„Usługi utrzymania czystości w budynkach Sądu Rejonowego w Mławie "
Zamawiający Sąd Rejonowy w Mławie (Mława, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Usługi utrzymania czystości w budynkach Sądu Rejonowego w Mławie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 621 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2410, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
12 marca 2025
Termin ofert: 21 marca 2025 08:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
11 kwietnia 2025
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
17 kwietnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | SĄD REJONOWY W MŁAWIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000324843 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Władysława Stanisława Reymonta 3 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Mława |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 06-500 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL922 - Ciechanowski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gospodarczy@mlawa.sr.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | mlawa.sr.gov.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inny zamawiający
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-39fbfcfa-dcc0-40fa-a547-a8b3ff56260d |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00203205 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-04-17 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00141477 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Usługi utrzymania czystości w budynkach Sądu Rejonowego w Mławie " |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia objętym niniejszym postępowaniem jest świadczenie usługi | utrzymania czystości (własny sprzęt, środki czyszczące i higieniczne) w budynkach Sądu Rejonowego w Mławie przy ul. Reymonta 3 i Zamiejscowego Wydziału Ksiąg Wieczystych w Żurominie ul. Olszewska 9/11 oraz terenów zewnętrznych, terenów zielonych i przyległych chodników przy budynkach Sądu ul. Reymonta 3 w Mławie i ul. Olszewska 9/11 w Żurominie. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 90911200-8 - Usługi sprzątania budynków |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 90911300-9 - Usługi czyszczenia okien 90919200-4 - Usługi sprzątania biur 98310000-9 - Usługi prania i czyszczenia na sucho 90914000-7 - Usługi sprzątania parkingów |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-04-07 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 12 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Eco-Clean Olga Wrzeszcz |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 569-187-27-38 |
| 4.3.3.) | Ulica | Cegielnia 12a |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Mława |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 06-500 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 320688,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00188114/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-04-07 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | jeżeli konieczność zmiany umowy, w tym w szczególności zmiany wysokości ceny, spowodowana jest okolicznościami, których zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, o ile zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy a wzrost ceny spowodowany każdą kolejną zmianą nie przekracza 50% wartości pierwotnej umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1. | zmienić w § 4 ust. 1 umowy sformułowanie „,320 688,00 zł (słownie | trzysta dwadzieścia tysięcy sześćset osiemdziesiąt osiem zł 00/100)," na – 326.032,80 zł (słownie: Trzysta dwadzieścia sześć tysięcy trzydzieści dwa zł 80/100)" 2. zmienić w § 4 ust. 1 umowy sformułowanie,,26 724,00 zł (słownie brutto: dwadzieścia sześć tysięcy siedemset dwadzieścia cztery zł 00/100)..” na - brutto: 28.060,20 zł (słownie: Dwadzieścia osiem tysięcy sześćdziesiąt zł 20/100)” |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 326032,80 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 320688,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.