Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Modernizacja drogi na działce 5297/2 w Olkuszu (Krasińskiego – Reja).

Zamawiający Gmina Olkusz (Olkusz, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja drogi na działce 5297/2 w Olkuszu (Krasińskiego – Reja)”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina OlkuszOlkusz, Małopolskie (powiat Olkuski →)opublikowano 24 kwietnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 646 626 zł
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Olkusz

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258010

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 1

1.4.2.)Miejscowość

Olkusz

1.4.3.)Kod pocztowy

32-300

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.4.7.)Numer telefonu

326260100

1.4.8.)Numer faksu

326260217

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@umig.olkusz.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.umig.olkusz.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-de6b0c86-a328-48ac-878d-cfbc8a5fc941

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00214521

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-04-24

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00422873

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Modernizacja drogi na działce 5297/2 w Olkuszu (Krasińskiego – Reja).

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja drogi na działce 5297/2 w Olkuszu (Krasińskiego – Reja). W zakres prac wchodzi w szczególności:
- roboty przygotowawcze,
- roboty rozbiórkowe z odwozem materiałów wraz z utylizacją,
- roboty ziemne wraz z odwozem urobku,
- profilowanie i zagęszczanie mechaniczne koryta,
- wykonanie warstwy odcinającej z piasku gr. 10 cm
- wykonanie podbudowy z kruszywa kamiennego w układzie warstw: dolna 20 cm warstwa górna 20 cm,
- ułożenie nawierzchni z betonu asfaltowego w układzie warstw: warstwa wiążąca 5 cm
- i ścieralna 5 cm,
- wymiana krawężników, ułożenie krawężników wystające i obniżone,
- regulacja wysokościowa dla urządzeń podziemnych,
- prace wykończeniowe, prace porządkowe plantowanie terenu,
- wykonanie robót towarzyszących tym pracom,
Szerokość 6,00 m, powierzchnia 702,00 m2.
Ogółem długość drogi ok. 117,00 mb.
Zakres robót od drogi zbiorczej w km 0+000,00 ÷ 0+117,00
Przedmiot zamówienia: modernizacja drogi na działce 5297/2 w Olkuszu (Krasińskiego – Reja), przedstawiono na załączniku nr 5 do SWZ.
Przedmiot zamówienia szczegółowo opisuje przedmiar robót (załącznik nr 4 do SWZ)
Wszystkie prace należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.

3.9.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-20

4.2.)Okres realizacji zamówienia

160 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

P.P.H.U. BUD-RYS Łukasz Bazior

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6591492296

4.3.3.)Ulica

ul. Podmiejska

4.3.4.)Miejscowość

Miechów

4.3.5.)Kod pocztowy

32-200

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

198038,99 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00535613/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-03-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zlecenie robót dodatkowych, zwiększenie zakresu robót (krawężniki, nawierzchnia asfaltowa wraz z podbudową)

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zwiększenie ilości robót zwiększeniem powierzchni nawierzchni. Termin wykonania zamówienia został wyznaczony do dnia 03.04.2026 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zlecenie robót dodatkowych, ujętych w protokole konieczności, ułożenie dodatkowych krawężników w związku z tym wykonanie nowej nawierzchni wraz z robotami ziemnymi i podbudową, rozliczenie obmiarowe, kosztorys powykonawczy

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wykonano zwiększony zakres robót, rozliczenie obmiarowe, kosztorys dodatkowy – kwota zwiększenia 9 485,56 zł

5.4.6.)Wartość zmiany

9485,56

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

216919,15 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
646 626 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
357 297 zł1 360 316 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 003 019 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
357 297 zł
Mediana
646 626 zł
Górny kwartyl
1 360 316 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Olkusz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olkusz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.