Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Zakup i wymiana wodomierzy na terenie gminy Krasocin

Zamawiający Gmina Krasocin (Krasocin, Świętokrzyskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup i wymiana wodomierzy na terenie gminy Krasocin”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina KrasocinKrasocin, Świętokrzyskie (powiat Włoszczowski →)opublikowano 24 kwietnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 878 900 zł
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA KRASOCIN

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010145

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

MACIERZY SZKOLNEJ 1

1.4.2.)Miejscowość

Krasocin

1.4.3.)Kod pocztowy

29-105

1.4.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@krasocin.com.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.krasocin.com.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4b4f88aa-42e0-4cea-a8fd-740add7ded97

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00214912

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-04-24

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00105364

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie będzie dofinansowane z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach inwestycji B3.1.1. Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na obszarach wiejskich.

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Zakup i wymiana wodomierzy na terenie gminy Krasocin

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż wodomierzy zimnej wody pitnej wyposażonych w nakładki radiowe do zdalnego odczytu na terenie nieruchomości leżących na terenie gminy Krasocin oraz dostawa, wdrożenie
i uruchomienie systemu zapewniającego zdalny dostęp do wodomierzy w celu rejestracji zużycia wody, a także przeszkolenie pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi tego systemu. W ramach zamówienia dopuszcza się zastosowanie wodomierzy jednostrumieniowych lub ultradźwiękowych – pod warunkiem, że spełniają one wszystkie minimalne wymagania techniczne opisane poniżej. System ma umożliwiać zdalny odczyt wskazań wodomierzy oraz wizualizację i analizę zebranych danych, zgodnie z potrzebami Zamawiającego.

3.9.)Główny kod CPV

38421100-3 - Wodomierze

3.10.)Dodatkowy kod CPV

51210000-7 - Usługi instalowania urządzeń pomiarowych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-04

4.2.)Okres realizacji zamówienia

40 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

METERING Anna Moder Spółka z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8311646702

4.3.3.)Ulica

Parkowa

4.3.4.)Miejscowość

Buczek

4.3.5.)Kod pocztowy

98-113

4.3.6.)Województwo

łódzkie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

610654 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00139190/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-04-09

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana umowy polegająca na ograniczeniu zakresu świadczenia wynika z obiektywnych okoliczności niezależnych od stron, tj. braku możliwości wykonania montażu wodomierzy w części lokali odbiorców końcowych z uwagi na ich nieobecność oraz brak dostępu do miejsc montażu, pomimo podjętych przez Wykonawcę prób kontaktu i realizacji usługi.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zakres umowy został ograniczony o montaż 96 sztuk wodomierzy radiowych. Wodomierze te zostały dostarczone zgodnie z umową i pozostają w dyspozycji Zamawiającego, który dokona ich montażu we własnym zakresie w późniejszym terminie. Zmiana skutkuje odpowiednim zmniejszeniem wynagrodzenia, przy zachowaniu jego ryczałtowego charakteru oraz bez zmiany ogólnego charakteru umowy.

5.4.6.)Wartość zmiany

12988,80

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

597665,20 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

38421100-3Wodomierze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
878 900 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
809 278 zł2 800 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 990 722 zł
Źródło próbki
CPV 38421100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
809 278 zł
Mediana
878 900 zł
Górny kwartyl
2 800 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Krasocin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krasocin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 38421100-3 (Wodomierze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.