Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
311 000 zł
Umowa zawarta
15 kwietnia 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 311 000 zł – 731 850 złodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie zawodowe projektanta o którym mowa w § 8 ust. 2 pkt 1 SWZ40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy budynku komunalnego mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym przy ul. Zbigniewa Herberta w Legionowie

Zamawiający Gmina Miejska Legionowo Urząd Miasta Legionowo (Legionowo, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy budynku…”, wybierając ofertę wykonawcy DECCA STUDIO Tomasz Stasiak. Wartość umowy: 311 000 zł. Złożono 10 ofert.

Wartość umowy
311 000 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie odnotowano odrzucenia żadnej oferty ani unieważnienia postępowania.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DECCA STUDIO Tomasz Stasiak (Sopot), mikrofirma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 311 000,00 zł (umowę zawarto 15 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 311 000,00 zł do 731 850,00 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

  • 6

    Wykonawcą zamówienia została firma "ARCHIPROJEKT" Sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Legionowo Urząd Miasta Legionowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000524832

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

marsz. Józefa Piłsudskiego 41

1.5.2.)Miejscowość

Legionowo

1.5.3.)Kod pocztowy

05-120

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.)Numer telefonu

227663491

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@um.legionowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.legionowo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/legionowo

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy budynku komunalnego mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym przy ul. Zbigniewa Herberta w Legionowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-199f4c79-511b-4484-b32e-83f9efaaf3eb

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00205107

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00031068/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Projekt budowy szóstego budynku socjalnego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00117944

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Rz.271.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy budynku komunalnego mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym na podstawie opracowanej koncepcji architektoniczno-urbanistycznej, na terenie dz. nr ew. 13/3 obręb 69 położonej przy ul. Zbigniewa Herberta w Legionowie oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych.
2. Inwestycja mieszkaniowa realizowana zgodnie z przepisami ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących. Projektowany budynek nie może odbiegać od przyjętych w koncepcji architektoniczno-urbanistycznej rozwiązań w zakresie wynikającym z wymagań ww. ustawy.
3. Podstawę do opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej stanowi koncepcja architektoniczno-urbanistyczna opracowana przez konsorcjum firm: Magdalena Domosławska prowadząca działalność gospodarczą pod firmą: maka,Magdalena Domosławska, architektura i wzornictwo, ul. E. Plater 27 m. 20, 00 - 688 Warszawa oraz Studio W4 Sp. z o.o., ul. Monte Cassino 40, 09-410 Płock załączona do opisu przedmiotu zamówienia (załączniki nr 3 -11) oraz umieszczona na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Legionowo https://www.bip.legionowo.pl/a,94694,wniosek-o-ustalenie-lokalizacji-inwestycji-mieszkaniowej-polegajacej-na-budowie-budynku-wielorodzinn.html
4. Przedmiot zamówienia, o którym mowa w ust.1 obejmuje:
1) Projekt budowlany składający się z projektu zagospodarowania terenu i projektu architektoniczno-budowlanego, uzyskanie wszelkich niezbędnych dokumentów celem otrzymania decyzji pozwolenia na budowę, zgodnie z warunkami decyzji administracyjnych, warunkami wynikającymi z obowiązujących przepisów technicznych i prawa budowlanego aktualnymi w dacie wykonania zamówienia, wymaganiami wynikającymi z obowiązujących norm i aprobat technicznych, zasadami rzetelnej wiedzy technicznej;
2) Projekty techniczne, wykonanie przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich oraz STWiOR;
3) Nadzór autorski.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 10 do SWZ oraz umowa stanowiąca załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

311000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

731850,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

311000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DECCA STUDIO Tomasz Stasiak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9581218804

7.3.3)Ulica

ul. Armii Krajowej 43

7.3.4)Miejscowość

Sopot

7.3.5)Kod pocztowy

81-870

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

311000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Legionowo Urząd Miasta Legionowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Legionowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 311 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DECCA STUDIO Tomasz Stasiak (Sopot). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.