Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
86 100 zł
Umowa zawarta
22 kwietnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 ofertaodrzucone: 1
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie głównego projektanta branży drogowej40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej budowy drogi w ulicy Zygmunta Starego w Zamościu

Zamawiający Miasto Zamość (Zamość, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej budowy drogi w ulicy Zygmunta…”, wybierając ofertę wykonawcy MAKO CONSULTING Magda Kobojek-Łokaj. Wartość umowy: 86 100 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Miasto ZamośćZamość, Lubelskieopublikowano 24 kwietnia 2026
Wartość umowy
86 100 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MAKO CONSULTING Magda Kobojek-Łokaj (Zamość).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 86 100,00 zł (umowę zawarto 22 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

  • 5

    Zamawiającym jest MIASTO ZAMOŚĆ, a postępowanie zostało prowadzone w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO ZAMOŚĆ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950368747

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek Wielki 13

1.5.2.)Miejscowość

Zamość

1.5.3.)Kod pocztowy

22-400

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

(84) 677-23-37

1.5.8.)Numer faksu

(84) 639-30-54

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@zamosc.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.umzamosc.bip.lubelskie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamosc.ezamawiajacy.pl/pn/ZAMOSC/demand/278759/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej budowy drogi w ulicy Zygmunta Starego w Zamościu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d7e9b8ed-b685-4439-88d8-2274ab5e93ad

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00214128

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00039186/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.7 Przebudowa drogi w ulicy Zygmunta Starego (dokumentacja projektowa)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00181131

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIM.272.14.2026.MT

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

60975,61 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu dokumentacji projektowej i kosztorysowej budowy drogi w ulicy Zygmunta Starego w Zamościu w ramach zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa drogi w ulicy Zygmunta Starego w Zamościu.
2. Zakres zamówienia obejmuje opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej i kosztorysowej budowy drogi w ulicy Zygmunta Starego w Zamościu w Zamościu zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia, który został zawarty w załączniku nr 9 do SWZ. Opis przedmiotu zamówienia będzie stanowił załącznik do umowy po jej zawarciu.
3. Szczegółowy opis wykonania przedmiotu zamówienia oraz zakres prac zawarty jest w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ oraz w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ.
4. Warunki techniczne oraz poglądowy plan sytuacyjny zawarty jest w załącznikach do specyfikacji warunków zamówienia, tj.
- załącznik nr 10 – Warunki techniczne z Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu (ZDG)
- załącznik nr 11 – Warunki techniczne z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu (PGK)
- załącznik nr 12 – Poglądowy plan sytuacyjny.
Wyżej wymienione załączniki będą stanowiły załączniki do umowy po jej zawarciu.
5. Na przedmiot zamówienia składa się zakres opisany w pkt 3.1 – 3.4 SWZ oraz wszystkie prace i czynności niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia.
6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił gwarancji na przedmiot zamówienia na okres 36 miesięcy, licząc od daty podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego wykonanego przedmiotu zamówienia. Warunki dotyczące gwarancji zostały określone w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ. Niezależnie od gwarancji Zamawiającemu przysługują uprawnienia z tytułu rękojmi zgodnie z zasadami określonymi w ustawie Kodeks cywilny. Okres rękojmi za wady w przedmiocie zamówienia wynosi 2 lata i liczony będzie od dnia wykonania przedmiotu umowy potwierdzonego protokołem zdawczo-odbiorczym bez zastrzeżeń.
7. Wykonawca zobowiązany jest przy wykonywaniu dokumentacji projektowej do zachowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Dokumentacja projektowa będzie stanowiła opis przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych. Zamawiający wymaga od Wykonawcy opisywania proponowanych materiałów i urządzeń za pomocą parametrów technicznych, tzn. bez podawania ich nazw handlowych. Zgodnie z art. 99 ustawy Prawo zamówień publicznych przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję, w szczególności przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów.
Wykonawca może wskazać znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę w sytuacji, gdy przedmiotu zamówienia nie można opisać w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Wykonawca zobowiązany jest wówczas wskazać w dokumentacji projektowej minimalne parametry albo wymagania techniczne, które mają być zapewnione przez ten wyrób lub urządzenie w celu oceny równoważności. Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie do podania Zamawiającemu co najmniej dwóch producentów tych materiałów lub urządzeń.
W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę robót budowalnych w ofercie materiałów lub urządzeń równoważnych, Wykonawca dokumentacji projektowej zobowiązuje się do wydania na wniosek Zamawiającego pisemnej opinii na temat ich zgodności z opisem przedmiotu zamówienia.
Jeżeli dokumentacja projektowa opracowana przez Wykonawcę opisuje przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Wykonawca zobowiązany jest wskazać, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszy wyraz „lub równoważne”.
8. Wykonawca w ramach ustalonego wynagrodzenia umownego przeniesie na rzecz Zamawiającego majątkowe prawa autorskie, w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2022 r. poz. 2509 z późn. zm.) do całości prac projektowych i dokumentów powstałych w wyniku realizacji zamówienia w sposób i w zakresie określonym w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

86100,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

86100,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

86100,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MAKO CONSULTING Magda Kobojek-Łokaj

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8252113989

7.3.3)Ulica

ul. Peowiaków 9/27

7.3.4)Miejscowość

Zamość

7.3.5)Kod pocztowy

22-400

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

86100,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Zamość prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zamość.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 86 100 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MAKO CONSULTING Magda Kobojek-Łokaj (Zamość). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.