Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Poprawa gospodarki wodno- ściekowej na terenie Gminy Leśnica - Budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w Zalesiu Śląskim – VI etap

Zamawiający Gmina Leśnica (Leśnica, Opolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Poprawa gospodarki wodno- ściekowej na terenie Gminy Leśnica - Budowa kanalizacji…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina LeśnicaLeśnica, Opolskie (powiat Strzelecki →)opublikowano 22 kwietnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 048 042 zł
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Leśnica

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531413337

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

1 Maja 9

1.4.2.)Miejscowość

Leśnica

1.4.3.)Kod pocztowy

47-150

1.4.4.)Województwo

opolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

um@lesnica.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lesnica.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-86fee219-147e-4115-9184-7193fb9a2476

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00210324

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-04-22

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00033735

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa gospodarki wodno- ściekowej na terenie Gminy Leśnica - Budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w Zalesiu Śląskim – VI etap

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem umowy jest poprawa gospodarki wodno- ściekowej na terenie Gminy Leśnica - Budowa kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej w Zalesiu Śląskim – VI etap.
2. Zakres przedmiotu zamówienia:
Niniejszy zakres inwestycji dotyczy budowy sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej
i ciśnieniowej oraz sieci wodociągowej wraz z przyłączami do budynków w m. Zalesie Śląskie, gmina Leśnica.
3. Przedmiotem całego zadania jest:
1) budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami. Jej zadaniem jest przejecie ścieków bytowo-gospodarczych z budynków mieszkalnych oraz zakładów usługowo-produkcyjnych z terenu miejscowości Zalesie Śląskie. Zgromadzone ścieki sanitarne
w systemie grawitacyjno-ciśnieniowym odprowadzone zostaną docelowo za pomocą rurociągu tłocznego kanalizacji sanitarnej do istniejącej kanalizacji sanitarnej
w miejscowości Kędzierzyn-Koźle (O/Cisowa), a następnie systemem grawitacyjno-tłocznym miasta Kędzierzyna-Koźla dostarczone na oczyszczalnię ścieków
w Kędzierzynie-Koźlu.
2) budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami do budynków.

4. Etap VI ( wydatki kwalifikowane) obejmuje:

1) Etap VI obejmuje następujący zakres inwestycji:
a) Zakres budowy sieci kanalizacji sanitarnej obejmuje:
 całość kolektora grawitacyjnego K2 obejmująca kolektory K2-1, K2-2, K2-3, K2-3A, K2-3B, K2-6,
 przepompownię ścieków PZ-2 wraz z wyposażeniem i zasilaniem energetycznym oraz zagospodarowaniem terenu,
 rurociąg tłoczny tł.PZ-2 na odcinku od punktu KZPZ-2 do punktu tł.2.26,
tj. w następujących ilościach:
- kanały z rur kanalizacyjnych PVC-U Dz200mm SDR34 SN12 lite - 561,8m (w tym przewiertem w rurze stalowej 355x10mm - 94,5 m),
- kanały z rur kanalizacyjnych kamionkowych kielichowych glazurowanych DN200
40kN/m – 663,5m,
- kanały sieciowe z rur kanalizacyjnych PVC-U Dz160mm SDR34 SN12 lite – 84,8m (w tym przewiertem w rurze stalowej 273x10mm – 14,7m),
- studnia kanalizacyjna sieciowa 1200mm - 32 szt.,
- studnia kanalizacyjna rozprężna 1200mm - 1 szt.,
- rurociąg tłoczny z rur PE100 SDR11 PN16 90x8,2mm – 339,1m (w tym (metodą horyzontalnego przewiertu sterowanego – 297,1m, przewiertem w rurze stalowej 219x10mm – 35,3m),
- studnia odwadniająca z PEHD o średnicy Ø1400mm na rurociągu tłocznym – 1 szt.,
- system płuczący do zabudowy ziemnej wraz z zasuwami na rurociągu tłocznym – 1 kpl.,
- kompletna przepompownia PZ-2 wraz z wyposażeniem i zasilaniem energetycznym oraz zagospodarowaniem terenu – 1 kpl.
b) Zakres budowy sieci wodociągowej obejmuje:
 wodociąg rozdzielczy W-2 obejmujący całe wodociągi W2, W2-Wł, W2.2h, W2.3, W2.4, W2.5h, W2.7 tj. w następujących ilościach:
- rurociągi sieciowe z rur PE100 SDR17 PN10 110x6,6mm – 837,3m (w tym przewiertem w rurze stalowej 219x10mm – 58,2m),
- rurociągi sieciowe z rur PE100 SDR17 PN10 90x5,4mm – 493,5 (w tym przewiertem w rurze stalowej 219x10mm – 114,0m),
- zasuwy odcinające DN100 - 6 szt.,
- zasuwy odcinające DN80 - 5 szt.,
- hydranty nadziemne sieciowe - 13 szt.

