Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
444 444 zł
Umowa zawarta
13 kwietnia 2026
Okres realizacji
do 31 lipca 2027
Oferty w postępowaniu
15 ofertceny: 444 444 zł – 7 318 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa kompleksu sportowego Orlik 2025 przy Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie w formule „zaprojektuj i wybuduj”

Zamawiający Gmina Pszczyna Urząd Miejski w Pszczynie (Pszczyna, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa kompleksu sportowego Orlik 2025 przy Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie w formule…”, wybierając ofertę wykonawcy COMPLEX DĄBROWA GÓRNICZA Sp. z o.o.,. Cena wybranej oferty: 444 444 zł. Złożono 15 ofert.

Cena wybranej oferty
444 444 zł
Liczba ofert
15 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy COMPLEX DĄBROWA GÓRNICZA Sp. z o.o. (Dąbrowa Górnicza), mała firma.

  • 2

    UmowaSzacowana wartość zamówienia wynosiła 444 444,44 zł brutto.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 15 ofert; ceny wahały się od 444 444,44 zł do 7 318 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 lipca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pszczyna Urząd Miejski w Pszczynie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258339

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 2

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pszczyna@pszczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pszczyna.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pszczyna.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa kompleksu sportowego Orlik 2025 przy Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie w formule „zaprojektuj i wybuduj”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b646f114-b95b-445d-8815-5a7415795d9e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00197046

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00035405/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.15 Budowa kompleksu sportowego ORLIK 2025 przy ZS nr 1 w Pszczynie w formule „zaprojektuj i wybuduj”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00107290

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.1.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, wybudowanie i uzyskanie decyzji w sprawie pozwolenia na użytkowanie Kompleksu sportowego Orlik przy Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie, w technologii zgodnej z wymaganiami programu inwestycyjnego pod nazwą „Program budowy kompleksów sportowych ‘Orlik’ 2025”.
2. Zadanie składa się z zaprojektowania i wykonania kompleksu sportowego zgodnie z poniższym wskazaniem;
2.1. w zakresie przygotowania prac projektowych:
a) uzyskanie wypisu i wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,
b) uzyskanie aktualnej mapy sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych,
c) wykonanie badań geotechnicznych podłoża gruntowego, a w razie konieczności wykonanie i zatwierdzenie projektu robot geologicznych i dokumentacji geologiczno-inżynierskiej o ile okażą się konieczne),
d) wykonanie inwentaryzacji istniejącej zieleni oraz planu niezbędnych wycinek kolidujących z zamierzoną inwestycją, a także uzyskanie zgody na wycinki,
e) uzyskanie warunków technicznych dostaw mediów i odbioru ścieków (w tym, przede wszystkim warunki przyłączeniowe w zakresie dostaw energii elektrycznej, dostaw wody, odbioru ścieków sanitarnych oraz wód opadowych i roztopowych),
f) uzyskanie decyzji o lokalizacji zjazdu lub zjazdów na działkę stanowiącą teren inwestycji,
g) uzyskanie ewentualnych, innych niezbędnych opracowań, w zakresie umożliwiającym opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji w sprawie pozwolenia na budowę planowanej inwestycji.
2.2. w zakresie realizacji prac projektowych: opracowanie pełnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej w zakresie opisanym w PFU niezbędnym do realizacji Inwestycji, w skład której wchodzić będzie:
a) wielobranżowy projekt koncepcyjny,
b) wielobranżowy projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami (projekt zagospodarowania terenu lub działki, projekt architektoniczno-budowlany, projekty techniczne, załączniki projektu budowlanego),
c) projekty wykonawcze wraz z niezbędnymi uzgodnieniami,
d) przedmiary robot,
e) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robot budowlanych,
f) uzyskanie ewentualnych zgód na wejście w teren należący do osób trzecich,
g) w razie konieczności uzyskanie od właściwego konserwatora zabytków decyzji określającej szczegółowy zakres i rodzaj niezbędnych badań archeologicznych,
h) przygotowanie wniosku o pozwolenie na budowę lub wniosku zgłoszenia robot budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę,
i) uzyskanie ewentualnych dodatkowych zgód, decyzji, pozwoleń, warunków technicznych, innych materiałów - jeśli w trakcie opracowywania dokumentacji lub realizacji inwestycji stanie się to konieczne,
j) przeniesienia na Zamawiającego prawd autorskich do dokumentacji projektowej na warunkach określonych w umowie.
2.3. w zakresie wykonania:
2.3.1. kompleksu sportowego
- boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach
62 x 106 m,
- boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 24 x 44 m
(boisko wielofunkcyjne będzie pełniło funkcję dla trzech dyscyplin sportowych: gry w piłkę ręczną, gry w siatkówkę – wymalowane 2 boiska, gry w koszykówkę – wymalowane 2 boiska),
- zaplecza sanitarno-szatniowego o wymiarach około 7 x 14 m, składającego się z pomieszczeń zgodnie z opisem w Programie budowy Kompleksów sportowych ‘Orlik’ 2025,
- oświetlenia kompleksu (w technologii LED), zgodnie z wymaganiami Programu budowy Kompleksów sportowych ‘Orlik’ 2025,
- ogrodzenia kompleksu i piłkochwytów zgodnie z wymaganiami Programu budowy Kompleksów sportowych ‘Orlik’ 2025,
- stojaków rowerowych w formie odwróconej litery ”U”,
- sprawnościowego placu zabaw (fakultatywny obiekt sportowy) wyposażony w drążki, drabinki poziome i pionowe, poręcze, ławeczki i podesty połączone ze sobą w zestawy,
- trybuny stadionowe, mobilne, wyposażone w krzesełka stadionowe z oparciem, ławki rezerwowych,
- zagospodarowanie terenu związane bezpośrednio z kompleksem sportowym (ławki, śmietniki, tablice).
2.3.2. pełnego uzbrojenia terenu – sieci, przyłącza i instalacje zewnętrzne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przedmiotu inwestycji (w tym sieci, przyłącza i instalacje zewnętrzne kanalizacji sanitarnej, deszczowej, wodne, elektroenergetyczne i inne niezębne),
2.3.3. drogi dojazdowej wraz z ciągami pieszymi oraz zjazdy na działkę z drogi publicznej,
2.3.4. kompletnego zagospodarowania terenu objętego opracowaniem, w tym:
- komunikacja wewnętrzna (jezdna, piesza i pieszo-jezdna) na terenie lokalizacji kompleksu sportowego i parkingów,
- elementy małej architektury,
- wykonanie ukształtowania terenu,
- zagospodarowanie terenów zielonych wraz z nasadzeniami,
- oświetlenie terenów komunikacji i parkingów.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy, tj. Załącznik nr 6 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

15

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

15

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

444444,44 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

7318500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

444444,44 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

COMPLEX DĄBROWA GÓRNICZA Sp. z o.o.,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

PL 6292473641

7.3.3)Ulica

ul. Tysiąclecia 39,

7.3.4)Miejscowość

Dąbrowa Górnicza

7.3.5)Kod pocztowy

41-303

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Galicja Sport Spółka z ograniczoną
odpowiedzialnością - Wykonanie części robót budowlanych
związanych z budową kompleksu sportowego.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4444444,44 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-07-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 326 625 zł
Próbka: 68 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
349 304 zł4 470 763 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 121 458 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
349 304 zł
Mediana
1 326 625 zł
Górny kwartyl
4 470 763 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pszczyna Urząd Miejski w Pszczynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pszczyna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 444 444 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: COMPLEX DĄBROWA GÓRNICZA Sp. z o.o., (Dąbrowa Górnicza). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 15 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.