Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w gminie Nowe wraz z budową sieci wodociągowej
Zamawiający Gmina Nowe (Nowe, Kujawsko-Pomorskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w gminie Nowe wraz z budową sieci wodociągowej”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 048 042 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4119, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Nowe |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | Gmina Nowe |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 092351038 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Plac Św. Rocha 5 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Nowe |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 86-170 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL618 - Świecki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@gminanowe.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bip.gminanowe.pl/?lang=PL |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00199627 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-04-15 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00176575 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: zdolności technicznej lub zawodowej: a) posiada wiedzę i doświadczenie dla I części zamówienia: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie należycie wykonał (tj. w szczególności wykonał zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył) minimum 1 robotę budowlaną (w ramach jednej umowy) związaną z budową lub przebudową lub remontem stacji uzdatnia wody, której wartość wraz z robotami towarzyszącymi wynosiła nie mniej niż 160.000,00 zł brutto lub minimum 2 roboty budowlane (w ramach dwóch umów) związane z budową lub przebudową lub remontem stacji uzdatnia wody, z których każda o wartości wraz z robotami towarzyszącymi nie mniejszej niż 80.000,00 zł brutto. dla II części zamówienia: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie należycie wykonał (tj. w szczególności wykonał zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył) minimum 1 robotę budowlaną (w ramach jednej umowy) związaną z budową lub przebudową lub remontem stacji uzdatnia wody, której wartość wraz z robotami towarzyszącymi wynosiła nie mniej niż 330.000,00 zł brutto lub minimum 2 roboty budowlane (w ramach dwóch umów) związane z budową lub przebudową lub remontem stacji uzdatnia wody, z których każda o wartości wraz z robotami towarzyszącymi nie mniejszej niż 165.000,00 zł brutto. dla III części zamówienia: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie należycie wykonał (tj. w szczególności wykonał zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył) minimum 1 robotę budowlaną (w ramach jednej umowy) związaną z budową lub przebudową zbiorników retencyjnych wody pitnej wraz z pompownią sieciową, której wartość wraz z robotami towarzyszącymi wynosiła nie mniej niż 850.000,00 zł brutto lub minimum 2 roboty budowlane (w ramach dwóch umów) związane z budową lub przebudową zbiorników retencyjnych wody pitnej wraz z pompownią sieciową, z których każda o wartości wraz z robotami towarzyszącymi nie mniejszej niż 420.000,00 zł brutto. dla IV części zamówienia: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie należycie wykonał minimum 1 dostawę (w ramach jednej umowy) związaną z wdrożeniem systemu rejestracji szumów na sieci wodociągowej powiązanego z systemem GIS, której wartość wraz z montażem wynosiła nie mniej niż 290.000,00 zł brutto lub minimum 2 dostawy (w ramach dwóch umów) związane z wdrożeniem systemu rejestracji szumów na sieci wodociągowej powiązanego z systemem GIS, z których każda o wartości wraz z montażem wynosiła nie mniej niż 140.000,00 zł brutto. Wykonawca powinien przedstawić dokumenty potwierdzające należyte wykonanie, np. referencje lub protokoły odbioru, obejmujące zarówno dostawę, jak i montaż. Po zmianie: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: zdolności technicznej lub zawodowej: a) posiada wiedzę i doświadczenie dla I części zamówienia: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie należycie wykonał (tj. w szczególności wykonał zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył) minimum 1 robotę budowlaną (w ramach jednej umowy) związaną z budową lub przebudową lub remontem stacji uzdatnia wody, której wartość wraz z robotami towarzyszącymi wynosiła nie mniej niż 160.000,00 zł brutto lub minimum 2 roboty budowlane (w ramach dwóch umów) związane z budową lub przebudową lub remontem stacji uzdatnia wody, z których każda o wartości wraz z robotami towarzyszącymi nie mniejszej niż 80.000,00 zł brutto. dla II części zamówienia: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie należycie wykonał (tj. w szczególności wykonał zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył) minimum 1 robotę budowlaną (w ramach jednej umowy) związaną z budową lub przebudową lub remontem stacji uzdatnia wody, której wartość wraz z robotami towarzyszącymi wynosiła nie mniej niż 330.000,00 zł brutto lub minimum 2 roboty budowlane (w ramach dwóch umów) związane z budową lub przebudową lub remontem stacji uzdatnia wody, z których każda o wartości wraz z robotami towarzyszącymi nie mniejszej niż 165.000,00 zł brutto. dla III części zamówienia: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie należycie wykonał (tj. w szczególności wykonał zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył) minimum 1 robotę budowlaną (w ramach jednej umowy) związaną z budową lub przebudową zbiorników retencyjnych wody pitnej wraz z pompownią sieciową, której wartość wraz z robotami towarzyszącymi wynosiła nie mniej niż 850.000,00 zł brutto lub minimum 2 roboty budowlane (w ramach dwóch umów) związane z budową lub przebudową zbiorników retencyjnych wody pitnej wraz z pompownią sieciową, z których każda o wartości wraz z robotami towarzyszącymi nie mniejszej niż 420.000,00 zł brutto. Zamawiający uzna za spełnienie postawionego warunku doświadczenia wykazanie robót budowlanych polegających na budowie lub przebudowie stacji uzdatniania wody, w ramach których wykonano zbiorniki retencyjne wody pitnej wraz z zestawem hydroforowym stanowiącym pompownią sieciową (pompy II stopnia podające wodę uzdatnioną ze zbiorników retencyjnych na sieć) jeśli wartość wykonania zbiorników retencyjnych wody pitnej wraz z zestawem hydroforowym stanowiącym pompownię sieciową, której wartość wraz z robotami towarzyszącymi wynosiła nie mniej niż 850.000,00 zł brutto lub minimum 2 roboty budowlane (w ramach dwóch umów) polegające na budowie lub przebudowie stacji uzdatniania wody, w ramach których wykonano zbiorniki retencyjne wody pitnej wraz z zestawem hydroforowym stanowiącym pompownią sieciową (pompy II stopnia podające wodę uzdatnioną ze zbiorników retencyjnych na sieć) jeśli wartość wykonania zbiorników retencyjnych wody pitnej wraz z zestawem hydroforowym stanowiącym pompownię sieciową, której wartość wraz z robotami towarzyszącymi wynosiła nie mniej niż 420.000,00 zł brutto. dla IV części zamówienia: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie należycie wykonał minimum 1 dostawę (w ramach jednej umowy) związaną z wdrożeniem systemu rejestracji szumów na sieci wodociągowej powiązanego z systemem GIS, której wartość wraz z montażem wynosiła nie mniej niż 290.000,00 zł brutto lub minimum 2 dostawy (w ramach dwóch umów) związane z wdrożeniem systemu rejestracji szumów na sieci wodociągowej powiązanego z systemem GIS, z których każda o wartości wraz z montażem wynosiła nie mniej niż 140.000,00 zł brutto. Wykonawca powinien przedstawić dokumenty potwierdzające należyte wykonanie, np. referencje lub protokoły odbioru, obejmujące zarówno dostawę, jak i montaż. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-04-16 09:00 Po zmianie: 2026-04-21 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-04-16 09:15 Po zmianie: 2026-04-21 09:15 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-05-15 Po zmianie: 2026-05-20 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.