Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

„Rozbudowa drogi gminnej ul. Polnej w miejscowości Skarżysko Kościelne – etap II”

Zamawiający Gmina Skarżysko Kościelne (Skarżysko Kościelne, Świętokrzyskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Rozbudowa drogi gminnej ul. Polnej w miejscowości Skarżysko Kościelne – etap II”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Skarżysko Kościelne

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010168

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Kościelna 2a

1.4.2.)Miejscowość

Skarżysko Kościelne

1.4.3.)Kod pocztowy

26-115

1.4.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

koscielne@skarzysko.com.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.skarzysko.com.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00202000

2.2.)Data ogłoszenia

2026-04-16

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2026/BZP 00172434

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.4.Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą

Zdolność techniczna lub zawodowa: W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Zamawiający żąda złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych w zakresie: 1) wykonanych robót. Na potwierdzenie niniejszego warunku należy złożyć oświadczenie (załącznik nr 3 SWZ), że w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie Wykonawca wykonał: • minimum dwie roboty budowlane, w ramach których wykonano roboty z należytą starannością związane z budową albo przebudową albo rozbudową drogi/dróg wraz z infrastrukturą towarzyszącą tj. kanalizacja deszczowa lub kanalizacja sanitarna lub elektroenergetyka lub teletechnika zrealizowaną w ramach umowy/kontraktu każda. Wymagana wartość wykonanej roboty budowlanej wynosiła minimum 5 000 000,00 zł brutto. Opisany warunek wymaganego doświadczenia w całości ma spełnić jeden podmiot. UWAGA! Zamawiający nie wymaga składania innych podmiotowych środków dowodowych w zakresie opisanych warunków, ale Wykonawca będzie zobowiązany udowodnić na każdym etapie prowadzonego postępowania, że złożone oświadczenie odpowiada prawdzie, jeżeli Zamawiający poweźmie wątpliwości co do prawdziwości złożonego oświadczenia. 2) Dysponowania osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia publicznego. Na potwierdzenie niniejszego warunku należy złożyć oświadczenie (załącznik nr 3 SWZ), że Wykonawca dysponuje n/w osobami: • Kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia pełne do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej oraz posiada doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót przy co najmniej dwóch zakończonych inwestycjach zrealizowanych w ramach jednej umowy/kontraktu każda, związanej z budową albo rozbudową albo przebudową drogi/dróg o wartości inwestycji 4 000 000,00 zł brutto. UWAGA! Zamawiający nie wymaga składania innych podmiotowych środków dowodowych w zakresie opisanych warunków, ale Wykonawca będzie zobowiązany udowodnić na każdym etapie prowadzonego postępowania, że złożone oświadczenie odpowiada prawdzie, jeżeli Zamawiający poweźmie wątpliwości co do prawdziwości złożonego oświadczenia. Zgodnie z art. 12a Prawa budowlanego, który to odsyła do ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. 2020 r. poz. 220) przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego nie jest wymagana od obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) gdyż do posiadania uprawnień w wykonywaniu samodzielnych funkcji w budownictwie nie jest wymagana przynależność do izby samorządu zawodowego. Po zmianie: 4. Zdolność techniczna lub zawodowa: W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Zamawiający żąda złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych w zakresie: 1) wykonanych robót. Na potwierdzenie niniejszego warunku należy złożyć oświadczenie (załącznik nr 3 SWZ), że w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie Wykonawca wykonał: • minimum dwie roboty budowlane, w ramach których wykonano roboty z należytą starannością związane z budową albo przebudową albo rozbudową drogi/dróg wraz z infrastrukturą towarzyszącą tj. kanalizacja deszczowa lub kanalizacja sanitarna lub elektroenergetyka lub teletechnika każda zrealizowana w ramach 1 umowy/kontraktu. Wymagana wartość wykonanej roboty budowlanej wynosiła minimum 3 500 000,00 zł brutto. • Opisany warunek wymaganego doświadczenia w całości ma spełnić jeden podmiot. UWAGA! Zamawiający nie wymaga składania innych podmiotowych środków dowodowych w zakresie opisanych warunków, ale Wykonawca będzie zobowiązany udowodnić na każdym etapie prowadzonego postępowania, że złożone oświadczenie odpowiada prawdzie, jeżeli Zamawiający poweźmie wątpliwości co do prawdziwości złożonego oświadczenia. 2) Dysponowania osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia publicznego. Na potwierdzenie niniejszego warunku należy złożyć oświadczenie (załącznik nr 3 SWZ), że Wykonawca dysponuje n/w osobami: • Kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia pełne do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej oraz posiada doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót przy co najmniej dwóch zakończonych inwestycjach każda zrealizowana w ramach jednej umowy/kontraktu, związanej z budową albo rozbudową albo przebudową drogi/dróg o wartości inwestycji 3 500 000,00 zł brutto. UWAGA! Zamawiający nie wymaga składania innych podmiotowych środków dowodowych w zakresie opisanych warunków, ale Wykonawca będzie zobowiązany udowodnić na każdym etapie prowadzonego postępowania, że złożone oświadczenie odpowiada prawdzie, jeżeli Zamawiający poweźmie wątpliwości co do prawdziwości złożonego oświadczenia.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.1.Termin składania ofert Przed zmianą

2026-04-20 10:00 Po zmianie: 2026-04-27 10:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.3.Termin otwarcia ofert Przed zmianą

2026-04-20 10:15 Po zmianie: 2026-04-27 10:15

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.4.Termin związania ofertą Przed zmianą

2026-05-19 Po zmianie: 2026-05-26

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Skarżysko Kościelne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Skarżysko Kościelne.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.