Wynik częściowy: umowy w 1 z 3 części, 2 unieważniono3 części
Łączna wartość umów
348 231 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
  3. Umowa zawarta
    Część 3prace na pętlach komunikacji miejskiej: autobusowych i tramwajowych, znajdujących się na terenie m.st. Warszawy, polegające na ukwieceniu sezonowym elementów małej architektury tj. kaskadowych konstrukcji kwietnikowych i donic
    Wartość umowy
    348 231 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
1 oferta(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Pielęgnacja zieleni, utrzymanie czystości oraz ukwiecenie elementów małej architektury na pętlach komunikacji miejskiej na terenie m. st. Warszawy

Zamawiający Zarząd Oczyszczania Miasta (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Pielęgnacja zieleni, utrzymanie czystości oraz ukwiecenie elementów małej architektury na…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 348 231 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Zarząd Oczyszczania MiastaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 16 kwietnia 2026
Łączna wartość umów
348 231 zł
Liczba ofert
1 ofertałącznie, 3 części
Konkurencyjność
~4,7 ofert
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 marca 2026

    Termin ofert: 18 marca 2026 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    16 kwietnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 3 części: w 1 wybrano wykonawcę, 2 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 348 230,61 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 1 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    PROGREGRO S.A.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Oczyszczania Miasta

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 010352346

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Jerozolimskie 11/19

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-508

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zom.waw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.zom.waw.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zom-waw.ezamawiajacy.pl/pn/zom-waw/demand/272031/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pielęgnacja zieleni, utrzymanie czystości oraz ukwiecenie elementów małej architektury na pętlach komunikacji miejskiej na terenie m. st. Warszawy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2a464454-82c5-417c-85b7-b5caacb43192

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00200771

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00615088/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Prace ogrodnicze na pętlach komunikacji miejskiej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00147600

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZOM/KP/19/26

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

część I - prace na pętlach komunikacji miejskiej: autobusowych i tramwajowych, znajdujących się na terenie m.st. Warszawy, polegające na sprzątaniu oraz pielęgnacji zieleni niskiej i wysokiej /Warszawa lewobrzeżna/,
Do realizacji prac polegających na sprzątaniu oraz pielęgnacji zieleni niskiej i wysokiej Wykonawca zatrudni osoby w oparciu o umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.
Szczegółowe warunki związane z zatrudnieniem osób w oparciu o umowę o pracę określa załącznik nr 5 do wzoru umowy.
W przypadku, gdy czynności o których mowa powyżej, zostaną powierzone do wykonania podwykonawcy, wymóg zatrudnienia na umowę o pracę dotyczy odpowiednio pracowników podwykonawcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77211600-8 - Sadzenie drzew

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

4.5.5.)Wartość części

280496,23 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

 część II - prace na pętlach komunikacji miejskiej: autobusowych i tramwajowych, znajdujących się na terenie m.st. Warszawy, polegające na sprzątaniu oraz pielęgnacji zieleni niskiej i wysokiej /Warszawa prawobrzeżna/,

Do realizacji prac polegających na sprzątaniu oraz pielęgnacji zieleni niskiej i wysokiej Wykonawca zatrudni osoby w oparciu o umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy.
Szczegółowe warunki związane z zatrudnieniem osób w oparciu o umowę o pracę określa załącznik nr 5 do wzoru umowy .
W przypadku, gdy czynności o których mowa powyżej, zostaną powierzone do wykonania podwykonawcy, wymóg zatrudnienia na umowę o pracę dotyczy odpowiednio pracowników podwykonawcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77211600-8 - Sadzenie drzew

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

4.5.5.)Wartość części

255596,57 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

część III – prace na pętlach komunikacji miejskiej: autobusowych i tramwajowych, znajdujących się na terenie m.st. Warszawy, polegające na ukwieceniu sezonowym elementów małej architektury tj. kaskadowych konstrukcji kwietnikowych i donic

4.5.3.)Główny kod CPV

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77211600-8 - Sadzenie drzew

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

4.5.5.)Wartość części

374792,23 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Postępowanie o udzielenie zamówienia - UNIEWAŻNIONO na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych - zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

CZĘŚĆ I - Oferta z najniższą ceną (389.479,40 zł) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tej części zamówienia (284.035,93 zł).

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Postępowanie o udzielenie zamówienia - UNIEWAŻNIONO na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych - zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

CZĘŚĆ II - Oferta z najniższą ceną (295.113,84 zł) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tej części zamówienia (257.144,29 zł).

Sekcja 9

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

348230,61 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

348230,61 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

348230,61 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
MZKR Patryk Kowalczyk

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: MZKR Piotr Szpakowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8222385708

7.3.3)Ulica

ul. Warszawska 7

7.3.4)Miejscowość

Okuniew

7.3.5)Kod pocztowy

05-079

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

348230,61 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-04-01 do 2026-12-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77310000-6Usługi sadzenia roślin oraz utrzyma…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
672 903 zł
Próbka: 50 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
250 051 zł2 138 707 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 888 656 zł
Źródło próbki
CPV 77310000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
250 051 zł
Mediana
672 903 zł
Górny kwartyl
2 138 707 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Oczyszczania Miasta prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 348 231 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77310000-6 (Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MZKR Patryk Kowalczyk (Okuniew). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.