Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
ZakończoneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Sukcesywna dostawa środków antyseptycznych i dezynfekcyjnych dla Powiatowego Zespołu Szpitali.

Zamawiający Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy (Oleśnica, Dolnośląskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Sukcesywna dostawa środków antyseptycznych i dezynfekcyjnych dla Powiatowego Zespołu…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiatowy Zespół Szpitali w OleśnicyOleśnica, Dolnośląskieopublikowano 13 kwietnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 476 136 zł
Konkurencyjność
~4,3 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 932966540

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Armii Krajowej 1

1.4.2.)Miejscowość

Oleśnica

1.4.3.)Kod pocztowy

56-400

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.4.7.)Numer telefonu

71 77 67 427

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@pzsolesnica.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.pzsolesnica.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c566d054-c604-4cd3-a936-eaabbed6437f

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00194397

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-04-13

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00018960

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa środków antyseptycznych i dezynfekcyjnych dla Powiatowego Zespołu Szpitali.

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie nr.5

3.8.)Główny kod CPV

33631600-8 - Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-02-04

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

24 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Bialmed Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8490000039

4.3.3.)Ulica

ul. Kazimierzowska 46/48/35

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

02-546

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

89175,06 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00089921/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-04-10

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Zgodnie z art. 455 ust.1 pkt 4) Prawa zamówień publicznych oraz § 7 ust. 3 umowy, w związku z
koniecznością zmiany umowy, w tym w szczególności zmiany wysokości ceny, która spowodowana
jest okolicznościami, których zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć,
zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy, a wzrost ceny spowodowany zmianą nie
przekracza 50% wartości pierwotnej umowy, Strony postanowiły zawrzeć Aneks do Umowy nr
TP/34/2025 z dnia 04 lutego 2025 r

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej
1.Zmienia się postanowienie § 4 ust. 1 Umowy, zgodnie z którym

Strony uzgadniają, że wartość umowy wynosi: a) brutto: 89 175,06 zł, słownie: osiemdziesiąt dziewięć tysięcy sto siedemdziesiąt pięć złotych 06/100 b) netto: 82 569,50 zł, słownie: osiemdziesiąt dwa tysiące pięćset sześćdziesiąt dziewięć złotych 50/100 c) podatek VAT: 6 605,56 zł, słownie: sześć tysięcy sześćset pięć złotych 56/100 w ten sposób, że postanowienie to otrzymuje następujące brzmienie: Strony uzgadniają, że wartość umowy wynosi: a) brutto: 133 729,70 zł słownie: sto trzydzieści trzy tysiące siedemset dwadzieścia dziewięć złotych 70/100 b) netto: 123 823,80 zł, słownie: sto dwadzieścia trzy tysiące osiemset dwadzieścia trzy złote 80/100 c) podatek VAT: 9 905,90 zł, słownie: dziewięć tysięcy dziewięćset pięć złotych 90/100

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33631600-8Środki antyseptyczne i dezynfekcyjn…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
476 136 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
228 653 zł999 066 zł
Rozstęp międzykwartylowy
770 413 zł
Źródło próbki
CPV 33631600· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
228 653 zł
Mediana
476 136 zł
Górny kwartyl
999 066 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zespół Szpitali w Oleśnicy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Oleśnica.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33631600-8 (Środki antyseptyczne i dezynfekcyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.