Białoborskie Centrum Segregacji Odpadów Komunalnych Inwestycja dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych
Zamawiający Gmina Biały Bór (Biały Bór, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Białoborskie Centrum Segregacji Odpadów Komunalnych Inwestycja dofinansowana z Rządowego…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 398 374 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=705, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,2 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA BIAŁY BÓR |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 330920601 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Słupska 10 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Biały Bór |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 78-425 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL427 - Szczecinecko-pyrzycki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 94 37 39002 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@bialybor.com.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | bialybor.com.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-02b194ad-98b8-11ed-b4ea-f64d350121d2 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00210363 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-04-22 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00048309 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Białoborskie Centrum Segregacji Odpadów Komunalnych Inwestycja dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiot zamówienia obejmuje następujące zadanie | Inwestycja polegająca na budowie centrum segregacji odpadów komunalnych w Białym Borze, stanowiąca przedmiot zamówienia publicznego w trybie "zaprojektuj i wybuduj obejmuje: zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane. Zamawiający oczekuje wykonania, zgodnie z obowiązującymi przepisami: - dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem dokumentu uprawniającego do realizacji robót budowlanych , - robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej, kompletnych z punktu widzenia celu, jakiemu mają służyć, tj. oddaniu do użytkowania punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (PFU) – stanowiącym Załącznik nr 6 do niniejszej specyfikacji. Przedmiot zamówienia publicznego obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane, dla zadania inwestycyjnego pn.: Białoborskie Centrum Segregacji Odpadów Komunalnych. (Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr 5 i 6 – z uwzględnieniem zapisu w dziale IV ust. 4) 2. Wykonawca udzieli minimum 36 miesięcy gwarancji na wszystkie roboty budowlane wykonane w ramach zadania bez względu na gwarancje producentów. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane 45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej 45222100-0 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania odpadów 45213270-6 - Roboty budowlane w zakresie stacji recyklingu 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu 45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków 45231600-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii komunikacyjnych 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-03-07 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2023-11-15 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | PBUH TERBUD Marian Droździel |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6731008479 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Biała |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 78-421 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 2977000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2023/BZP 00125335/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-12-15 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Uzasadnienie zmiany: 1) brak wykonanego na dzień jego składania przyłącza energetycznego, które nie było objęte zakresem umowy, a miało być zrealizowane przez gestora sieci energetycznej, 2) niemożnością skutecznego zakończenia budowy i uruchomienia instalacji fotowoltaicznej bez fizycznie wybudowanego przyłącza energetycznego oraz 3) nieprzewidzianym na etapie składania oferty miejscem włączenia do sieci wodociągowej. Budowa przyłącza energetycznego przez gestora sieci stanowi roboty dodatkowe, które w tym przypadku skutecznie opóźniają realizację przedmiotu umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmiana terminu zakończenia robót - do dnia 15.12.2023 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 2977000,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).