Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 333 812 zł
Umowa zawarta
25 sierpnia 2025
Okres realizacji
120 dni
Oferty w postępowaniu
14 ofertceny: 1 333 812 zł – 2 509 200 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji na cały przedmiot zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa i rozbudowa dróg gminnych ul. Zielona i ul. Polna w miejscowości Stare Siołkowice

Zamawiający Gmina Popielów (Popielów, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa i rozbudowa dróg gminnych ul. Zielona i ul. Polna w miejscowości Stare…”, wybierając ofertę wykonawcy VIANKO Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 333 812 zł. Złożono 14 ofert.

Zamawiający: Gmina PopielówPopielów, Opolskie (powiat Opolski →)opublikowano 27 sierpnia 2025
Wartość umowy
1 333 812 zł
Liczba ofert
14 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy VIANKO Sp. z o.o. (Zawadzkie), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 333 812,21 zł (umowę zawarto 25 sierpnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 14 ofert; ceny wahały się od 1 333 812,21 zł do 2 509 200,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA POPIELÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531413225

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Opolska 13

1.5.2.)Miejscowość

Popielów

1.5.3.)Kod pocztowy

46-090

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.7.)Numer telefonu

774275822

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@popielow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.popielow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/popielow

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i rozbudowa dróg gminnych ul. Zielona i ul. Polna w miejscowości Stare Siołkowice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bfca4097-e037-47d5-8318-85bdfd0e7811

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00393205

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00038154/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Przebudowa i rozbudowa dróg gminnych ul. Zielona i ul. Polna w miejscowości Stare Siołkowice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00283988

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BOS.271.9.2025.TJ

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1993259,25 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z wykonaniem zadania inwestycyjnego pn.: Przebudowa i rozbudowa dróg gminnych ul. Zielona i ul. Polna w miejscowości Stare Siołkowice. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
- Przebudowę i rozbudowę drogi klasy D,
- Przebudowę skrzyżowań,
- Przebudowa kolidujących sieci,
- Oznakowanie ulic,
- Poniesienie nośności nawierzchni.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ – Dokumentacja techniczna. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa,
2) STWiORB,
3) Przedmiar robót (oba pliki należy traktować jako całość);
Wykonawca winien przygotowując ofertę analizować przedmiot zamówienia i SWZ mając na uwadze Dokumentację techniczną i załączone do SWZ dokumenty.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

14

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

14

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1333812,21 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2509200,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1333812,21 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

VIANKO Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7561987119

7.3.3)Ulica

Waryńskiego 3

7.3.4)Miejscowość

Zawadzkie

7.3.5)Kod pocztowy

47-120

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1333812,21 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 249 489 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 886 472 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 249 489 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Popielów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Popielów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 333 812 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: VIANKO Sp. z o.o. (Zawadzkie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 14 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.