Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W niniejszym postępowaniu oferty złożyło 2 Wykonawców: 1. ZATOS Adrian Zych, Łachoń 6, 06-120 Łachoń, REGON: 383744933, cena brutto: 1 151 618,25 zł; 2. ARPRO Sp. z o.o., ul. Waniliowa 1 lok. 79, 05-500 Zamienie, REGON: 523804512, cena brutto: 729 684,59 zł. Ceny obydwu złożonych ofert przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 369 000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, dlatego zasadne jest unieważnienie postępowania

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Naprawa nawierzchni tarasów zlokalizowanych na poziomie „+3” i dachu I etapu budynku przy ul. Dobrej 55 w Warszawie

Zamawiający Uniwersytet Warszawski (Warszawa, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Naprawa nawierzchni tarasów zlokalizowanych na poziomie „+3” i dachu I etapu budynku przy…”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Uniwersytet WarszawskiWarszawa, Mazowieckieopublikowano 16 kwietnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 318 651 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie odnotowano odrzucenia lub unieważnienia ofert.

  • 2

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W niniejszym postępowaniu oferty złożyło 2 Wykonawców: 1. ZATOS Adrian Zych, Łachoń 6, 06-120 Łachoń, REGON: 383744933, cena brutto: 1 151 618,25 zł; 2. ARPRO Sp. z o.o., ul. Waniliowa 1 lok. 79, 05-500 Zamienie, REGON: 523804512, cena brutto: 729 684,59 zł… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 3

    WykonawcaPrzetarg na naprawę nawierzchni tarasów przy ul. Dobrej 55 w Warszawie wygrała firma KOMARBUD Sp. z o.o.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Warszawski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001258

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krakowskie Przedmieście 26/28

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-927

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@uw.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://dzp.uw.edu.pl/postepowania-przetargowe/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a6360518-bd2e-4b15-b5c9-4c56e64ae8cc

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Naprawa nawierzchni tarasów zlokalizowanych na poziomie „+3” i dachu I etapu budynku przy ul. Dobrej 55 w Warszawie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a6360518-bd2e-4b15-b5c9-4c56e64ae8cc

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00200891

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00154212

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

POUZ-361/21/2026/DZP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa naprawa poprzez wymianę desek kompozytowych wraz z konstrukcją wsporczą tarasów I etapu budynku naukowo-dydaktycznego przy ul. Dobrej 55 w Warszawie zlokalizowanych na:
- dachu budynku
- na poziomie „+3” (powierzchnia ze schodami wejściowymi na poziom dachu).
Zakres prac na dachu budynku i na poziomie „+3” obejmuje: demontaż istniejących tarasów wraz z konstrukcją wsporczą, montaż nowej konstrukcji wsporczej oraz montaż nowych desek kompozytowych.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i zakres robót budowlanych, zwanych dalej „robotami”, określa „Dokumentacja” stanowiąca załącznik nr 2 do SWZ oraz wzór umowy - projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W niniejszym postępowaniu oferty złożyło 2 Wykonawców:
1. ZATOS Adrian Zych, Łachoń 6, 06-120 Łachoń, REGON: 383744933, cena brutto: 1 151 618,25 zł;
2. ARPRO Sp. z o.o., ul. Waniliowa 1 lok. 79, 05-500 Zamienie, REGON: 523804512, cena brutto: 729 684,59 zł.

Ceny obydwu złożonych ofert przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 369 000,00 zł brutto.
Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, dlatego zasadne jest unieważnienie postępowania.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

729684,59 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1151618,25 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
318 651 zł
Próbka: 145 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
198 129 zł638 821 zł
Rozstęp międzykwartylowy
440 692 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
198 129 zł
Mediana
318 651 zł
Górny kwartyl
638 821 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Historia zamawiającego

Najnowsze postępowania tego podmiotu

Profil →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Warszawski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.