Budowa oświetlenia przy drodze powiatowej nr 2018L w m. Łuszczów Kolonia.
Zamawiający Gmina Łęczna (Łęczna, Lubelskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa oświetlenia przy drodze powiatowej nr 2018L w m. Łuszczów Kolonia”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 829 356 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4140, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
23 kwietnia 2026
Termin ofert: 8 maja 2026 09:30Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
27 kwietnia 2026
- Wynik: wybrano wykonawcę
09 czerwca 2026
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Łęczna |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 431020055 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Plac Kościuszki 5 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Łęczna |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 21-010 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL814 - Lubelski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@um.leczna.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.leczna.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00216178 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-04-27 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00211920 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 4.2.2. | Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą | 1. Przedmiotem zamówienia jest : Budowa oświetlenia przy drodze powiatowej nr 2018L w m. Łuszczów Kolonia. 2. Planowany zakres robót obejmuję: 1) Budowa oświetlenia o długości 1506 m i 31 szt. latarni oświetleniowych , latarnie od nr S03 do nr S18 i od nr S19 do nr S33 włącznie wg oznaczenia w projekcie. W ramach realizowanego zadania zakres od latarni nr S33 do S 37 nie będzie realizowany. 2) Zaprojektowano linie kablową YAKY 4x25 mm2 , słupy oświetleniowe stalowe ocynkowane stożkowe o wysokości 8m szt. 31. Słupy umieszczać na prefabrykowanych fundamentach betonowych typu F150/200, zaprojektowano wysięgniki ocynkowane łukowe 2,0 m wysokości 1 m szt. 30 i dwuramienny łukowy 1 szt. Na wysięgnikach słupów 8 m należy zainstalować oprawy oświetleniowe LED 50W szt. 32. 3. Szczegółowy opis zamówienia zawarty jest w: projekcie budowlano-wykonawczym, projekcie umowy, przedmiarze robót stanowiącym podstawę informacyjną. 4. W związku z prowadzoną przez Gminę Łęczna modernizacją oświetlenia oraz implementacją systemu zarządzania oświetleniem Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w oferowanych oprawach możliwość bezpośredniego włączenia do systemu ( należy uwzględnić koszt abonamentu za dostęp do systemu przez cały okres objęty gwarancją) – założenia te nie zostały ujęte w projekcie budowlanym. Informacje niezbędne do wyboru typów opraw znajdują się w postępowaniu przetargowym Nr IRG.271.21.21.2025. https://um-leczna.ezamawiajacy.pl/pn/um-leczna/demand/notice/public/196864/details 5. W przypadku wystąpienia w SWZ lub którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów itp. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. 6. Obowiązki Wykonawcy związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia określa projekt umowy. Dokładne zapoznanie się z projektem umowy jest konieczne dla właściwego przygotowania oferty. 7. Wykonawca jest obowiązany sporządzić powykonawczą inwentaryzację geodezyjną z zarejestrowaniem jej w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej na własny koszt. Uwaga: Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć kosztorys ofertowy. Po zmianie: 1. Przedmiotem zamówienia jest : Budowa oświetlenia przy drodze powiatowej nr 2018L w m. Łuszczów Kolonia. 2. Planowany zakres robót obejmuję: 1) Budowa oświetlenia o długości 1057 m i 22 szt. latarni oświetleniowych , latarnie od nr S03 do nr S18 i od nr S19 do nr S24 włącznie wg oznaczenia w projekcie. W ramach realizowanego zadania zakres od latarni nr S24 do S 37 nie będzie realizowany. 2) Zaprojektowano linie kablową YAKY 4x25 mm2 , słupy oświetleniowe stalowe ocynkowane stożkowe o wysokości 8m szt. 22. Słupy umieszczać na prefabrykowanych fundamentach betonowych typu F150/200, zaprojektowano wysięgniki ocynkowane łukowe 2,0 m wysokości 1 m szt. 21 i dwuramienny łukowy 1 szt. Na wysięgnikach słupów 8 m należy zainstalować oprawy oświetleniowe LED 50W szt. 23. 3. Szczegółowy opis zamówienia zawarty jest w: projekcie budowlano-wykonawczym, projekcie umowy, przedmiarze robót stanowiącym podstawę informacyjną. 4. W związku z prowadzoną przez Gminę Łęczna modernizacją oświetlenia oraz implementacją systemu zarządzania oświetleniem Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w oferowanych oprawach możliwość bezpośredniego włączenia do systemu ( należy uwzględnić koszt abonamentu za dostęp do systemu przez cały okres objęty gwarancją) – założenia te nie zostały ujęte w projekcie budowlanym. Informacje niezbędne do wyboru typów opraw znajdują się w postępowaniu przetargowym Nr IRG.271.21.21.2025. https://um-leczna.ezamawiajacy.pl/pn/um-leczna/demand/notice/public/196864/details 5. W przypadku wystąpienia w SWZ lub którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów itp. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. 6. Obowiązki Wykonawcy związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia określa projekt umowy. Dokładne zapoznanie się z projektem umowy jest konieczne dla właściwego przygotowania oferty. 7. Wykonawca jest obowiązany sporządzić powykonawczą inwentaryzację geodezyjną z zarejestrowaniem jej w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej na własny koszt. Uwaga: Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć kosztorys ofertowy. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).