Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
207 849 zł
Umowa zawarta
2 kwietnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 207 849 zł – 289 050 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa placu zabaw i strefy street workout w mieście Przysucha

Zamawiający Gmina i Miasto Przysucha (Przysucha, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa placu zabaw i strefy street workout w mieście Przysucha”, wybierając ofertę wykonawcy BDB Sp. z o.o. Wartość umowy: 207 849 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina i Miasto PrzysuchaPrzysucha, Mazowieckie (powiat Przysuski →)opublikowano 7 kwietnia 2026
Wartość umowy
207 849 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    Jedna oferta została odrzucona z powodu niespełnienia warunków udziału w postępowaniu.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BDB Sp. z o.o. (Jarosław), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 207 848,65 zł (umowę zawarto 2 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 207 848,65 zł do 289 050,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

  • 6

    Firma Handlowo-Usługowa 'BUDMAR' Marcin Maruszak

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina i Miasto Przysucha

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223379

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Kolberga 11

1.5.2.)Miejscowość

Przysucha

1.5.3.)Kod pocztowy

26-400

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gminaprzysucha.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.gminaprzysucha.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5447869e-8ece-4e93-a1c4-885cad13bf64

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


administracja samorzadowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa placu zabaw i strefy street workout w mieście Przysucha

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5447869e-8ece-4e93-a1c4-885cad13bf64

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00186907

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00023333/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Budowa placu zabaw i strefy street workout w mieście Przysucha.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie jest dofinansowane w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 dla interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) – komponent Wdrażanie LSR, Przedsięwzięcie 1.1. Rozwój Małej Infrastruktury

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00122115

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WIRiFZ.271.23.2026.MN

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na:
1. Budowie placu zabaw: płotki do przeskoków 1szt., pomost misie łapki 1szt., równoważnia na sprężynach 1szt., tablica z regulaminem użytkowania 1 szt.; budowie strefy relaksacyjnej: strefa umieszczona na terenie istniejącego placu zabaw: ławki z oparciem i podłokietnikiem 2 szt., ławki bez oparcia i podłokietnika 2 szt., stojak na rowery 1szt., jednorazowo w urządzeniu można zaparkować pięć rowerów, stolik do gry w szachy 1 szt., stolik do gry w chińczyka 1 szt., tablica z regulaminem użytkowania 1 szt., kosz na śmieci 2 szt.
Wszystkie urządzenia montowane na stałe do podłoża – nawierzchni z trawy naturalnej.
2. Budowa strefy typu street workout: budowa zestawu o konstrukcji rurowej w formie rusztowań i drabinek do treningu kalisteniki (ćwiczeń z masą własnego ciała) parametrach: wymiary urządzeń: 7,20x7,20x3,6 m, strefa bezpieczeństwa: 12,70x11,20 m. Wysokość swobodnego upadku HIC min. 1,30m, HIC max. 2,50m. Powierzchnia strefy street workout: 142,24 m2.Wykonanie nawierzchni bezpiecznej z EPDM. Roboty demontażowe: demontaż istniejących słupków do siatkówki.
3. Lokalizacja inwestycji: Planowana inwestycja zlokalizowana jest:
- plac zabaw wraz ze strefą relaksu na działce o nr ewid. 408/54, obręb 0001 Przysucha, powiat przysuski, województwo mazowieckie; Działka jest zagospodarowana – wjazd od drogi publicznej, istniejące budynki: budynek socjalno-szatniowy, kompleks sportowy: zaplecze szatniowo-techniczne wraz z trybuną zasadniczą, boisko wielofunkcyjne, boisko piłkarskie z trawy naturalnej, bieżnia okrężna, boisko treningowe z trawy naturalnej, siłownia plenerowa oraz ciągi piesze i pieszo - jezdne utwardzone. Teren ogrodzony
- strefa street workout na działce o nr ewid. 4233/2 obręb 0001 Przysucha, powiat przysuski, województwo mazowieckie. Działka jest zagospodarowana, wjazd od drogi publicznej, istniejący budynek – siedziba organizacji pozarządowych, boisko piaszczyste do piłki siatkowej, siłownia plenerowa, ciągi piesze utwardzone.
Działki nie są wpisane do rejestru zabytków oraz nie podlegają ochronie na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, nie znajdują się w granicach terenu górniczego.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym: minimalne wymagania zamawiającego dotyczące: parametrów technicznych, technologicznych, rozwiązań materiałowych, wymagań dotyczących wykonania i odbioru robót budowlanych, warunków gwarancji, obowiązki wykonawcy, itp. określają poniższe dokumenty:
a) Projekt architektoniczno – budowlany – budowa zestawu do street workout
b) Projekt zagospodarowania terenu - budowa zestawu do street workout
c) Projekt techniczny pod nazwą: Budowa zestawu street workout
d) Projekt budowlany – Budowa wieloobiektowego kompleksu sportowego w m. Przysucha – etap II
e) Projekt techniczny pod nazwą: Budowa Placu Zabaw oraz strefy relaksu
f) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych;
g) Projekt umowy stanowiący załącznik nr 1 do SWZ.
5. Zamówienie obejmuje również roboty towarzyszące oraz tymczasowe nie objęte opisem zamówienia konieczne do uwzględnienia ze względu na przepisy prawa budowlanego oraz do ich prawidłowego ukończenia. Roboty te obejmują w szczególności:
1) Organizację, zabezpieczenie i odpowiednie oznakowanie placu budowy.
2) Przygotowanie dokumentacji do odbioru końcowego.
3) Likwidację placu budowy i jego uporządkowanie.
6. Szacunkowy przedmiar robót załączony do SWZ nie stanowi opisu przedmiotu zamówienia, należy go traktować jedynie jako dokument pomocniczy przy opracowaniu oferty, a zawarte w nim zestawienie robót ma jedynie zobrazować ich skalę i pomóc w oszacowaniu kosztów wykonania zadania.
7. Materiały, urządzenia i wyposażenie dostarczone przez Wykonawcę powinny odpowiadać wymaganiom dla wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie zgodnie ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (j.t.: Dz. U. z 2025 r. poz. 418), posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty określone odrębnymi przepisami i spełniać warunki określone w dokumentacji projektowej oraz Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych stanowiących załączniki do SWZ.
8. Ewentualne użycie w SWZ przy opisie przedmiotu zamówienia nazwy producenta, znaku towarowego, patentu lub pochodzenia w odniesieniu do określonych materiałów, urządzeń, itp. ma za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych, technologicznych Zamawiającego. Zamawiający wymaga, aby traktować takie wskazania jako przykładowe i dopuszczalne przy realizacji zamówienia. Dobrane przez projektanta materiały konkretnych producentów Zamawiający traktuje jako określenie parametrów przedmiotów za pomocą podanego standardu, dopuszczając do stosowania inne odpowiedniki rynkowe z zastrzeżeniem, że będą spełniać ten sam poziom technologiczny i jakościowy oraz będą posiadać wymagane odrębnymi przepisami atesty, certyfikaty, świadectwa bezpieczeństwa i dopuszczenie do stosowania zgodnie z wymogami prawa budowlanego oraz innymi aktami prawnymi. Zamawiający anuluje wszelkie nazwy producenta, znaków towarowych, patentów itp. jeżeli występują w rysunkach lub opisach w dokumentacji projektowo – budowlanej - nie są one obowiązujące dla Wykonawcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

207848,65 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

289050,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

207848,65 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BDB Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 369981733

7.3.3)Ulica

Os. im. Wojska Polskiego 4c lok.6,

7.3.4)Miejscowość

Jarosław

7.3.5)Kod pocztowy

37-500

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

207848,65 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina i Miasto Przysucha prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przysucha.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 207 849 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BDB Sp. z o.o. (Jarosław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.