Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Pełna konserwacja zespołu zabytkowych witraży ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu

Zamawiający Muzeum Narodowe w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Pełna konserwacja zespołu zabytkowych witraży ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Muzeum Narodowe w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 24 kwietnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Muzeum Narodowe w Poznaniu

1.2.)Oddział zamawiającego

MNP

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000275978

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Marcinkowskiego 9

1.4.2.)Miejscowość

Poznań

1.4.3.)Kod pocztowy

61-745

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@mnp.art.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mnp.art.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00214649

2.2.)Data ogłoszenia

2026-04-24

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2026/BZP 00202606

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.4.Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą

2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie, 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie, 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca spełni warunek w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej, jeżeli wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. Suma gwarancyjna powinna wynosić co najmniej 500 000,00 PLN (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100 PLN) na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia lub równowartość tej kwoty. W przypadku walut innych, niż złoty polski, suma gwarancyjna powinna być obliczona przy uwzględnieniu średniego kursu waluty obcej podanego przez Narodowy Bank Polski dla dnia wystawienia polisy lub innego dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia lub ostatniego kursu sprzed tego dnia – w przypadku, gdyby w tym dniu kurs nie był publikowany. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli wykaże, że: dysponuje: a) konserwatorem, kierownikiem prac konserwatorskich, który posiada dyplom w zakresie konserwacji dzieł sztuki; b) co najmniej dwoma konserwatorami, biorącymi udział w realizacji zamówienia, z których każdy posiada doświadczenie zawodowe, tj. w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, wykonał prace konserwatorskie przy:  co najmniej 2-ch zabytkowych witrażach z okresu od XIV do XVIII wieku o wartości prac konserwatorskich co najmniej 50 000,00 brutto każda, lub  co najmniej 2-ch zespołach witraży z okresu od XIV do XVIII wieku o wartości prac konserwatorskich co najmniej 50 000,00 brutto każdy zespół. UWAGA! Doświadczenie dwóch konserwatorów, biorących udział w realizacji zamówienia będzie przedmiotem oceny w ramach kryteriów oceny ofert. 3. Konserwator, biorący udział w realizacji zamówienia, posiadający stosowne, wymagane przez Zamawiającego doświadczenie, może jednocześnie pełnić funkcję kierownika prac konserwatorskich. Po zmianie: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale VII SWZ oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie, 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie, 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Wykonawca spełni warunek w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej, jeżeli wykaże, że posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. Suma gwarancyjna powinna wynosić co najmniej 500 000,00 PLN (słownie: pięćset tysięcy złotych 00/100 PLN) na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia lub równowartość tej kwoty. W przypadku walut innych, niż złoty polski, suma gwarancyjna powinna być obliczona przy uwzględnieniu średniego kursu waluty obcej podanego przez Narodowy Bank Polski dla dnia wystawienia polisy lub innego dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia lub ostatniego kursu sprzed tego dnia – w przypadku, gdyby w tym dniu kurs nie był publikowany. 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca spełni warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli wykaże, że: dysponuje: a) konserwatorem, kierownikiem prac konserwatorskich, który posiada dyplom w zakresie konserwacji dzieł sztuki; b) co najmniej dwoma konserwatorami, biorącymi udział w realizacji zamówienia, z których każdy posiada doświadczenie zawodowe, tj. w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, wykonał prace konserwatorskie przy: - co najmniej 2-ch zabytkowych witrażach z okresu od XIV do XVIII wieku o wartości prac konserwatorskich co najmniej 20 000,00 brutto każda, lub - co najmniej 2-ch zespołach witraży z okresu od XIV do XVIII wieku o wartości prac konserwatorskich co najmniej 20 000,00 brutto każdy zespół. UWAGA! Doświadczenie dwóch konserwatorów, biorących udział w realizacji zamówienia będzie przedmiotem oceny w ramach kryteriów oceny ofert. 3. Konserwator, biorący udział w realizacji zamówienia, posiadający stosowne, wymagane przez Zamawiającego doświadczenie, może jednocześnie pełnić funkcję kierownika prac konserwatorskich.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Muzeum Narodowe w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 92521220-7 (Usługi ochrony eksponatów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.