Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Udostępnienie infrastruktury kolejowej do badan pojazdów szynowych,

Zamawiający Instytut Kolejnictwa (Warszawa, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Udostępnienie infrastruktury kolejowej do badan pojazdów szynowych”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Instytut KolejnictwaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 2 kwietnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

INSTYTUT KOLEJNICTWA

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 016382785

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

J. CHŁOPICKIEGO 50

1.4.2.)Miejscowość

Warszawa

1.4.3.)Kod pocztowy

04-275

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia_publiczne@ikolej.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ikolej.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


instytut badawczy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8c45333f-fd6a-11ee-885b-8267c0608453

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00182635

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-04-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00291370

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Udostępnienie infrastruktury kolejowej do badan pojazdów szynowych,

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem umowy jest:
1) udostępnienie infrastruktury kolejowej do przeprowadzenia jazd homologacyjnych pojazdów szynowych, infrastruktury kolejowej oraz testów ESC kompatybilności ETCS pokładowego z przytorowym na linii kolejowej:
a) nr 4 Grodzisk Mazowiecki – Zawiercie (CMK) na odcinku Włoszczowa Płn. – Góra Włodowska,
b) nr 64 Kozłów – Koniecpol na odcinku Kozłów – Starzyny,
c) nr 570 Psary – Starzyny,
2) udział podczas realizacji testów pracownika (automatyka) w celu obsługi przytorowych urządzeń sterowania ruchem.

3.9.)Główny kod CPV

63711000-6 - Usługi dodatkowe w zakresie transportu kolejowego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-04-18

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2024-04-01 do 2026-03-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

PKP Polskie Linie Kolejowe Spółka Akcyjna w imieniu której działa -Zakład Linii Kolejowych w Kielcach

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1132316427

4.3.4.)Miejscowość

Kielce

4.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

100000 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00318509/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-03-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

206424,73 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

63711000-6Usługi dodatkowe w zakresie transpo…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →