Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa Busa przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami na potrzeby Urzędu Gminy w Szemudzie

Zamawiający Gmina Szemud (Szemud, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa Busa przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami na potrzeby Urzędu…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina SzemudSzemud, Pomorskie (powiat Wejherowski →)opublikowano 20 kwietnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 298 zł
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Szemud

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675422

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Samorządowa 1

1.4.2.)Miejscowość

Szemud

1.4.3.)Kod pocztowy

84-217

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@szemud.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szemud.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c4d6afac-5c7a-4cb2-9512-ab755530801d

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00206522

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-04-20

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00449668

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa Busa przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami na potrzeby Urzędu Gminy w Szemudzie

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

2.1 Parametry wymagane przez Zamawiającego
a) Rok produkcji 2025 (fabrycznie nowy)
b) Liczba miejsc 9 miejsc siedzących z miejscem kierowcy
c) Wymiary długość do 6m,
szerokość maksymalna do 2,5 m,
maksymalna wysokość 3 m
d) Liczba osi 2
e) Moc silnika minimum 190 KM
f) Minimalna pojemność silnika - 1950 cm3

Szczegółowy opis przedmioty zamówienia zawiera OPZ – załącznik nr 7 do SWZ

3.9.)Główny kod CPV

34114400-3 - Minibusy

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-09

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-12-12

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

BALTICBUS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8522622147

4.3.3.)Ulica

Bł. Królowej Jadwigi

4.3.4.)Miejscowość

Szczecin

4.3.5.)Kod pocztowy

70-262

4.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

392370,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00541700/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-03-20

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana terminu niezależna od wykonawcy, tj. nieprzewidywalne działania producenta pojazdu bazowego- wycofanie czasowo modelu objętego ofertą w kolorze srebrnym

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmieniono termin realizacji dostawy na 31.03.2026r.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

392370,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34114400-3Minibusy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 298 zł
Próbka: 104 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
299 345 zł1 184 753 zł
Rozstęp międzykwartylowy
885 408 zł
Źródło próbki
CPV 34114· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
299 345 zł
Mediana
551 298 zł
Górny kwartyl
1 184 753 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Szemud prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szemud.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34114400-3 (Minibusy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.