Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Redukcja ssaków drapieżnych na terenie obszaru Natura 2000 PLB 280014 Ostoja Poligon Orzysz

Zamawiający Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Drygały (Drygały, Warmińsko-Mazurskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Redukcja ssaków drapieżnych na terenie obszaru Natura 2000 PLB 280014 Ostoja Poligon…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 061 887 zł
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Drygały

1.2.)Oddział zamawiającego

Nadleśnictwo Drygały

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790011300

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Grunwaldzka 22

1.4.2.)Miejscowość

Drygały

1.4.3.)Kod pocztowy

12-230

1.4.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL623 - Ełcki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

drygaly@bialystok.lasy.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://drygaly.bialystok.lasy.gov.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0430d9ea-0625-43c2-a68f-aa8d38bbeafa

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00214063

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-04-24

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00329485

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Redukcja ssaków drapieżnych na terenie obszaru Natura 2000 PLB 280014 Ostoja Poligon Orzysz

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Redukcja ssaków drapieżnych na terenie obszaru Natura 2000 PLB 280014 Ostoja Poligon Orzysz”. Przedmiotem zamówienia jest usługa redukcji liczebności populacji ssaków drapieżnych poprzez ich odstrzał w obwodach łowieckich nr 198 i 199 w sezonie łowieckim 2025/2026.
Redukcji będą podlegały następujące gatunki zwierząt: lis, jenot, borsuk, kuna leśna i domowa, norka amerykańska, tchórz. Szacowana liczba osobników przewidzianych do odstrzału wynosi 350 szt. Usługa może być zrealizowana wyłącznie przez myśliwego posiadającego stosowne uprawnienia oraz na podstawie upoważnienia do wykonywania polowania indywidualnego wystawionego przez Zamawiającego. Upoważnienia do wykonywania polowania będą wystawiane sukcesywnie (w cyklach miesięcznych) w miarę realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa

3.9.)Główny kod CPV

90721700-4 - Usługi ochrony gatunków zagrożonych

3.10.)Dodatkowy kod CPV

77600000-6 - Usługi myśliwskie

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-01

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-03-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

AgriCore Consulting Piotr Szybiński

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8491493334

4.3.4.)Miejscowość

Mrozy Wielkie

4.3.5.)Kod pocztowy

19-301

4.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

84378,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00380470/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-03-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

76422,36 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90721700-4Usługi ochrony gatunków zagrożonych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 061 887 zł
Próbka: 54 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
196 832 zł8 664 304 zł
Rozstęp międzykwartylowy
8 467 472 zł
Źródło próbki
CPV 90721· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
196 832 zł
Mediana
1 061 887 zł
Górny kwartyl
8 664 304 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Drygały prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Drygały.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90721700-4 (Usługi ochrony gatunków zagrożonych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.