Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
68 800 zł
Umowa zawarta
16 kwietnia 2026
Okres realizacji
9 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 68 800 zł – 195 570 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej DP 1105S wraz z budową chodnika i odwodnieniem w m. Nakło, gmina Lelów”.

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie (Częstochowa, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Przebudowa drogi powiatowej DP…”, wybierając ofertę wykonawcy „DROG-MEN” Sp. z o.o. Wartość umowy: 68 800 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Powiatowy Zarząd Dróg w CzęstochowieCzęstochowa, Śląskieopublikowano 27 kwietnia 2026
Wartość umowy
68 800 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 lutego 2026

    Termin ofert: 5 marca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 kwietnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie odnotowano odrzuceń ani unieważnienia postępowania.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy „DROG-MEN” Sp. z o.o. (Ruda Śląska), mikrofirma.

  • 3

    Wykonawcą zamówienia zostało Biuro Projektowo-Konsultingowe "BUDOKART" Janusz Wiatr z ofertą o wartości 68 800,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 9 miesiące.

  • 5

    KryteriaKryterium oceny ofert była cena.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151406009

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana III Sobieskiego 9

1.5.2.)Miejscowość

Częstochowa

1.5.3.)Kod pocztowy

42-217

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

34/3229221

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzd.przetargi@czestochowa.powiat.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.pzdczestochowa.4bip.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzdczestochowa.ezamawiajacy.pl/pn/PZDCZESTO/demand/268359/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej DP 1105S wraz z budową chodnika i odwodnieniem w m. Nakło, gmina Lelów”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c6cdd178-54a4-4b48-aea0-506ec29595a5

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00216190

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00046543/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Opracowanie dokumentacji projektowych dla mostów i Dróg Powiatowych na potrzeby PZD w Częstochowie.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00125417

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZD.262.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

105691,06 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej DP 1105S wraz z budową chodnika i odwodnieniem w m. Nakło, gmina Lelów”.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej DP 1105S wraz z budową chodnika i odwodnieniem w m. Nakło, gmina Lelów” wraz z uzyskaniem Pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót dla potrzeb Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie.
1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
− opracowanie mapy do celów projektowych niezbędnej do opracowania dokumentacji.
− sporządzenie projektu budowlanego - technicznego wszystkich koniecznych branż, wraz z niezbędnymi uzgodnieniami. Projekty należy wykonać w ilości 5 egzemplarzy w formie papierowej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (1 egz. w formacie pdf, 1 egz. w wersji edytowalnej).
− sporządzenie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, przez którą należy rozumieć opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań niezbędnych do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót – w ilości 2 egzemplarze w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (1 egz. w formacie pdf, 1 egz. w wersji edytowalnej).
− sporządzenie przedmiarów robót, przez które należy rozumieć opracowania zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalania cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych – w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (1 egz. w formacie pdf, 1 egz. w wersji edytowalnej).
− sporządzenie kosztorysu inwestorskiego - w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (1 egz. w formacie pdf, 1 egz. w wersji edytowalnej).
− sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) - w ilości w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (1 egz. w formacie pdf, 1 egz. w wersji edytowalnej).
− sporządzenie projektu stałej organizacji ruchu - w ilości w ilości 2 egzemplarzy w formie pisemnej oraz 1 egzemplarza w formie elektronicznej (1 egz. w formacie pdf, 1 egz. w wersji edytowalnej).
− uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub zgłoszenia robót (wraz ze wszystkimi niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami i decyzjami ewentualnie pozwolenia wodnoprawnego).
− Powyższe elementy dokumentacji wyszczególnione zostały w OPISIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA ORAZ WYTYCZNYCH TECHNICZNYCH (Załącznik nr 1 SWZ).
2. Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje również - w okresie rękojmi za wady i gwarancji jakości - nadzór autorski.
3. Przed przystąpieniem do właściwych prac projektowych Zamawiający wymaga przedłożenia przez Wykonawcę projektu w wersji roboczej (projekt koncepcyjny) na mapie do celów projektowych do uzgodnień przedprojektowych w celu dokonania ewentualnych korekt oraz akceptacji. Projekt w wersji roboczej zawierał będzie m. in. proponowane rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe, wstępnie określone parametry techniczne, projekt zagospodarowania terenu z określeniem powierzchni terenu niezbędnego do realizacji przyszłych robót budowlanych.
4.Opracowana dokumentacja projektowa musi:
4.1. Zawierać wszystkie uzgodnienia, decyzje, oceny, opinie, badania i inne dokumenty niezbędne do uzyskania przez Zamawiającego Pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót;
4.2. Uwzględniać wykonanie niezbędnych robót towarzyszących wynikających z przyjętych rozwiązań projektowych.
5. W zakres zamówienia wchodzi ponadto:
- Przygotowanie odpowiedzi na etapie postępowania i ewentualna modyfikacja dokumentacji
- Ewentualne zaktualizowanie całości bądź w częściach (etapach) kosztorysu inwestorskiego na etapie przygotowywania procedur przetargowych.

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

68800,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

195570,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

68800,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

„DROG-MEN” Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6412364312

7.3.3)Ulica

Szyb Walenty 26A

7.3.4)Miejscowość

Ruda Śląska

7.3.5)Kod pocztowy

41-700

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

68800,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
200 000 zł
Próbka: 115 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
97 526 zł340 800 zł
Rozstęp międzykwartylowy
243 274 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
97 526 zł
Mediana
200 000 zł
Górny kwartyl
340 800 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Częstochowa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 68 800 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: „DROG-MEN” Sp. z o.o. (Ruda Śląska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.