Poprawa bezpieczeństwa poprzez przebudowę infrastruktury drogowej w Gminie Ostaszewo.
Zamawiający Gmina Ostaszewo (Ostaszewo, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Poprawa bezpieczeństwa poprzez przebudowę infrastruktury drogowej w Gminie Ostaszewo”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3967, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
8 wpisów- Ogłoszenie
23 lutego 2024
Termin ofert: 13 marca 2024 09:30Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
22 kwietnia 2024
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
19 września 2025
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
16 października 2025
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
16 października 2025
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
20 lutego 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
24 lutego 2026
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
14 kwietnia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Ostaszewo |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 170747900 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Kościuszki 51 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Ostaszewo |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 82-112 |
| 1.4.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL634 - Gdański |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | ug@ostaszewo.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.ostaszewo.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-8ed14a7f-d1c4-11ee-a3b5-e25d731b0da9 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00197502 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-04-14 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00217588 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Poprawa bezpieczeństwa poprzez przebudowę infrastruktury drogowej w Gminie Ostaszewo. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadań, związanych z realizacją inwestycji pn | „Poprawa bezpieczeństwa poprzez przebudowę infrastruktury drogowej w Gminie Ostaszewo”, w ramach której planowanie jest wykonanie następujących zadań inwestycyjnych: a) Przebudowa drogi gminnej w Gniazdowie na działce nr 51 – o długości ok. 183,00 mb, b) Przebudowa drogi gminnej w Gniazdowie na działce nr 240 – o długości ok. 87,00 mb, c) Przebudowa drogi gminnej w Jezierniku na działce nr 102, 5, 4, 89/3 – o łącznej długości ok. 1 698,00 mb, d) Przebudowa drogi gminnej w Nowej Cerkwi na działce nr 150 – o długości ok. 593,00 mb, e) Przebudowa drogi gminnej w Nowej Kościelnicy na działce nr 90 – o długości ok. 141,00 mb, f) Przebudowa drogi gminnej ul. Polnej w Ostaszewie – o długości ok. 738,00 mb, g) Przebudowa drogi gminnej w Palczewie na działce nr 35, 22 – o długości ok. 810,00 mb, h) Przebudowa drogi gminnej w Piaskowcu na działce nr 80 – o długości ok. 337,00 mb. i) Przebudowa drogi gminnej na ul. Chabrowej w Ostaszewie na działce nr 681 i 646 - o łącznej długości ok. 434,00 mb 2. W zakresie zadań określonych w pkt a) – h) powyżej, szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji, stanowiącej załacznik 6a do SWZ a także w projekcie umowy, stanowiącym załącznik 5a do SWZ. 3. W zakresie zadania określonego w ust. 1 pkt i) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w dokumentacji stanowiącej załacznik 6b do SWZ a także w projekcie umowy, stanowiącym załącznik 5b do SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-04-17 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 18 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe WODNIK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 526905610 |
| 4.3.3.) | Ulica | Jeziernik 39 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Ostaszewo |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 82-112 |
| 4.3.6.) | Województwo | pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 3499002,37 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00295278/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-04-08 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 10 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana kierownika budowy |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Ustanowienie innego kierownika budowy |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana harmonogramu rzeczowo-finansowo-terminowego |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana harmonogramu rzeczowo-finansowo-terminowego |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana kierownika budowy |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Ustanowienie innego kierownika budowy |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana harmonogramu rzeczowo-finansowo-terminowego |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana harmonogramu rzeczowo-finansowo-terminowego |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 5 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana harmonogramu rzeczowo-finansowo-terminowego |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiana harmonogramu rzeczowo-finansowo-terminowego |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 6 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | roboty konieczne |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W ramach wykonania robót dodatkowych dla robót, Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do wykonania: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 129886,46 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 7 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | roboty konieczne |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W ramach wykonania robót dodatkowych - dotyczy działki nr 4, 89/3 Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do wykonania: |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 30091,95 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 8 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | niekorzystne warunki pogodowe |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Termin wykonania umowy: do dnia 15.01.2026 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 9 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | niekorzystne warunki pogodowe |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Termin wykonania umowy: do dnia 27.02.2026 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 10 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | niekorzystne warunki pogodowe |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Termin wykonania umowy: do dnia 31.03.2026 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 3658980,78 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.