Przebudowa i rozbudowa dróg gminnych ul. Zielona i ul. Polna w miejscowości Stare Siołkowice
Zamawiający Gmina Popielów (Popielów, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa i rozbudowa dróg gminnych ul. Zielona i ul. Polna w miejscowości Stare…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 761 443 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2116, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA POPIELÓW |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 531413225 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Opolska 13 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Popielów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 46-090 |
| 1.4.4.) | Województwo | opolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL524 - Opolski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 774275822 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | kancelaria@popielow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.popielow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-bfca4097-e037-47d5-8318-85bdfd0e7811 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00190667 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-04-09 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00283988 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa i rozbudowa dróg gminnych ul. Zielona i ul. Polna w miejscowości Stare Siołkowice |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z wykonaniem zadania inwestycyjnego pn.: Przebudowa i rozbudowa dróg gminnych ul. Zielona i ul. Polna w miejscowości Stare Siołkowice. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233140-2 - Roboty drogowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45233320-8 - Fundamentowanie dróg 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-08-25 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 120 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | VIANKO Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7561987119 |
| 4.3.3.) | Ulica | Waryńskiego 3 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Zawadzkie |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 47-120 |
| 4.3.6.) | Województwo | opolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1333812,21 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00393205/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-03-20 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wniosek wykonawcy. Zmiany wprowadzane są na podstawie Rozdziału X ust. 4 pkt 15) umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmianie ulega zapis w Rozdziale I § 2 ust. 1 umowy, który otrzymuje brzmienie: |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wniosek wykonawcy. Zmiany wprowadzane są na podstawie Rozdziału X ust. 4 pkt 15) umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmianie ulega zapis w Rozdziale I § 2 ust. 1 umowy, który otrzymuje brzmienie: |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1333812,21 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.