ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zakup wraz z dostawą wyrobów medycznych na Blok Operacyjny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach

Zamawiający Świętokrzyskie Centrum Onkologii (Kielce, Świętokrzyskie) prowadził postępowanie „Zakup wraz z dostawą wyrobów medycznych na Blok Operacyjny Świętokrzyskiego Centrum…”. Termin składania ofert minął 8 maja 2026, 08:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Świętokrzyskie Centrum OnkologiiKielce, Świętokrzyskieopublikowano 24 kwietnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 904 191 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
8 maja 2026, 08:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,7 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminOgłoszenie nie dopuszcza ofert częściowych; preferowani wykonawcy z doświadczeniem w dostawach dla szpitali onkologicznych; termin realizacji musi uwzględniać specyfikę Bloku Operacyjnego.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 100%.

  • 3

    ZakresZamówienie obejmuje dostawę wyrobów medycznych jednorazowego użytku: kaniule, aparaty bursztynowe, aparaty do kroplówki, dreny, igły bezpieczne, strzykawki oraz adaptery dla Bloku Operacyjnego Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Świętokrzyskie Centrum Onkologii

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001263233

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Stefana Artwińskiego 3

1.5.2.)Miejscowość

Kielce

1.5.3.)Kod pocztowy

25-734

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampubl@onkol.kielce.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.onkol.kielce.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup wraz z dostawą wyrobów medycznych na Blok Operacyjny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-34459e51-9ee9-40cf-91f0-e13f519b0d92

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00214471

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00129672/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
2.2.14 Wyroby medyczne jednorazowego użytku

kaniule, aparaty bursztynowe, aparaty do kroplówki, dreny, igły bezpieczne, strzykawki, adaptery

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0.,
d) włączona obsługa JavaScript,
e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
f) Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8,
g) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
2. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
a) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin” oraz uznaje go za wiążący,
b) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem.
3. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców” na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Szczegółowe informacje w Rozdziale XVII SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Szczegółowe informacje w Rozdziale XVII SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

IZP.2411.82.2026.EP

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

4

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Zakup wraz z dostawą wyrobów medycznych na Blok Operacyjny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach:

Pakiet nr 1 – Dreny brzuszne i cewniki Thorax
Zamawiający wymaga dostarczenia próbek po 2 szt. dla każdej pozycji niniejszego pakietu.

4.2.6.)Główny kod CPV

33140000-3 - Materiały medyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Zakup wraz z dostawą wyrobów medycznych na Blok Operacyjny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach:

Pakiet nr 2 – Dreny Redona
Termin ważności artykułów sterylnych musi mieć minimum 2 lata od dostawy do Zamawiającego
Zamawiający wymaga dostarczenia próbek po 3 szt. dla pozycji 1 i 2 niniejszego pakietu.

4.2.6.)Główny kod CPV

33140000-3 - Materiały medyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Zakup wraz z dostawą wyrobów medycznych na Blok Operacyjny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach:

Pakiet nr 3 – jednorazowe narzędzia laparoskopowe (trokary)
Termin ważności na materiały musi mieć minimum 2 lata od daty dostawy do Zamawiającego.
Zamawiający wymaga aby wszystkie parametry oferowane były udokumentowane odpowiednimi kartami katalogowymi na potwierdzenie zgodności parametrów zaoferowanego produktu lub materiałami źródłowymi producenta.
Zamawiający wymaga dostarczenia próbek po 1 szt. dla każdej pozycji niniejszego pakietu.

4.2.6.)Główny kod CPV

33140000-3 - Materiały medyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Zakup wraz z dostawą wyrobów medycznych na Blok Operacyjny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach:

Pakiet nr 4 – wyroby medyczne różne
Termin ważności na wyroby sterylne musi mieć minimum dwa lata od dostawy do zamawiającego.
Zamawiający wymaga próbek w pozycjach od 1 do 12 po 2 szt., od 13-15 po jednym opakowaniu.

4.2.6.)Główny kod CPV

33140000-3 - Materiały medyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Przedmiotowe środki dowodowe Wykonawca składa wraz z ofertą.
Zamawiający żąda przedłożenia:

1. Certyfikat CE na oferowany przedmiot zamówienia.
W przypadku, kiedy zaproponowany asortyment nie wymaga ww. dokumentu, należy
załączyć oświadczenie wraz z uzasadnieniem.

2. Materiały informacyjne potwierdzające, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego tj. prospekty, broszury, katalogi, ulotki, dane techniczne, materiały źródłowe producenta lub inne. W załączonych materiałach Wykonawca winien zaznaczyć fragmenty tekstu potwierdzające spełnienie określonego wymogu, ze wskazaniem numer pozycji z tabeli oferowanych parametrów (Załącznik nr 5 do SWZ).
W przypadku gdy w ww. materiałach przedstawiona jest tylko część parametrów i funkcjonalności sprzętu, Zamawiający w odniesieniu do wymaganych przez siebie parametrów, które nie są prezentowane w tych dokumentach dopuszcza ich potwierdzenie oświadczeniem Wykonawcy.

