Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Przewóz uczniów z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Lędziny do szkół i placówek w Tychach

Zamawiający Gmina Lędziny (Lędziny, Śląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Przewóz uczniów z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Lędziny do szkół i placówek w…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina LędzinyLędziny, Śląskie (powiat Bieruńsko-lędziński →)opublikowano 23 kwietnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 422 172 zł
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lędziny

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258256

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Lędzińska 55

1.4.2.)Miejscowość

Lędziny

1.4.3.)Kod pocztowy

43-143

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

um@ledziny.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ledziny.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6f4bab72-84f2-40b8-8c69-41f80faa1eae

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00212056

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-04-23

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00438482

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przewóz uczniów z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Lędziny do szkół i placówek w Tychach

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Usługa obejmuje:
Trasa – łącznie 17 uczniów z terenu miasta Lędziny z czego:
1. 6 uczniów – Zespół Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach, ul. Edukacji 21;
2. 8 uczniów – Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Otwarte Okno” w Tychach, ul. Paprocańska 84;
3. 3 uczniów – Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Tychach, Al. Niepodległości 90.
Dzienna długość trasy (dowóz i odwóz)
- ok. 66 km od 3 listopada 2025 r. do 26 czerwca 2026 r.
- ok. 49 km od 29 czerwca do 31 lipca 2026 r.
Dwie uczennice poruszają się na wózku inwalidzkim. Wymagają specjalnej opieki.
Okres świadczenia usługi obejmuje rok szkolny 2025/2026

3.8.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-10-14

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2026-07-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

SŁAWOMIR PIENTKA

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 240488040

4.3.3.)Ulica

ul. Hołdunowska 15 lokal 6

4.3.4.)Miejscowość

Lędziny

4.3.5.)Kod pocztowy

43-143

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

108816,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00492159/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-04-22

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Brak zmian.
Błędnie wybrane postępowanie.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Brak zmian.
Błędnie wybrane postępowanie.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Korekta ogłoszenia o zmianie umowy.
Brak zmian w umowie.
Błąd wynika z omyłkowo wybranego postępowania

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lędziny prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lędziny.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.