LIPNICA- droga dojazdowa do gruntów rolnych
Zamawiający Powiat Średzki (Środa Śląska, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „LIPNICA- droga dojazdowa do gruntów rolnych”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 636 330 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=6781, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
16 września 2025
Termin ofert: 2 października 2025 11:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
21 października 2025
6 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
16 kwietnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | POWIAT ŚREDZKI |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 931934762 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Wrocławska 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Środa Śląska |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 55-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL518 - Wrocławski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 713968919 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | starostwo@powiat-sredzki.ezamawiajacy.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.powiat-sredzki.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-70465de7-748f-4a9e-8100-b28841389ddd |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00201005 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-04-16 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00425596 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | LIPNICA- droga dojazdowa do gruntów rolnych |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Zadanie - LIPNICA droga dojazdowa do gruntów rolnych 2. Zakres przedmiotu zamówienia – do wykonania | Lokalizacja: dz. nr 301/6 obręb Lipnica, dz. nr 1 obręb 1 Środa Śląska i dz. nr 7 obręb 1 Środa Śląska, gmina Środa Śląska Planowana droga szer. 4 m (2,5 m istniejąca tłuczniowa + 1,5 m poszerzenie) i dł. 960 m Planowane roboty: a) koryto na gł. do 10 cm na szer. 4 m (profilowanie i oczyszczenie) b) wykonanie poszerzenia 1,5 m koryto na gł. 25 cm wykonanie podsypki piaskowej gr 10 cm wykonanie dolnej warstwy podbudowy tłuczniowej 0/63 mm dolna warstwa gr.15 cm c) wykonanie górnej warstwy podbudowy tłuczniowej 0/31,5 mm 10 cm na szer. 4 m d) skropienie podbudowy ciekłym asfaltem e) wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego AC11s gr. 5 cm na szer. 4 m f) odtworzenie utwardzonych tłuczniem 0/31,5 mm poboczy szer. po 0,5 m gr. 10 cm dwustronnie g) czyszczenie (odmulenie) rowów na dł. 900 m na gł. 30 cm (norma 0,2m3 na mb – 160m3 urobku) 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ: opis techniczny, przedmiar robót, SST. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-10-21 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-03-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | POL-DRÓG S.A. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 330917763 |
| 4.3.3.) | Ulica | Podmiejska |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Drawsko Pomorskie |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 78-500 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 508102,68 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00486250/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-03-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 508102,68 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).