Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
364 080 zł
Umowa zawarta
8 kwietnia 2026
Okres realizacji
105 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 364 080 zł – 469 909 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa pomieszczeń pracowni reklamy w ramach realizacji projektu: „Rozwój i wzrost potencjału szkół Powiatu bielskiego prowadzących kształcenie zawodowe”

Zamawiający Powiat Bielski (Bielsko-Biała, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa pomieszczeń pracowni reklamy w ramach realizacji projektu: Rozwój i wzrost…”, wybierając ofertę wykonawcy Aspar Sp. z o.o. Wartość umowy: 364 080 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Powiat BielskiBielsko-Biała, Śląskieopublikowano 16 kwietnia 2026
Wartość umowy
364 080 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Aspar Sp. z o.o. (Bielsko-Biała), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 364 080,00 zł (umowę zawarto 8 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 364 080,00 zł do 469 909,20 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 105 dni.

  • 5

    WykonawcaPrzetarg na przebudowę pomieszczeń pracowni reklamy wygrała firma "Firma Budowlana Jan Kowalski".

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Bielski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072181706

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piastowska 40

1.5.2.)Miejscowość

Bielsko-Biała

1.5.3.)Kod pocztowy

43-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@powiat.bielsko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.powiat.bielsko.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1255635

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa pomieszczeń pracowni reklamy w ramach realizacji projektu: „Rozwój i wzrost potencjału szkół Powiatu bielskiego prowadzących kształcenie zawodowe”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1a6996fa-bd01-4d9c-8859-1329f2ee738c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00202585

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00046832/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Prace remontowe i adaptacyjne pracowni reklamy w ramach projektu „Rozwój i wzrost potencjału szkół Powiatu bielskiego prowadzących kształcenie zawodowe"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Rozwój i wzrost potencjału szkół Powiatu bielskiego prowadzących kształcenie zawodowe

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00107965

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.272.3.2026.PM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

351781,05 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są prace remontowe i adaptacyjne pracowni technika reklamy w ramach realizacji projektu pn. „Rozwój i wzrost potencjału szkół Powiatu bielskiego prowadzących kształcenie zawodowe”.
Miejsce realizacji: Zespół Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica w Czechowicach-Dziedzicach ul. Romualda Traugutta 11, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w dokumentacji projektowej oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, które stanowią integralną część SWZ.
Wykonawca powinien niezwłocznie zawiadomić Zamawiającego o stwierdzonych nieprawidłowościach w dokumentacji projektowej, które mogłyby przeszkodzić prawidłowemu wykonaniu robót.
Zamówienie współfinansowane jest ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 w ramach projektu pn. „Rozwój i wzrost potencjału szkół Powiatu bielskiego prowadzących kształcenie zawodowe”.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

364080,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

469909,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

364080,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Aspar Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 5472146682

7.3.3)Ulica

ul. Karpacka

7.3.4)Miejscowość

Bielsko-Biała

7.3.5)Kod pocztowy

43-300

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

364080,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

105 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

W dniu 20.03.2026r. Zamawiający zawiadomił na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1255635 o poprawieniu omyłki występującej w nazwie postępowania o udzielenie zamówienia, znak sprawy: ZP.272.3.2026.PM.

Poprawna nazwa postępowania: Przebudowa pomieszczeń pracowni reklamy w ramach realizacji projektu: „Rozwój i wzrost potencjału szkół Powiatu bielskiego prowadzących kształcenie zawodowe”

Było: Prace remontowe i adaptacyjne pracowni technika reklamy w ramach projektu pn. „Rozwój i wzrost potencjału szkół Powiatu bielskiego prowadzących kształcenie zawodowe”.

Równocześnie Zamawiający zawiadomił, że dokonał poprawy nazwy postępowania we wszystkich dokumentach zamówienia, a zmiana ta nie ma wpływu na żadne inne elementy zamówienia.

Okres realizacji zamówienia wskazany w niniejszym ogłoszeniu tj. 105 dni jest równoznaczny z 15 tygodniami.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Bielski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielsko-Biała.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 364 080 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Aspar Sp. z o.o. (Bielsko-Biała). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.