ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

ŚWIADCZENIE USŁUGI W ZAKRESIE OCHRONY OSÓB I MIENIA WRAZ Z GRUPĄ INTERWENCYJNĄ W GRUPOWEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW SP. Z O.O. W KUTNIE

Zamawiający Grupowa Oczyszczalnia Ścieków Sp. z o.o. (Kutno, Łódzkie) prowadził postępowanie „ŚWIADCZENIE USŁUGI W ZAKRESIE OCHRONY OSÓB I MIENIA WRAZ Z GRUPĄ INTERWENCYJNĄ W GRUPOWEJ…”. Termin składania ofert minął 20 kwietnia 2026, 11:00. Wadium: 2500 zł.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 575 610 zł
Wadium
2500 zł
Termin składania ofert
20 kwietnia 2026, 11:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    09 kwietnia 2026

    Termin ofert: 20 kwietnia 2026 11:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    18 czerwca 2026

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ochrony osób i mienia w Grupowej Oczyszczalni Ścieków Sp. z o.o. w Kutnie, wraz z usługą konserwacji systemu alarmowego w budynku administracyjnym.

    Źródło: WZÓR UMOWY część II SWZ
  • 2

    ZakresZamówienie dotyczy usług ochroniarskich (CPV 79710000-4). Wymagane jest zapewnienie ochrony osób i mienia, a także posiadanie grupy interwencyjnej.

  • 3

    ZakresWykonawca zobowiązany jest do przedłożenia aktualnych zaświadczeń o wpisie na listę kwalifikowanych pracowników ochrony, dokumentów uprawniających do użycia broni obiektowej oraz polisy OC na kwotę min. 1 000 000 zł.

    Źródło: WZÓR UMOWY część II SWZ
  • 4

    ZakresWykonawca musi zapewnić pracowników ochrony posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej oraz posiadać ważną koncesję MSWiA na cały okres realizacji umowy.

    Źródło: WZÓR UMOWY część II SWZ
  • 5

    ZakresKonserwacja systemu alarmowego obejmuje testowanie działania, bieżące sprawdzanie gotowości, usuwanie usterek i awarii. Testy systemu mają być przeprowadzane przynajmniej raz na kwartał.

    Źródło: WZÓR UMOWY część II SWZ
  • 6

    ZakresOchrona obiektu zapewniona będzie przez dwóch pracowników ochrony na każdej zmianie (dziennej i nocnej) oraz przez grupę interwencyjną przybywającą w ciągu 10 minut od zgłoszenia.

    Źródło: WZÓR UMOWY część II SWZ
  • 7

    ZakresUmowa zawierana jest na czas określony od 7 czerwca 2026 r. (godz. 07:00) do 7 czerwca 2028 r. (godz. 07:00).

    Źródło: WZÓR UMOWY część II SWZ

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GRUPOWA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 610211348

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Lotnicza 1

1.5.2.)Miejscowość

Kutno

1.5.3.)Kod pocztowy

99-300

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.5.7.)Numer telefonu

24 2510140

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gos.kutno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gos.kutno.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

ŚWIADCZENIE USŁUGI W ZAKRESIE OCHRONY OSÓB I MIENIA WRAZ
Z GRUPĄ INTERWENCYJNĄ W GRUPOWEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW
SP. Z O.O. W KUTNIE

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-611497cc-1b06-4a7a-89e2-9968f2b4c09d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00191617

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00103573/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Ochrona osób i mienia

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-611497cc-1b06-4a7a-89e2-9968f2b4c09d

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

2) Wykonawca zamierzający wziąć udział w niniejszym postępowaniu, musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia oraz nadane odpowiednie uprawnienia do komunikacji w postępowaniu oraz do przygotowania, złożenia, wycofania oferty. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum pomocy”.
Dodatkowe informacje zawarto w SWZ.
Adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-611497cc-1b06-4a7a-89e2-9968f2b4c09d

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1) W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym
a wykonawcami, odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne.
2) Wykonawca zamierzający wziąć udział w niniejszym postępowaniu, musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia oraz nadane odpowiednie uprawnienia do komunikacji w postępowaniu oraz do przygotowania, złożenia, wycofania oferty. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum pomocy”.
3) Wykonawca zobowiązany jest zapoznać się z Instrukcjami interaktywnymi, dostępnymi na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Centrum pomocy”
i postępować wg zasad w nich wskazanych. Wykonawca ubiegając się o udzielenie zamówienia w szczególności składając ofertę akceptuje Regulamin Platformy
e-Zamówienia i zasady korzystania z Platformy e-Zamówienia.
4) Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
5) Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „Dodaj załącznik”).
W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą PZP lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452) opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy / wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia / podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz
z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
6) Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
7) Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”.
8) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
Dodatkowe informacje zawarto w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