3. Wykaz próbek i próbki - Załącznik nr 4 do SWZ

Próbki :
Pakiet nr 1 – po 2 szt. dla każdej pozycji niniejszego pakietu.
Pakiet nr 2 – po 3 szt. dla pozycji 1 i 2 niniejszego pakietu.
Pakiet nr 3 – po 1 szt. dla każdej pozycji niniejszego pakietu.
Pakiet nr 4 - w pozycjach od 1 do 12 po 2 szt., od 13-15 po jednym opakowaniu

Zamawiający wymaga w/w próbek celem przetestowania i potwierdzenia zgodności zaproponowanego asortymentu z opisem przedmiotu zamówienia zawartego w SWZ.

Próbka powinna zawierać:
- oryginalne opakowanie, dokładnie opisane (opis powinien zawierać m.in. nazwę artykułu, nr katalogowy, producenta, data ważności)
Próbki oferowanych produktów powinny być złożone w zamkniętym opakowaniu oznaczonym „Zakup wraz z dostawą wyrobów medycznych na Blok Operacyjny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii
w Kielcach” IZP.2411.82.2026.EP.
Próbki dostarczone do p. 202 /Dział Zamówień Publicznych/.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Tak

5.10.)Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty

1. Certyfikat CE na oferowany przedmiot zamówienia.
W przypadku, kiedy zaproponowany asortyment nie wymaga ww. dokumentu, należy
załączyć oświadczenie wraz z uzasadnieniem.

2. Materiały informacyjne potwierdzające, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego tj. prospekty, broszury, katalogi, ulotki, dane techniczne, materiały źródłowe producenta lub inne. W załączonych materiałach Wykonawca winien zaznaczyć fragmenty tekstu potwierdzające spełnienie określonego wymogu, ze wskazaniem numer pozycji z tabeli oferowanych parametrów (Załącznik nr 5 do SWZ).
W przypadku gdy w ww. materiałach przedstawiona jest tylko część parametrów i funkcjonalności sprzętu, Zamawiający w odniesieniu do wymaganych przez siebie parametrów, które nie są prezentowane w tych dokumentach dopuszcza ich potwierdzenie oświadczeniem Wykonawcy.

3. Wykaz próbek i próbki - Załącznik nr 4 do SWZ

Próbki :
Pakiet nr 1 – po 2 szt. dla każdej pozycji niniejszego pakietu.
Pakiet nr 2 – po 3 szt. dla pozycji 1 i 2 niniejszego pakietu.
Pakiet nr 3 – po 1 szt. dla każdej pozycji niniejszego pakietu.
Pakiet nr 4 - w pozycjach od 1 do 12 po 2 szt., od 13-15 po jednym opakowaniu

Zamawiający wymaga w/w próbek celem przetestowania i potwierdzenia zgodności zaproponowanego asortymentu z opisem przedmiotu zamówienia zawartego w SWZ.

Próbka powinna zawierać:
- oryginalne opakowanie, dokładnie opisane (opis powinien zawierać m.in. nazwę artykułu, nr katalogowy, producenta, data ważności)
Próbki oferowanych produktów powinny być złożone w zamkniętym opakowaniu oznaczonym „Zakup wraz z dostawą wyrobów medycznych na Blok Operacyjny Świętokrzyskiego Centrum Onkologii
w Kielcach” IZP.2411.82.2026.EP.
Próbki dostarczone do p. 202 /Dział Zamówień Publicznych/.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

a. Wypełniony Druk oferty (Załącznik nr 1 do SWZ).
b. Formularz asortymentowo-cenowy dla pakietu, na który jest składana oferta (Załącznik nr 2 do SWZ).
c. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu w postępowaniu (Załącznik nr 3 do SWZ).
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o którym mowa powyżej składa każdy z Wykonawców.
b. Dokument, z którego wynika zakres umocowania do działania w imieniu Wykonawcy w postępowaniu
o udzielenie zamówienia:
a) podpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub inny właściwy rejestr.
UWAGA: Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentu, jeżeli dokument Zamawiający może uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
b) pełnomocnictwo lub innego dokument potwierdzającego umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w lit. a.
UWAGA: Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie ze wzorem umowy - Załącznik nr 5 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-05 08:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/onkol_kielce

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-05 09:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-06-03

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33140000-3Materiały medyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
904 191 zł
Próbka: 169 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
383 800 zł2 341 537 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 957 737 zł
Źródło próbki
CPV 33140000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
383 800 zł
Mediana
904 191 zł
Górny kwartyl
2 341 537 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 08.05.2026, 08:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Świętokrzyskie Centrum Onkologii prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kielce.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33140000-3 (Materiały medyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.