Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
8700 zł
Umowa zawarta
3 kwietnia 2026
Okres realizacji
85 dni
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 8700 zł – 69 003 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji20%Doświadczenie "architekta"20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dokumentacja projektowo-kosztorysowa przebudowy i rozbudowy placu zabaw przy Żłobku nr 10 w Kędzierzynie - Koźlu w ramach zadania Aktywne Place Zabaw 2026 –PT i wykonanie placu zabaw przy Żłobku nr10

Zamawiający Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta (Kędzierzyn-Koźle, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dokumentacja projektowo-kosztorysowa przebudowy i rozbudowy placu zabaw przy Żłobku nr 10…”, wybierając ofertę wykonawcy BudMak Maciej Jaworski. Wartość umowy: 8700 zł. Złożono 7 ofert.

Wartość umowy
8700 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BudMak Maciej Jaworski (Justynów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 8 700,00 zł (umowę zawarto 3 kwietnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 8 700,00 zł do 69 003,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 85 dni.

  • 5

    KryteriaKryteria oceny nie zostały wyszczególnione w dostarczonych danych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta

1.3.)Oddział zamawiającego

Wydział Zamówień Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531412912

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Piramowicza 32

1.5.2.)Miejscowość

Kędzierzyn-Koźle

1.5.3.)Kod pocztowy

47-220

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@kedzierzynkozle.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.kedzierzynkozle.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bip.kedzierzynkozle.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dokumentacja projektowo-kosztorysowa przebudowy i rozbudowy placu zabaw przy Żłobku nr 10 w Kędzierzynie - Koźlu w ramach zadania Aktywne Place Zabaw 2026 –PT i wykonanie placu zabaw przy Żłobku nr10

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-15786bbe-e1d8-4ba9-bf54-d8dc3c65cf05

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00186994

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00130650

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.11.2026.WO

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Celem niniejszego zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy na świadczenie usługi projektowej dla potrzeb wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy i rozbudowy placu zabaw przy Żłobku nr 10, zlokalizowanego na działce nr 3410/3 (obręb Kędzierzyn) przy ul. Kazimierza Wielkiego 6; 47-232 Kędzierzyn-Koźle zgodnie z resortowym programem „Aktywne Place Zabaw 2026”. Powierzchnia działki to 0,3305 ha. Dokumentacja powinna obejmować w szczególności:
1) wykonanie opracowań przedprojektowych:
a) opracowania geodezyjne,
2) opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej i jej pozytywne uzgodnienie z Zarządcą terenu (uzgodnienie z Zarządcą terenu po stronie Zamawiającego);
3) opracowanie dokumentacji projektowej złożonej z:
a) projektu budowlanego złożonego z:
a.1. projektu zagospodarowania działki lub terenu,
a.2. projektu architektoniczno-budowlanego,
a.3. projektu technicznego,
a.4. informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
a.5. zbioru wszystkich wymaganych przepisami prawa warunków, uzgodnień, opinii czy decyzji (zwanym dalej „dokumentami formalno-prawnymi”), w tym również uzyskanie odstępstwa od warunków technicznych (w razie konieczności),
b) dokumentacji dla zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę lub dla obiektów do rozbiórki (w razie konieczności),
c) projektu wykonawczego dla poszczególnych branż,
d) przedmiaru robót dla poszczególnych branż;
4) opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót dla poszczególnych branż;
5) sporządzenie kosztorysu inwestorskiego wraz z zestawieniem kosztów inwestycji.
2. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej w związku z Resortowym programem „Aktywne Place Zabaw 2026” zakładającego przebudowę, rozbudowę i doposażenie placu zabaw dla dzieci do lat 3 uczęszczających do Żłobka obejmującej w szczególności:
1) Zagospodarowanie terenów zielonych, wykarczowanie zbędnych krzewów i drzew
2) Niwelacja terenu i jego przygotowanie pod zasiew nowego trawnika, zaplanowanie nowych nasadzeń;
3) Likwidacja części istniejących nawierzchni
4) Demontaż części ogrodzenia
5) Demontaż urządzeń ogrodowych będących w złym stanie technicznym
6) Zaprojektowanie 1 piaskownicy z zadaszeniem, urządzeń zabawowych integracyjnych, karuzelę, ułożenie ścieżek sensorycznych, ścianek funkcyjnych, montaż innych urządzeń zabawowych z których ewentualna wysokość upadku nie przekracza 30 cm.
7) Zaprojektowanie tablicy informacyjnej zgodnie z resortowym programem „Aktywne Place Zabaw” 2026

3. Inne istotne informacje:
1) Przy sporządzaniu dokumentacji należy uwzględnić montaż urządzeń zabawowych przeznaczonych dla dzieci do 3 roku życia.
2) projektowane urządzenia muszą być zgodne z wszelkimi wymaganiami normy PN-EN 1176, PN-EN 1177, oraz posiadać stosowne certyfikaty, aprobaty i atesty,
3) urządzenia muszą spełniać wymagania odporności na warunki atmosferyczne,
4) należy zaprojektować odpowiednią strefą bezpieczeństwa dla każdego urządzenia
4. Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie następujących czynności:
1) uzyskanie zapewnień dostawy i odbioru mediów oraz niezbędnych warunków przyłączenia do sieci, warunków przebudowy istniejącego uzbrojenia;
2) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem (pozytywnych) uzgodnień, opinii i sprawdzeń oraz uzgodnienia Użytkownika obiektu;
3) przekazywanie Zamawiającemu kopii uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego;
4) w razie konieczności - przygotowanie dokumentów niezbędnych do uzyskania zezwolenia na usunięcie drzewa lub krzewu kolidującego z inwestycją i uzyskanie dec. na wycinkę, w szczególności wynikających z art. 83b ust. 1 ustawy o ochronie przyrody i zawierających:
a) charakterystykę zieleni istniejącej, zestawienie zinwentaryzowanych drzew i krzewów kolidujących z inwestycją (uwzględniając wszystkie roboty budowlane branżowe):
a.1. nazwa gatunku drzewa lub krzewu
a.2. obwód pnia mierzony na wysokości 130 cm, a w przypadku, gdy na tej wysokości drzewo:
- posiada kilka pni – obwód każdego z tych pni
- nie posiada pnia – obwód pnia bezpośrednio poniżej korony drzewa
a.3. wielkość powierzchni, z której zostanie usunięty krzew,
b) rysunek, mapę albo wykonany przez projektanta posiadającego odpowiednie uprawnienia budowlane projekt zagospodarowania działki lub terenu w przypadku realizacji inwestycji, dla której jest on wymagany zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane – określające usytuowanie drzewa lub krzewu w odniesieniu do granic nieruchomości i obiektów budowlanych istniejących lub projektowanych na tej nieruchomości;
dodatkowo dołączyć dokumentację fotograficzną każdego drzewa przewidzianego do usunięcia;
c) plan nasadzeń zastępczych;

5) przygotowanie tabeli równoważności, o której mowa w OPZ
6) sporządzenie innych, niewymienionych w umowie opracowań, których wykonanie będzie niezbędne dla uzyskania decyzji organów administracji państwowej, samorządowej lub innych jednostek branżowo uzgadniających opracowanie - z punktu widzenia kompletności przedmiotu zamówienia lub jego części składowej;
7) uzyskanie prawa do dysponowania nieruchomością (w formie pisemnej umowy korzystania z nieruchomości na cele budowlane zawartej z Użytkownikiem obiektu według wzoru dostarczonego przez Zamawiającego);
8) uczestniczenie w spotkaniach informacyjnych, konsultacjach społecznych prowadzonych przez Zamawiającego lub właściwe organy w celu merytorycznego i technicznego wsparcia Zamawiającego;
9) na wniosek Zamawiającego - wyjaśnianie w sposób szczegółowy i wyczerpujący wątpliwości dotyczących rozwiązań projektowych oraz rozważenie możliwości zastosowania zamiennych materiałów/urządzeń/ wyposażenia/technologii robót:
a) na etapie realizacji umowy,
b) w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację robót budowlanych w oparciu o niniejszy przedmiot umowy aż do zawarcia umowy z Wykonawcą robót,
c) na etapie realizacji robót budowlanych.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

8700,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

69003,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

8700,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BudMak Maciej Jaworski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7311991700

7.3.3)Ulica

Ul. Bedońska 80

7.3.4)Miejscowość

Justynów

7.3.5)Kod pocztowy

95-020

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

8700,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

85 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
226 571 zł
Próbka: 246 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
140 077 zł388 862 zł
Rozstęp międzykwartylowy
248 785 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
140 077 zł
Mediana
226 571 zł
Górny kwartyl
388 862 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kędzierzyn-Koźle.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 8700 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BudMak Maciej Jaworski (Justynów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.