3/ZP/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na stałej, całodobowej ochronie fizycznej osób i mienia wraz z grupą interwencyjną na potrzeby Grupowej Oczyszczalni Ścieków Sp. z o.o. w Kutnie.
W ramach przedmiotowego zamówienia Wykonawca dodatkowo będzie wykonywał usługę polegającą na konserwacji systemu alarmowego w budynku administracyjnym GOŚ Sp. z o.o. w Kutnie. Za system alarmowy uważa się zespół współpracujących ze sobą urządzeń, programów, narzędzi i elementów infrastruktury technicznej w celu zabezpieczenia przed włamaniem.

4.2.6.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Cena 100%

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.Warunki udziału w postępowaniu - art.112 ustawy PZP. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące

a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – art. 113; b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – art. 114; c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - art. 115; d) zdolności technicznej lub zawodowej – art. 116. 2. Określenie warunków udziału w postępowaniu. a) Zamawiający nie określa warunku, o którym mowa w pkt. 1.1. lit a) SWZ: b) Zamawiający uzna za spełniony warunek, o którym mowa w pkt. 1.1. lit b) SWZ jeżeli Wykonawca wykaże, że: - posiada aktualną koncesję wydaną przez MSWiA uprawniającą do prowadzenia działalności w zakresie ochrony osób i mienia – ważną na obszarze realizacji zamówienia, wymaganą na podstawie ustawy o ochronie osób i mienia; - posiada decyzję administracyjną o posiadaniu statusu SUFO (Specjalistyczna Uzbrojona Formacja Ochronna) wydana przez terenowego Komendanta Policji (na podstawie świadectwa broni, o którym mowa w art. 29 ust. 1 pkt. 1 i 2 ustawy z dnia 21 maja 1999r. o broni i amunicji). c) Zamawiający uzna za spełniony warunek, o którym mowa w pkt.1.1. lit c) SWZ jeżeli Wykonawca wykaże, że: - posiada dokumenty potwierdzające ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną w wysokości co najmniej 1 000 000,00 PLN. d) Zamawiający uzna za spełniony warunek, o którym mowa w pkt 1.1. lit. d) SWZ, jeżeli Wykonawca wykaże, że: - zrealizował (realizuje) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 usługę odpowiadającą swoim rodzajem przedmiotowi niniejszego zamówienia, tj.: świadczenia usługi ochrony mienia i osób w sposób ciągły przez okres, co najmniej 12 miesięcy o wartości nie mniejszej niż 180 000,00 PLN brutto; - dysponuje środkami łączności stałej z całodobowym centrum dowodzenia, które są wyposażone w przyciski napadowe gwarantujące rejestrację przez stację monitorującą alarmy zagrożeń w czasie rzeczywistym; - dysponuje co najmniej czterema osobami, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, wpisanymi na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej oraz jedną osobą -szef ochrony SUFO- wykonujący zadania ochrony w ramach wewnętrznej służby ochrony, wpisany na listę kwalifikowanych pracowników, w oparciu o ustawę z dnia 22 sierpnia 1997r. o ochronie osób i mienia.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Wysokość wadium

Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swoją ofertę wadium w wysokości: 2 500,00 PLN (słownie: dwa tysiące pięćset złotych 00/100 PLN). 2. Forma wadium: 1) Wadium może być wniesione według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2025 r. poz. 98). dodatkowe informacje zawarto w SWZ.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Strony przewidują możliwość zmiany wysokości wynagrodzenia Wykonawcy w następujących warunkach:
1) w przypadku zmiany stawki podatku od towarów i usług;
2) w przypadku zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej ustalonych na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę;
3) w przypadku zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne;
4) w przypadku zmiany zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 04 października 2018 roku o pracowniczych planach kapitałowych, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę;
Dodatkowe informacje zawarto w SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-04-20 11:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-611497cc-1b06-4a7a-89e2-9968f2b4c09d

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-04-20 11:15

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
575 610 zł
Próbka: 207 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
291 551 zł1 465 865 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 174 314 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
291 551 zł
Mediana
575 610 zł
Górny kwartyl
1 465 865 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 20.04.2026, 11:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Grupowa Oczyszczalnia Ścieków Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kutno.
Tak. Wadium określono na 2500 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.