Górny kwartyl
407 071 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Brzostek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brzostek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 287 909 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233141-9 (Roboty w zakresie konserwacji dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Handlowo Usługowa Grzegorz Ligęzka (Brzostek). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.