Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W STASZOWIE SPÓŁKA GMINY Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ· Staszówśrednia firma
Wartość umowy
159 928 zł
Umowa zawarta
24 marca 2026
Okres realizacji
od 1 kwietnia 2026 do 30 kwietnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertywszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji na reklamację40%cena jednostkowa za 1 Mg (jedną tonę) odebranych i przetransportowanych odpadów komunalnyc
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze miasta i gminy Staszów”.

Zamawiający Gmina Staszów (Staszów, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych…”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W STASZOWIE SPÓŁKA GMINY Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 159 928 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina StaszówStaszów, Świętokrzyskie (powiat Staszowski →)opublikowano 2 kwietnia 2026
Wartość umowy
159 928 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W STASZOWIE SPÓŁKA GMINY Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Staszów), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 159 928,46 zł (umowę zawarto 24 marca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 kwietnia 2026 r. do 30 kwietnia 2026 r..

  • 5

    GMINA STASZÓW

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA STASZÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409749

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Opatowska 31

1.5.2.)Miejscowość

Staszów

1.5.3.)Kod pocztowy

28-200

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.)Numer telefonu

158648305

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@staszow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.staszow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/staszow

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze miasta i gminy Staszów”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-70f0e512-f357-4aa4-a3f2-85bf5130c279

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00182472

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041069/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.11 „Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze miasta i gminy Staszów”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00130146

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.3.1.2026.III

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

148081,91 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje odbieranie i transport odpadów do Instalacji Komunalnej
w Rzędowie (od poniedziałku do piątku) - niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów komunalnych segregowanych z terenu miasta i gminy Staszów. Zakres zamówienia dotyczy wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu miasta i gminy Staszów, wszystkich koszy ulicznych na terenie miasta i gminy Staszów, koszy na psie odchody, pojemników do segregacji odpadów rozstawionych na terenie miasta i gminy Staszów oraz Miejskich Punktów Elektroodpadów zlokalizowanych na terenie miasta Staszowa http://kosze.staszow.pl/ od dnia 01.04.2026r. do dnia 30.04.2026r. z zastrzeżeniem, że Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia terminu realizacji niniejszego zamówienia, do dnia wyłonienia Wykonawcy i podpisania umowy w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze miasta i gminy Staszów w 2026 i 2027 roku” przy czym umowa obowiązywać będzie do końca pełnego miesiąca kalendarzowego, w którym nastąpi wyłonienie wykonawcy.
Załączniki do opisu przedmiotu zamówienia:
Załącznik nr 1 - Liczba mieszkańców gminy Staszów według stanu na dzień 31.12.2025r.
Załącznik nr 2 – Wykaz altan śmietnikowych/miejsc gromadzenia odpadów komunalnych na terenie zabudowy wielorodzinnej.
Załącznik nr 3 – pismo ZGOK Sp. z o. o. w Rzędowie.
Przedmiotowe zamówienie musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz warunkami zawartymi w SWZ.
Zamawiający nie wymaga:
- odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub,
- sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego.
Uwaga:
Zaleca się zapoznanie z terenem, objętym przedmiotowym zamówieniem.
Termin wykonania zamówienia: od dnia 1 kwietnia 2026r. do dnia 30 kwietnia 2026r. z zastrzeżeniem, że Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia terminu realizacji niniejszego zamówienia, do dnia wyłonienia Wykonawcy i podpisania umowy w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego pn.: „Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na obszarze miasta i gminy Staszów w 2026 i 2027 roku” przy czym umowa obowiązywać będzie do końca pełnego miesiąca kalendarzowego, w którym nastąpi wyłonienie wykonawcy.
Szczegółowe informacje określa SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90511200-4 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

159928,46 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

159928,46 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

159928,46 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W STASZOWIE SPÓŁKA GMINY Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

830251455

7.3.3)Ulica

Wojska Polskiego 3

7.3.4)Miejscowość

Staszów

7.3.5)Kod pocztowy

28-200

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

159928,46 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-04-01 do 2026-04-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

SEKCJA VI – OFERTY
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem:
- cena jednostkowa brutto za 1 Mg (jedną tonę) odebranych i przetransportowanych odpadów komunalnych: 240,00 PLN,
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem:
- cena jednostkowa brutto za 1 Mg (jedną tonę) odebranych i przetransportowanych odpadów komunalnych – 299,16 zł PLN,
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
- cena jednostkowa brutto za 1 Mg (jedną tonę) odebranych i przetransportowanych odpadów komunalnych: 240,00 PLN.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 670 565 zł
Próbka: 153 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
495 000 zł4 600 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 105 000 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
495 000 zł
Mediana
1 670 565 zł
Górny kwartyl
4 600 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Staszów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Staszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 159 928 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W STASZOWIE SPÓŁKA GMINY Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Staszów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.