5. Etap VI (wydatki niekwalifikowane) obejmuje:

1) Zakres budowy przyłączy kanalizacji sanitarnej obejmuje wszystkie przyłącza grawitacyjne do kolektorów K2-1, K2-2, K2-3, K2-3A, K2-3B, K2-6, w tym także przyłącza oznaczone jako kolektory K2-4 i K2-5; tj. w następujących ilościach:
- kanały przyłączy z rur kanalizacyjnych PVC-U Dz160mm SDR34 SN12 lite – 502,3m (w tym przewiertem w rurze stalowej 273x10mm – 224,9m)
- studnia kanalizacyjna 425mm inspekcyjna (przelotowa) - 3 szt.
- studnia kanalizacyjna 425mm przyłączeniowa - 29 szt.
2) Zakres budowy przyłączy wodociągowych obejmuje wszystkie przyłącza wodociągowe do wodociągów W2, W2.3, W2.4, W2.7; w tym przyłącz oznaczony jako wodociąg W2-6 tj. w następujących ilościach:
- nawiertka do rur Dz110mm wraz z zasuwą, obudową i skrzynką uliczną - 19 kpl.,
- nawiertka do rur Dz90mm wraz z zasuwą, obudową i skrzynką uliczną - 9 kpl.,
- rurociągi przyłączy do posesji z rur PE100 SDR17 PN10 32x2,0mm – 628,40m (w tym przewiertem w rurze stalowej 139,7x10mm - 197,7m),
- rurociągi przyłączy do posesji z rur PE100 SDR17 PN10 63x3,6mm – 37,8m (w tym przewiertem w rurze stalowej 139,7x10mm – 12,0m),
- zestawy wodomierzowe do zabudowy w budynkach - 23 kpl.
- studnie wodomierzowe do zabudowy na zewnątrz - 5 kpl.
Wykonawca wykona wszystkie prace związane z siecią kanalizacyjną i siecią wodociągową samodzielnie.

3.8.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-02-16

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2026-05-14

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PLADA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1990110336

4.3.3.)Ulica

Ozimska 17

4.3.4.)Miejscowość

Chrząstowice

4.3.5.)Kod pocztowy

46-053

4.3.6.)Województwo

opolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

4193500,0 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00114149/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-04-21

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

W związku z pojawiającymi się nowymi wnioskami mieszk. o wykonanie przyłączy kan. lub wodo. nie objętych umową lub prośbami o zmianę lokalizacji przyłączy komisja uznaje, że wykonanaie przedmiotowych przyłączy na tym etapie budowy są najbardziej ekonomicznie technicznie zasadne.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

„3) Wykonanie dodatkowych elementów:
- przyłączy kanalizacyjnych – 8 szt. studzienek o średnicy  425,
- przewiertów w rurze stalowej 273x10mm dla rur PVC klasy SN12 SDR34 o średnicy
 160 mm wraz z rurą przewodową - 51,10 mb,
- kanałów z rur PVC klasy SN12 SDR34 o średnicy 160 mm – 60,40 mb,
- przyłączy wodociągowe z rur PE100 SDR17 PN 10 o śr.  32x2,0mm – 101,40 mb,
- przyłączy wodociągowe z rur PE100 SDR17 PN 10 o śr.  63x3,6mm – 2,00 mb,
- przyłączy wodociągowe w rurach stalowych 139 mm z rur PE100 SDR17 PN 10 o śr.
 32x2,0 mm – 70,70 mb,
- przyłączy wodociągowe w rurach stalowych 139 mm z rur PE100 SDR17 PN 10 o śr.
 63x3,6mm – 22,00 mb”.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

186932,21

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 048 042 zł
Próbka: 77 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 623 zł3 185 111 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 828 488 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 623 zł
Mediana
1 048 042 zł
Górny kwartyl
3 185 111 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Leśnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Leśnica.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.